Koje serije pratite?

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by bhd, Mar 5, 2012.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Trebaš početi onda gledati i drugu sezonu. Više zapleta oko života i porijekla Piccarda. Svakako dobro i interesantno odrađeno. Prva epizoda će te također nabrijati da saznaš više.

    Biće izgleda serija na temu "Commander Worf" nešto tako.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Cekam da zavrsi 2ga sezona pa da je mogu bing. :)
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ima ova na apple tv

    Slow Horses
    kazu odlicna
     
    Lamagician likes this.
  4. monK

    monK Komšija

    We Own This City - 6 epizoda

    Baltimore

    David Simon i Ed Burns - novinar i detektiv za narkotike iz Baltimorea, isti likovi koji su zaslužni za The Wire.

    Manje-više ista tematika zasnovana na neušminkanoj stvarnosti, ovaj put direktno povezana sa stanjem u policiji Baltimorea nakon nereda prije 5-6 godina i ubistva Freddie Grayja:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Killing_of_Freddie_Gray

    Dosta ekipe iz The Wirea je tu, samo što su neki od njih prekomandovani u policijske redove.

    ----------

    Isto tako upratio sam Tokyo Vice, koliko ima veze sa Miami Viceom ne mogu reći jer sam Miami gledao kad sam imao 10ak godina cca.

    Da je preozbiljno, pa i ne baš, ima dosta cheesy momenata - ali da je bolje od 90% današnjeg Netflix sranja, sad zasad se može reći.

    Odgledao 3 epizode. Tema su jakuze, rat klanova.
     
    Last edited: Apr 28, 2022
    Stevie_Ray likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako su zavrsili Ozark, mogli su prekinuti sa bilo kojom epizodom. Sa razlogom je zadnja sezona iz dva dijela. Pretpopstavljam da nisu znali kako da finaliziraju seriju. Imali su hiljadu i jednu opciju da zavrsetak bude svjež, neocekivan. Ovako, isto zavrsetak otkazane serije. KRaj zadnje epizode gotov isti kao svake druge.

    Definitivno treba gledati samo zavrsene serije.

    [​IMG]
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja to prakticiram. Zapravo radije tako gledam neke serije koje sam vec gledao, nego ista novo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ozark me je razacarao brutalno. Ne mogu vjerovati koliko je citava sezona 4 glupa, pogotovo drugi dio. Nevjerovatno.
     
    NAILS likes this.
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Better Call Saul je za klasu iznad svih trenutnih serija što se prikazuju. Nema detalja što je ubačen samo reda radi, sve se poslije poveže i vidi se da su pisali sezonu a da su odmah znali kako će završiti. Apsolutno podjednako dobar kao Breaking Bad, samo slow burner ali mislim da će ova finalna sezona biti baš all in. Kim Wexler je možda meni najjači i najbolje napisan ženski lik ikada. Kettlemani, likovi koji su totalno minorni, pojavili su se u prvoj sezoni možda dvije epizode i ponovo se prikazuju u finalnoj sezoni. Spin off se doslovno može napisati u vezi njih i da baca na komediju. Svi likovi u seriji su višedimenzionalni, zanimljivi, nepredvidljivi i generalno već tako dobro napravljen BB universe BCS još više proširio i dodao mu zanimljivosti. Serija je masterpiece.
     
    Stevie_Ray likes this.
  9. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Hajde da i ovo vidim za života.
    Turska/Arapska (ko će ga znati) serija o super herojima:



    Glavni likovi serije su .... su..... udavače ..... ;D
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

  11. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Imas i film The Lincoln Lawyer sa Mathew McConaughe.
     
    Last edited: May 19, 2022
    Lamagician likes this.
  12. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Evo najava nove serije na Amazon Prime. Tema "Deep State":

     
    SpookyMoO likes this.
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne znam koliko vas prati Better Call Saul, ovaj midseason finale epizoda je bila baš wow. Moram reći da mi je ovo sada i bolja serija od Breaking Bada, dijelom znamo šta se desi, ali opet ne znam put šta se sve izdešavalo do toga plus šta će se poslije biti nakon događaja iz Breaking Bada i El Camina. Chuck, Kim, Lalo, Howard, Nacho - nevjerovatno kako je odrađen njihov character development. Serija je čista 10ka, druga polovina zadnje sezone Walt i Jesse se pojavljuju
     
    SpookyMoO likes this.
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Gledao predobra

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jest dobra ali je jako spora, ina dosta fillera, moze epizoda komotno biti pola sata.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Stranger Things 4 sezona, super. Nataknem Netflix na onu stvar sa ovom idejom da razdvajaju sezonu u dva dijela.

    Srecom za Stranger Things je odmah 1. juna drugi dio 4te sezone. Za Ozarka se cekalo na drugi dio.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nastavak za Strangere 1 juna ili 1 jula?
     
    EL NINO CFC likes this.
  18. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  19. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    I evo stigla je zvanično i četvrta sezona:

     
    Last edited: Jul 14, 2022
    EL NINO CFC likes this.
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Dobro si, zaboravio sam skroz na westworldu, zavrsio prvu sezonu, odlicna serija iako su mi bas smetale neke sitnice.