Koji procesor uzeti??

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by kolinsb, Jul 4, 2008.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako su mu igre primarne...
    Onda bi bolje bilo da prvo zamjeni grafičku kartu.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jasno mi je da necu osjetiti razliku u igrama ako uzmem SAMO procesor. rekao sam da cu kupiti i grafiku
     
  3. GW

    GW Moderator

    Samo grafika je moj prijedlog. A ti slušaj koga hoćeš. Meni je svejedno šta ćeš uzeti.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Odlican izbor, cestitam. :)
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Btw i ja sam je nabacio :smt004
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hehehe hvala hurmash1ce :) je li ti camis ovdje cekajuci da nekom pomognes? :roll: :shock: :D
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i sta velis sulu, kakva je grafa? mene je kostala 205$=243KM sa dostavom :) gledam u genelecu je 381KM. nek je prodaju caci svom. nasi deru s cijenama pravo :evil: :evil:
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kostat ce to puno vise sa dostavom, ali eto.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dostavu placa jaran :) a negdje sam cak procitao, da je izasao novi zakon o carinama, koji smanjuje carinsku stopu na tehnicku robu cak 50% nize od prethodne, i da je taj zakon vec na snazi.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Taj zakon vazi za robu proizvedenu u EU, tako da za tebe ne vrijedi.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja imam tu PowerLine od 530w napojnu i ne mogu se pozaliti na nju,jedno vreme sam bio u nevjerici prema njoj pa sam htjeo da je mjenjam fortronom 400pnf medjutim kad sam ubacio 8800gts(G80) koja je pravo zedna struje vidio sam da ne pravi nikakve probleme cak se ni ne grije previse pod jakim opterecenjima a i izuzetno je tiha tako da sam odlucio da ostane u racunaru! Definitivno nije u klasi kvalitete nekog Chieftec-a od 500w al sigurno nije ni chunga lunga napojna!
     
  13. SasoMange

    SasoMange Aktivista

    Jos jedan glas za Powerline530.

    Nego kolinsb, hoce li ti to jaran donijet iz amerike, jer vidim da ima dostavu samo u usa.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    "Meni sluzi dobro" != Kvalitetan proizvod
    O Powerline napojnim dovoljno govori da se ne moze saznati OEM, jer nema validan UL broj. To sto genelec Powerline napojne hvali ko uber-brand, ne znaci da jeste. Mislim, 530W napojna za 74KM?

    Otisli smo u OT sa grafickom i napojnom, ovdje se prica o izboru procesora.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    2900xt radi na Codegen 400w napojnoj (i to ona sa 80mm ventom), znaci da valja napojna?
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Powerline :lol:
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Nemojte tako.. Power line napojne imaju slicnosti sa nekim CM-ovim... (boja :D)
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    SasoMange, ja sam platio dostavu do njega, a on ce onda meni poslati o svom trosku ;) btw. kad sam kupovao ovu ATI 2600XT, govorili su mi da nece raditi sa napojnom koja dodje uz Frontier kuciste (iz geneleca :lol: ), ali nisu bili u pravu. radila je bez problema, ali sam opet kupio neku kao malo jacu od 520W, izvadjenu iz Codegen kucista (na napojnoj pise model: LPK2-30), i sa tom napojnom nisam imao problema (kostala je 30-tak KM). PowerLine mi izgleda skroz ozbiljno, a vidim da dosta ljudi ovdje spada u onu grupu ljudi, koji bi platili najjobicniji 20" Ferrari monitor skoro 1100km, samo zato sto na njemu pise Ferrari. srecom nisam jedan od tih. Usput, vi koji kudite PowerLine napojnu, koliko vas je imalo loshe iskustvo s njom???? Ako ste imali dobro iskustvo sa codegen, chieftec..... ne znaci da je ostalo skart. Sve sto kosta mlogo para, ne znaci da je toliko bolje od onog koje kosta malo para. vise je to stvar standarda. hajd da ne idem vise u offtopic. jos samo da se zahvalim onom kolegi, koji je u mene ulio toliko mnogo optimizma rekavsi da cu graficku platiti mnogo vise, nego sto je u genelecu. mi bosanci smo posebna sorta ljudi....
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Popljuva ti nas...
    Barem vecina bosanaca kupuje najjeftiniji hardware...one najjeftinije no name komponente koje izgaraju tako brzo.
    Samo uzak sloj kupuje brandirane komponente.

    Stim da se ganja best buy, a ne neki ferrari, fatality i slicno.

    Napojna je vrlo važna stavka kod računara, pogotovo kad skontaš da kod nas dolazi do prenapona, jakih struja i raznih ostalih deformacija u gradskoj mreži.
    Moraš shvatiti da treba uzeti kvalitetnu, provjerenu napojnu jedinicu, jer u suprotnom ćeš imati problema.
    Imaj srece ako ti samo pregori napojna, ali u vecini slucajeva povuce ona i još dosta toga.

    Što se mene tice, ti koristi codegen napojne jedinice ali sam siguran da neces dogurat daleko.

    Powerline ima tako raznovrsnih napojnih jedinica, od nekih ultra skupih do onih ultra low jeftinih.
    Ja nebih tome vjerovao.
    Mislim, zašto vjerovat kad pored powerline imaš best buy chieftec napojne.
    Pa za 100KM imaš vrlo solodnu napojnu jedinicu i neces se bojati da će povuci ostale komponete.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    kolega, nikog ja nisam popljuvao, ja se izvinjavam ako je tako zvucalo. na drugom forumu ljudi kude chiefteca, ne znam zasto jer ga nisam nikad koristio. ti mislis da ja ne bih volio imati u svom compu napojnu od 500km, graficku(e) od 2000km i sl??? nazalost, nisam u mogucnosti da to sebi priustim. ako ja imam 70km u dzepu, onda mogu kupiti napojnu od 70km, a ne mogu to od 100km koju mi ti predlazes. u tome je poenta. naci najkvalitetnije za onoliko para koliko imam, a ne naci uopste najkvalitetnije. ovo drugo je vrlo jednostavno. vrlo cesto se moze procitati po forumima, neko kupuje npr. plocu i ima 150km, a lik mu u prvom odogoru predlaze da doda jos 50km i kupi tu i tu plocu i sl. da lik ima 200km, trazio bi plocu za 200km, a ne za 150km. ja se trudim da ne kupujem najjeftinije, jer znam da to nije to. inace se bavim ovim poslom, doduse sad malo vise komercijalom, nego servisom. kad imas para, sve je lako.