Koju maticnu izabrati??

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ElectricSound, May 20, 2012.

  1. jimmight

    jimmight Guest

    Super ako nema razlike jer sam ja planiro da kupim Sapphire Radeon HD 7850 OC graficku tako da cu uzeti onda maticnu sa PCI 2.0
     
  2. AdinSA

    AdinSA Novi član

    Evo da pitam ovdje, da ne otvaram novu temu... koja bi matična iz ovog izbora bila najbolja, osim prve i zadnje na listi?
    slične su nekako...
    http://www.emmi.rs/proizvodi.10.html?go ... tBy=Price1

    procesor i3 2125, ram ddr3 4GB 1333MHz i ne mislim više stavljati, dovoljan bi bio jedan PCI za grafičku, ne više... što jednostavnije...
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Adine, otvorio si temu za kupovinu računara, i nema sad potrebe da za svaku komponentu za koju se nisi odlučio dižeš neku staru temu ;)
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Covjek je u behutu, znas kako to ide :D

    Adine, H61 nema SATA 3 podrsku, bar ovi stariji modeli ...

    Mislim da ima na HWB - u Gigabyte H61 sa sata3, naci cemo to...javim ti na temi za PC.

    Edit. evo H61 ploce sa PCI-e 3.0 x16 i SATA 6.0 Gbps :
    https://hardwarebase.net/vijesti/6441/gi ... fi-bios-om
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  5. AdinSA

    AdinSA Novi član

    vidim niko ne odg. pa zato :mrgreen:

    onaj kolega iz Bijeljine je možda povoljan, ali je brate nekomunikativan za moj pojam :)

    znači to je ta, 98KM kad se preračujanu ovi dinari... samo da ne bude skuplja pita od tepsije na kraju :mrgreen:
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve zavisi koliko ga zasipas pitanjima. Djecko radi u firmi do 15h pa nije u mogucnosti odgovarati. A kako stvari stoje ni ti jos ne znas sta ces.Kad budes imao konacan izbor posalji mu upit sa linkovima da ti napise cijene i kraj price. Ja sam sa njim poslovao vec dva puta i sve je proslo za 10. Doduse kupovao sam oba puta samo jednu komponentu (graficku).
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

  8. chenta

    chenta Aktivista

    Moze li preporuka neke maticne socket 1155 sa dobrom podrskom za overclocking (na nju bi stavio 3570k), budzet oko 200KM - eventualno malo vise ako je vrijedno.. moze u radnji ali i pik ako je pouzdan prodavac..
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U prodavnici ces tesko sta naci da je kvalitetno za te novce, na piku imas Msi z77a-g43, Asrock z68 pro3 gen3, Asus p8z77-v lx2
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vidi kod perop-a ili didi_sa da ti nabave sta god. Prva liga su, poslovao sam sa njima.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    NA piku se da naci ta Z77A G43 za 200km a negdje sam vidio i u nasim radnjama tu istu plocu za 240km pa eto vidi ide li ti se na 40km vise radi domace radnje. A sto se tice same ploce,imam stariji model Z68A G45 i bas taj 3570K i kloka ga ko luda.Veca je lutrija kakav ce te primjerak procesora zapast jer klokanje ide dobro na skoro svakoj ploci radi izuzetno male potrosnje procesora.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Max koji ce neki proc da postigne na zraku je pa skoro isti i na ploci od 100 eura i onoj od 300 eura, e sada 24/7 takt je ono sto se moze da razlikuje, tj. koliki ce napon biti potreban.
     
  13. heroic

    heroic Komšija

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ova Maximus ti je micro ATX tako da bi ja ovu drugu sabertooth izabrao.
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Znam, ali mi je svejedno da li je uATX ili ATX, jer za sad je u planu koristenje integrisane graficke, a eventualno nekad na ljeto bi max bilo u opciji graficka+zvucna. Ova Sabertooth me privlaci iz razloga sto je XB horizontalno kuciste, pa bi mozda imala dodatni bonus lakseg ciscenja prasine.

    Cisto me zanimaju me licna misljenja drugih forumasa sta bi odabrali, eto ako je od pomoci kuciste je HAF XB i trenutno je u njemu P8Z77-V koju prodajem :D Mozda neko ima neki koristan savjet :D
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja ne kontam ni što mjenjaš. Ne bih da ulazim u privatne stvari, ali mi se čini da razbacuješ pare. Kada si kupovao tu za primarni PC, rekao si da ne clockaš, pa je to sve još čudnije.

    A odabro bih Sabertooth, ljepša je :D
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovaj gori od mene. :mrgreen:
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Kad dodje cooler za koji dan ipak ce biti neki manji OC na procesoru na primarnom racunaru :D

    Sto se tice novca, dosta komponenti sam dobio, tako da obicno njih prodam i kupim nesto drugo sta mi odgovara. Konkretno u ovom kucistu mi smeta plava boja ploce jer hocu da kupim top window panel i red led coolere. Sve u svemu moj trosak ce biti tih 10€ za top panel i eventualno neka razlika izmedju prodate maticne i nove (RAM cu takodje dobiti, ne znam koji model, ali je crvenoj, sivoj ili crnoj boji).

    Nisam ne brini :p
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker