Koji DVD/RW kupiti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ming, Apr 26, 2007.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&mid ... &cid=10803

    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&mid ... &cid=10903

    Kontam si uzet neki od ova dva dvdrw-a pa me interesuje ima li neko iskustva sa njima i koji je bolji! Ja sam licno vise trznuo na NEC al reko opet da pitam!

    Najvise me interesuje brzina prepoznavanja medija ubacenog u drive jer imao sam asusa 1604p kojem je trebala citava vjecnost da ocita medij a sad imam Pioneer-a koji je malo brzi al i on mi je pospor! Sto se tice przenja i citanja sasvim je ok ovaj pioneer al cesto mi zatrebaju dva pa reko da se malo prosirim!
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ah da, neki modeli su LiteOn, neki NEC. Do mene je.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Taj NEC je pokupio dobre ocjene po recenzijama. Jos kada mu nabacis neki neoficijelni firmware i koristis dobre medije, dobijes pravo dobar deal za 50-tak maraka.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    da ne otvaram novi thread pitat cu ovdje.

    imam Philips SPD2410L1 i kada ubacim u njega neki prazan medij(verbatimov) cesto se desi da ga uopste ne ocita.kada pritisnem dugme da izbaci medij,nece.moram par puta pritisnuti.snimljene dvdove uredno cita.da dodam,od 25kom. dvdova verbatimovih ocitalo je iz prve jedno desetak,ove ostale nece.neke nakon par puta sto ubacim ocita,neke nece nikako.da li kupovati novi ili popravljati?ako trebam kupiti sta preporucujete?ili da mijenjam medije koje koristim?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Postoji li neki novi firmware za njega? To zna cesto da popravi nekompatibilnosti sa nekim medijima.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    nema,ovo je zadnji koji je izisao :(
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ili da potrazis neki moddani ako ga ima...
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    nisam bas strucan po tom pitanju,niti znam to naci,niti znam sta s time uradit :oops:
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    potrazis ga pod nazivom "rpc 1" - ti firmwarei ukidaju rpc i riplock zastite, a i poboljsavaju kompatibilnost i citljivost sa nekim vrstama medija. znaci googlaj nesto ovako: model dvdrw-a + zadnja verzija firmwarea + rpc 1 itd..
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Ili nade bilo koji Firmware za njega i edituje ga sa MediaCodeSpeed Edit programom i skine sve zastite.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    ne treba mi to,ocita on verbatima,ali ne uvijek.znaci danas upalim komp,ubacim jedan dvd,snimim ga,ubacim drugi ne cita.sutra upalim komp,ubacim isti taj dvd i ocita ga i normalno snimi.ja koliko sam primjetio ovo kod mene radi svaki restart po 1dvd -.-'

    EDIT:evo upravo mi se to desilo.sinoc snimio dvd normalno,ubacio drugi nece,sad ubacio taj isti dvd i ocita ga :S
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vidi da se drajv nekako nije prebacio u PIO mode.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    hm nisam bas siguran na sto mislis,ali to se gleda u device manageru u ide ata/atapi controllers?isao sam tu na svako properties i sve pise DMA if available -.-'
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj prebaciti na PIO, pa restartovati komp, pa vratiti opet na DMA...
     
  15. GW

    GW Moderator

  16. Loki

    Loki Komšija

    DVD RW/RAM PHILIPS SPD6005BD LIGHTSCRIBE 20x

    Zna li ko valja li ovo šta, odavno gledam da uzmem kakvu optiku sa lightscribe.
     
  17. GW

    GW Moderator

    Philips je sranje, lightscribe je sranje.
     
  18. artemis

    artemis Komšija

    Radije neki lg.Lightscribe brzo dosadi,mediji nisu baš jeftini,a i kvalitet je mizeran.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    Imas kod Slavoljuba LG za 40KM. sa 2 godine garancije nemoze bolje. :D
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    liteon također... sada zadovoljan, a u servisu prije mislim ovako na pamet da mi ni jedna nije prošla kroz ruku. 2g garancije i uvijek najniža cijena.