Koliko se može prodati Gainward GeForce 3 Ti 450 GS?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Inzinjer, Jul 8, 2004.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pozdrav.

    Bilo je nekih planova za Gainward GeForce FX5900XT iz Plusa , pa su onda oni kasnili i u međuvremenu i ja zeznuo mobitel i tako da sam to odgodio.

    Ali sada pod ozbiljnošću kupujem novu grafičku .Koju? o tome malo kasnije.

    Mene zapravo interesuje koliko maximum mogu dobiti za svoju Gainward GeForce 3 Ti 450 Golden Sample 64 MB DDR.

    Ipak to je top kartica što se tiše svoga cjenovnog ranga. Istina da je directx8 ali ipak je najpreporučljivija kartica što se tiče njezinog cjenovnog ranga.

    Inače u kombimnaciji sa Athlonom 2500 i 512 MB DDR 333 u 3DMark 2001 Se daje oko 11000. Igram PES3 , Colin Mc Rally 4 itd na 1024x768 32 , sve na maxiumum i sve ide ko mlijeko.

    Eto , trebam vaše mišljenje da znam koliko je cijeniti.
     
  2. Miko

    Miko Aktivista

    Nemoj me pogresno shvatiti ili ista drugo, ali prije nekih 15 dana covijek ju je prodao za 100Km tako da nemoj previse da ocekujes, jer ja sam razmisljao da kupim ti4200 i nisam imao u planu dati za nju vise od 150Km, a posto je ovo ipak jace otprilike duplo. Sretno sa prodajom, a najprije ces je prodati na news.bih.net.ba serveru grupa oglasi hardware
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    GF4 nije DUPLO jaca od GF3!!!

    A Tu svoju GF3 neces moci prodati za vise od 100KM.
     
  4. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    GeForce 4 je blago jača od GeForce 3, jer je ovo Gainwardova Goldem Sample koja se da fino klokovati. Ipak vuče još uvijek sve igre.

    Možda , ja sam očekivao više. Ipak je ne i dao ispod 120 KM.

    Ali jeste skoro duplo jača od svake GeForce 4 MX serije kartica. Šta više , directX8 .
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    uh ispod 120 km
    ja svoju dade za 50 mambi (minorna je razlika npr u far crayu izmedju gf3 i gf4) zato se nadaj tako od svih AA naslova nepreporucljivo kupovati nista ispod rad9600pro (djaba bacanje novca)
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    i zaboravio sam 11000 hiljada boba u 3d marku ?4600 dobije oko 1200 isto kao i radeon 9600pro imao sam istu tu karticu dignutu na 230/500 i barton na 2500 mhz (megaherca ne PR markova) nije mogao iznad 8000 hiljadarki da si pita
     
  7. Esh

    Esh HWB

    uz malo srece moze otici za do 120, mada je realno oko 100
     
  8. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ozbiljno , nisam lažov.

    Ne znam kako regristovati kad mi je 3D Mark ileglan tako da ne znam poslati rezultat na stranicu.

    Svakako , nije pitanje više do prodaje koliko je do toga da te ubijedim da mi sve igre još uvijek solidno idu.

    Istina da ne treba uzimati ništa od 9600 Pro koja je negdje oko 300 Km.

    Tko ima neka kupi. Ona jeste jača i ona jeste minimum za nove naslove , ali zato 300 Km a ja za ovu tražim 120 a ne 300.

    Golf 4 je bolji od golfa 2. zato uzmite Golfa 4 za 24000 Km jer je bolji. A ne uzimajte golfa 2 za 4000 KM jer je to slabo. Eto , promišljaj.

    Hm , nadam se najboljem. No polako , nije od glavu.
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Golf 2 za 4000kn?! nebi da je od zlata :D .

    Pa kao da ti je velika razlika izmedju 100 i 120km!

    Nije sve u tim 3dmarkovima. Imam ih 9500 :D, bitno je da se mogu igrati igre (ali ne na min detaljima na 800x600 :D).
     
  10. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Injzineru znam kako ti je vjeruj mi razmisljao sam da prodam ovu svoju ti4200 ali zasto da je prodam kad sve ide na njoj "glatko".

    I sad ja nju prodam za recimo 170KM (sigurno nemoze vise), i kupis ko sto deloren rece 9600 pro ma ni to nije kartica za buducnost ako hoces karticu onda reci nemoj nista kupovati ispod 6800.

    Pa ova moja (ako je 3dmark u pitanju) moze vise povuci od cak 9600xt al nije u tome stvar stvar je u igrama!!!! trenutno sve igram i nespustam sa high detalja ali bas sam oprobavao taj FC i mogao sam nesto primjetiti recimo uzmem rezu na 1024x768x32 high i naravno stopa ( pa ljudi ova igra " stopa" i na 9800XT). Podesavanjem nekih parametara kao recimo high za objekte medium za vodu sve se svede u granice normale a iskreno neku razliku nisam primjetio izmedju ova dva podesavanja. Vjerovatno je zato potrebna PS&VS 2.0 karta ali zasto kupiti tu kartu kad slijedeca ali i ova generacija ima implementiran PS&VS 3.0.

    Tj ono sto pokusavam da kazem glasi da tehnologiju nemozes stici ( oni koji je stizu nazivamo pojedincima). Tako da prihvatimo ono sto imamo i pokusamo to iskoristiti na sto racionalniji nacin!

