"Koji LCD?" al malo drugačije

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by lifechooser, Sep 3, 2007.

  1. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Budžet: 500, max 550 keka
    Tražim: 19" ili 20" wide, allrounder po mogućnosti (tv, ponekad igranje, office, net, filmovi....uglavnom računar mi je za sve i svašta)
    Trenutni izbor: LG L204WT (uklapa se cijenom u Imtec-u)

    1. Na stranici Imteca piše da je kontrast 1400:1 http://www.imtec.ba/index.php?detid=000 ... 74&brstr=4 dok je na LG stranici navedeno 2000:1 http://de.lge.com/products/model/detail ... 4wt.jhtml# Zbunjuje me, kome sad vjerovati?

    2. Imam li alternative po pitanju proizvoda/radnje? Naravno, hoću što više svega za mojih 5 i po joja

    To je to :D
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Taj LG je ok monitor. Shto se tiche cijena neke alternative bi bile ove ispod ;)

    Samsung 931BW, 205BW, 2032BW
    ASUS VW193S, PW191
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Nemoj ASUS-a, Samsung je mnogo mnogo bolji (to mi rekose neki IT strucnjaci, pa ti ne znam argumentovati zasto ;) )
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    taj LG sto si naveo je ok (samo ne uzimaj WTQ model), ili idi na Samsung 205BW. sto se tice kontrasta, onaj manji je ispravan.
     
  5. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Ok, thx za info....

    @bahamut - nadam se da je to WTQ naznačeno VIDLJIVO negdje - da nije neka hidden oznaka koju primjetim tek nakon dvije hefte korištenja :) - koliko vidim ovaj u Imtecu nigdje nema WTQ oznaku

    EDIT: Nije mi jasno zbog čega je samsung 205BW skuplji od lg-a ako ima manji kontrast???? Ili fulam bitnost kontrasta kao karakteristike monitora???
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    ma taj contrast na LG u je dimanicke prirode,citaj, busanje u prsa. Inace posjedujem doticni model monitora i samo mogu reci da sam prezadovoljan sa njime, u kombinaciji sa dobro grafom sve melje pod sobom. Inace doticni monitor kosta 490 KM sa PDV u ingelu.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma