Koji "all in one" stampac uzeti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by artemis, Nov 10, 2009.

  1. artemis

    artemis Komšija

    Poceo mi polako otkazivati stari hp all in one, zblesira se, zatrokira, pocne izbacivati listove, odstampa pola stranice a ostatak samo isara...
    Pa moze neki prijedlog koji je eto, kao bolji, ali mora bit all in one, da uzmem.

    Ne koristim cesto, ali nekad mi zatreba da nesto kopiram, odstampam u boji ili crno-bijelo. Dakle za koje modele su najjeftiniji toneri, ma uglavnom koji bi mi bio kao najekonomicniji :mrgreen: Planiram otici po radnjama i vidjeti, ali eto da cujem pokoji i savjet/prijedlog/iskusto prvo ovdje :D Nesto mislim da su svi oni u tu negdje, kako po kvaliteti, tako i po cijeni tonera... ispravite me ako grijesim :smt006
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Pa generalno su najjeftiniji Canon toneri i njihovi proizvodi. Sto se tice "kvalitete rjesenja", obrati paznju na Epson Stylus SX seriju pa u zavisnosti od raspolozivih sredstava, siguran sam bi medju par aktuelnih modela mogao naci nesto zanimljivo.
     
  3. artemis

    artemis Komšija

    Vidim ovih dana sta imaju po radnjama, ionako sam mislio uzeti neki bolji/skuplji, da traje duze. Trenutnom hp-ovom su preko dvije godine, a tada je placen dobro ispod dvije stoje.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kod Epsona je dobro sto su tinte odvojene, ono nije 3+1, vec 1+1+1+1, a one punjive su do djaba, bar su nekada bile. Canon isto relativno jeftin sa bojama i pravo dobar sa kvalitetom stampe.
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    Ovako, epson je problem sto se tice tinte, slab izbor, uglavnom bi uvijek morao naruciti i cekati, hp je opet najeftiniji i ima ga uvijek na stanju. Tako da cu najvjerovatnije uzeti neki hp-ov kao "pekac hljeba"
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Imam ja HP-ov Photosmart C3180, kupljen u mobil-mediji u sarajevu prije 2 godine, i dobar je - printa :smt003
    Salu na stranu; pored toga sto moze printati "obicne" listove u crno-bijeloj i color, mozes s njim printati i slike na photo-papiru a uz njega dobijes 5 primjeraka spomenutog, dok kertridz kosta 25KM(crni) i 35KM-cini mi se(u boji), s tim da su ovo cijene u gore spomenutoj radnji, a ne mora znaciti da nema gdje i jeftinjije :wink:
    Naravno, najjeftinija opcija ti je refill, a tamo gdje ja punim je 10KM(crni), a u boji se ne sjecam tacno, ali nije mnogo skuplji, max. 25KM, sretno!
     
  7. Code-R

    Code-R Aktivista

    HP je uvijek siguran izbor, mozes ga i sam puniti, dok su kod Epsona cipovani ketridzi sto stvara komplikacije prilikom punjenja (mada su zamjenski jeftini pa se ne moras ni peglati sa punjenjem). Takodje, Epsonov all in one potpuno blokira kada se izprazni, znaci nema ni skeniranja sto je iritirajuce :smt013 . P