Koje serije pratite?

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by bhd, Mar 5, 2012.

  1. wragg

    wragg Aktivista

  2. rijads

    rijads Aktivista

    Pregledao sam 4 epizode, 5. sad gledam dobra serija, nista posebno ali ima jakih scena.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima li gdje pogledati ovu s prijevodom, gledao sam na filmoviziji ali su stali na 22. epizodi
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije se vise ni snimalo epizoda.
     
  5. rijads

    rijads Aktivista

    Pregledao sam, steta sto ima samo jedna sezona bas mi je legla, valja sada pretrazivati ovaj topic za nove :D
     
  6. FearLess

    FearLess Aktivista

    Svidja mi se zadnja sezona True Blood.
    Nadam se da ce zavrsiti na vrhunskom nivou.
     
  7. blaf

    blaf Aktivista

    ne znam da li ovde iko gleda, ali britanska serija UTOPIA je kvalitet iznad ostalih u zadnje vrijeme, nije mozda razvikana, a sada je pocela i druga sezona, inace samo 6 epizoda po sezoni. radnja, atmosfera.....vrhunski
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    o cemu se radi
     
  9. blaf

    blaf Aktivista

    triler serija prozeta teorijom zavjere gdje se nekoliko likova nade u opasnosti nakon sto dodu u posjed "stripa" za koji se pokaze da je istinit...vrlo bizarna i mracna serija, ali vizuelno dosta sarena i sa zanimljivom atmosferom, vidim da sad i amerikanci rade remake hbo otkupio prava...
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pregledah Utopiju i tih šest epizoda prve sezone. Serija je stilski vrlo lijepa, odlično je režirana ali to je to. Svi su likovi nevjerovatno plitki, bez ikakvog razvijanja istih tijekom serije, motivi su glupi i upitni, mnogo nelogičnih situacija i scena. Vrlo vrlo dosadna serija sa nekom wanna-be zanimljivom pričom punom zavjera, ali mi djeluje isto kao da ju je napisao neki 12godišnjak što se fura na teorije zavjera. Ovo je klasični primjer style over substance serije. Ne vrijedi je gledati niti me interesuje uopšte nastavak i šta će se dalje desiti ...
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto blaf-u se dopala. :)
     
  12. xman

    xman Komšija

    Lost. Najdraza mi serija do sada sto sam gledao,imal sta slicno? Ali da nije on going,vec da skinem sve i rahat gledam :)
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Zavrsio Breaking Bad.. mogu komotno reci da mi je zao sto sam sve pregledao. Ovo bi se dalo gledati godinama, bas sam bio dio tog svijeta sve vrijeme dok sam gledao. Sick!!!
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad da te podsjetim kako sam ti napisao: :)

     
  15. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    The Killing

    4 sezone u hefti pregledao. 4ta je i zadnja.

    Meni odlicna krimi serija. Preporuka.
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Lost...

    Pocetak u prve 3-4 sezone vrh, poslje zao mi sto sam je uopce gledao, meni na kraju uopce nije jasan kraj bio, jesu zivi mrtvi jel ono raj taj neki ili sta?
     
  17. xman

    xman Komšija

    Kraj serije je nesto poput kraja Donnie Darko filma,otvoren za interpretaciju. A meni su bas te sezone koje tebi nisu sjele nekako i najdraze jer predstavljaju kulminaciju svega do tada,mnoge nejasnoce budu jasnije :) Kako i zasto su sretali sami sebe na otoku i sta je ustvari taj otok...
    Nisam puno serija pogledao,mozda desetak,i svidjele su mi se mnoge (popularne) ovde u ovoj temi navedene tipa Game of thrones,Walking dead itd ali Lost mi je by far najdraza. Nakako ima odlicno ubacene elemente drame,akcije,thrilera,mistike i misterije,SF-a,pa i horor elemenata donekle,nesto sto nisam sreo niti u jednoj seriji. Fantasticno isprepletene price i neke nevjerovatno upecatljive likove koji su ujedno i fenomenalni glumci tipa John Lock-a ili Benjamin Linusa. Onda zivotne price svakog lika ponaosob su mogle biti film za sebe. A ta "tematska neodredjenost" Losta je i razlog sto se nekima nije svidjela jer ima ljudi koji ne vole traziti poruku i smisao u necemu vec da im se servira i da odluce valja li ili ne. Mada je to uglavnom i stvar ukusa. Dosta ljudi znam da im se Donnie Darko nije svidio dok je to meni jedan od najboljih filmova koje sam pogledao.
    Znam samo da bi rado pogledao neku slicnu seriju :)
     
  18. kvaju

    kvaju Komšija

    Gle serija je ok, po meni pocetak kakav je bio i prva polovica sezona, ono pa pogledao sam citavu seriju u 2-3 tjedna, eto koliko je zanimljiva bila, a koliko ono epizoda ima :)

    Da sto kazes stvar ukusa je sve, meni samo krivo sto sam na kraju se razocarao, ocekivao sam mozda vise.
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    OMG



    Za sve ljubitelje originalne postave Digimona i originalne prve sezone koju su predvodili Taichi Tai Yagami i Agumon jedna odlična vijest.

    Naime iduće godine se navršava 15 godina od premijernog prikazivanja prve sezone (1999) i ljudi iz TOEI-a su odlučili za petnaestogodišnjicu obnoviti originalne Digimone u novim nastavcima, nove avanture srednjoškolca Taichija i njegove ekipe. Joooooj jooooj joooooj to se čeka. Proljeće 2015-te!!!

    http://www.escapistmagazine.com/for...roes-Will-Return-For-New-Anime-Series-in-2015
    http://www.otakuusamagazine.com/Lat...enture-Sequel-Coming-in-Spring-2015-5831.aspx


    samo ova muzika na startu je bila dovoljna da trnci prodju kroz mene i da se prisjetim dana kada sam u ovo trosio slobodno vrijeme kao malo dijete :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. blaf

    blaf Aktivista

    svak ima pravo na svoje misljenje, ali usljed poplave procedurala i gomile gluposti, utopija je jako orginalna serija, a 2. sezona je bolja od 1. jer prva kao da je uvod u 2.....btw obnovljena za trecu.....

    Rectify je vrh, nije za svakoga, jer je radnja spora, samo naizgled, ali lagano uvlaci u pricu i likove, ali ko je volio BB svidjet ce mu se i ovo.
    lik nakon 19 godina izlazi iz zatvora nakon sto se potvradi da se njegov dnk nije naden na zrtvi, ali se ne otkriva da li je stvarno ubica, ali serija je vise o odnsu medu likovima i njegovom snalazenju u drustvu dok se otplice kompleksna prica o obistvu....

    http://www.imdb.com/title/tt2183404/?ref_=nv_sr_1