Koji DVD/RW kupiti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ming, Apr 26, 2007.

  1. Loki

    Loki Komšija

    Ne viđam Liteon kod nas u zadnje vrijeme, a inače imam NEC-a koji pravo dobro radi. Znači lightscribe tražim u zadnje vrijeme al' ne mislim da bude pržilica krš a da ima lightscribe, nego i jedno i drugo. :) Jedino sam sad ovog Philipsa našao od internih uređaja. Ima i neki LG al' je preskup. Tražiću i dalje, valjda će nabavljat' kakve bolje. :)
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Imam komsijju koji ima Philipsa iz plusa, i dosada je naprzio par hiljada medija tako da bas nebih rekao da su smece.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Imam ja Asus przilicu, nisam przio hiljade medija, ali radi vec dvije i po godine bez problema. Jel' to znaci da su Asus prze dobre ?
    Ljudi, ne razbijajte glavu oko optike, to je potrosna roba. Uzmi sto jeftinije sa sto vecom garancijom i to je to. :mrgreen:
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Tacno tako sve je to u pet deka, hiperprodukcija uzima danak smece ali za malo para pe dok radi radi.
     
  5. GW

    GW Moderator

    Ne bih baš smećem nazvao pržače. Prije da su mediji loši.
     
  6. Loki

    Loki Komšija


    Uzeo prije nekoliko dana i sprženo je nešto medija do sad bez ikakvih problema i zadovoljavajućom brzinom. Čini mi se da odrađuje posao brže od starog NEC-a (3550A) al' sam se NEC-a riješio odmah pa nisam mogao da testiram da se uvjerim. Izgleda da je samo malkice bučniji ali ništa pretjerano. Od 50-ak DVD medija i 50-ak CD medija (na spindlovima) samo jedan DVD je otišao u kantu i to je bilo zbog neke greške sa Alcoholom 120% koji je pržio u tom trenutku.

    Probao sam i Lightscribe na 2-3 medija i radi tačno onako kako sam čitao da radi i izgleda kao na slikama pa nisam ni očekiva ništa više od onog što sam dobio. Sve u svemu zadovoljan sam onim što sam dobio za cijenu retail pakovanja.
     
  7. Teach

    Teach Novi član

    Koji je DVD/RW best buy?
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Svi su best buy jer su jeftini, razlika je 2% u kvaliteti. NEC/LG recimo..
     
  9. Teach

    Teach Novi član

    A do 300 kn?
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Uzmes najjeftiniji, kad se pokvari - uzmes novi. DVD przilice su sada tako jeftine da su potrosna roba.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Jedno podpitanje, koji externi dvdrw kupiti ? ili makar dvd rom tj da nije przilica, ali da je eksterni?
    Srdacno!
    Z
     
  13. Zlatan

    Zlatan Komšija

    nije valjda da se niko ne kuzi u externe optikanere? ili je to mozda poslovna tajna?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  15. Looney

    Looney Komšija

    100-120KM ovisno od modela.
     
  16. AmonRa39

    AmonRa39 Guest

    Mijenjao sam dva Samsuga jer su crkli, teski sam pirat, Asusa imam godinama i nije crko i dalje cita sve dvdove, donesi mu polomljen ocitace ga (malo pretjerujem, ali dobro razumijemo se), jaran mi sad kupio pionirov i ima problema sa citanjem zagrebanih dvd-ova, ja ne. Drugi prijatelj mi ima Philipsov i uvijek meni donosi zagrebane dvd-ove da mu ih ja kopiram jer on ne moze. Naravno,volio bih imati Plextorov ali tri puta je skuplji i zato ostajem na Asusu.
    S Nec-om nemam iskustva pa necu da komentarisem.
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    pošto je ovo topic za savjete oko optike, molim vas preporučite mi neki sa ove liste:

    http://imtec.ba/index.php?katid=00000000073

    da odmah napomenem, najbitnije mi je da me ŠTO DUŽE služi, a tamo neke cake me ne zanimaju...

    dosad sam imao samo LG optiku... kod starog kompa, nov LG mi se pokvario nakon samo 2 mjeseca... kada sam kupio ovaj trenutačni komp, dobio sam ga također sa LG combo drive-om i evo nakon 2 godine i tri mjeseca izgleda da je "ispustio dušu" (a ispržio sam na njemu jedno 10-15 cd-ova za to vrijeme, što nije uopšte puno)...
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    To koliko ce te koji sluziti nemoze znati ni Mara gatara, sve je to stvar srece.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    okej, ali "od oka" koji je najbolji sa one liste?
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pioneer 215D i LG H55N.