    Tebi injzineru puno srece u prodavanju graficke iskreno mislim da ce ti je trebati (KAO I MENI)!

    POZDRAV WOZDRA
     
  11. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    He , hvala na savjetima. Ma gura on još uvijek. bio sam se iskreno nafurao na Clud 3D Radeon 9800 SE koju bi moddao u Pro jer je jaran upravo takvu kupio , ali mi sad javi da je uspio moddificirati ali da ima mnogo bugova tj.smetnji. Ista konfiguracija kao i moja i kaže da kad je SE u 3dMark 2001 dobije 12000 ( ne kontam :? ) a u novom 2003 dobije 3000 i kusur.

    Nakon modificiranja u Pro uspio je izvući 14000 3DMark2001 SE i 5000 u 3D Mark2003. Ali ima smetnji, zavisno od igre do igre. Naravno ja bi išao na nekog drugog proizvodžaća koji je najbolji za ovo modificiranje, jer sam se u njegovu već razočarao.

    Ali sad je iskrsuno veći problem. Igram ja PES3 igram i igram kad komp. poče da pišti i ugasi se. Hm. Ja upalim i odem u Bios i vidim da je temp. procesora 64 stepena a sistema 51.

    Ja sam od prije namjestio da se automatski gasi nakon što pređe 65 stepeni i dosegao ga je.

    Sada mi je frka za to hlađenje. Mislim da mi je preće promjeniti napojnu u neku barem 350 vatnu ( sa dva tiha coolera) , a ne znam koju bi uzeo a da je kvalitetna , tiha i prihvatljive cijene , pa onda moram uzeti kakav Papst koji bi stavio na bočnu stranu kućišta da puše prema cooleru od procesora .

    Vjerovatno bi i Cooler mijenjao ali ne znam sad koji je najtiši a da je kvalitetan.

    bem ti vrućine.Pokvariše mi planove.
     
  12. Hells

    Hells Aktivista

    Otvori kuciste :(
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    9600XT je sposoban vuci FC sa max detaljima @ 1024x768 (ali bez AA i AF), samo sto morsa imati dobar CPU ( 2,2+Ghz).

    9800SE je negdje u rangu 9600pro (ako se ne modda), tako da je realno 12k 3dmarak.

    PSU - imas u plusu onaj chiftek 350W, ima 1 120mm vent, a kako citam na netu dosta je tiho i ima dobre napone.

    Cooler - Zalman 7000A-CU :D
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    u mene je club3d radeon 9800se i nema razlike izmedju bilo kojeg se modela sve ih proizvodi ati a brandovi ih kupuju i samo se takmice oko kutija

    9800 se je nastao kao skart 9800 kartica (ako citav pipeline nije ispravan vec samo 4)
    a ove sto se daju modati to su kartice kad zafali 9800se modela onda ati ubaci jednu dvije ispravnih cipova serije da popuni.
    tako da ti je isto ako kupujes bilo koju se varijantu
    samo pazi da je 256 bit memorija
     
  15. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Samo da ti kazem injzineru sto se tice ovih modanja 9800Se imas tu Power color 9800 SE imas je u plusu uglavnom 5 od 6 se moda bez problema!

    Uglavnom odes u plus trazis mugdima i trazis mu da ti da modabilnu on nek je isproba das mu jos cvaju na kafu i eto ti 9800PRO!!!!

    Al evo bas citam na inquerier novo jezgro iz ATI-a za srednje trziste 7000marka 2003 sto je iznad nivoa 9800Pro ili nekih XT!!!

    Sto znaci mozda se strpiti i kupiti a evo zavrsna rijec ceka se odgovor nvidie koja ima jos brzi bar tako pise!!!

    Ma sve u svemu nezgodno vrijeme za kupovanje GRAFA!!!!

    Nemoj ZALMANA kupovati ja ga imam i nije me odusevio kad ga tek instaliras izgleda mrak preko 40C ne prelazi ali poslije 2-3 sedmice temp ponovo skoci na 47-48! (na 2500+) sad vjeruj mi i ne posjecujem temperature!!! Ovo nije samo kod mene nego kod vecine korisnika a mislim da sam mu skonto musku! Nakupi se dosta prasine po pasivnom dijeu kuda bi trebao da struji zrak a kuler mu se okrece na 2650 (max) nedovoljno da ispuse prasinu i onda ta se prasina zadrzava uglavnom cim ocistis kuler od prasine sve onda funkcionise ok ali kome pada na pamet da nakon svakih 21 dan da vadi ZALMANA (774 grama) iz kucista hem sto mozes strgat jezgru hem nije vrijedno para.

    Tako da se ja sad nebavim vise temperaturama spusten mi je proc na 2500+ i dela ko KING nista zeznuto!!!

    SRETNO!!!!
     
  16. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Hm , pa dobro . Svakih 20 dana čiščenje i nije strašno.

    Samo neću valjda svaki put morati ga čitavog skidati pa i na onom dijelu gdje je sa procesorom spojen pastom?
     
  17. jeretik

    jeretik Komšija

    Dobar cooler treba prikacit i zaboraviti na njega sljedecih nekoliko godina.

    Ovaj moj sam platio 20KM mpc (bio u Genelecu, cini mi se da ga vise nema), nanio nesto deblji sloj paste(1mm) nego sto to radi vecina ljudi i evo prolazi vrijeme, a temperature su konstantno niske. Dok ovo pisem temp. je 42 stepena. Nakon igranja bude od 43 do 47 stepeni.

    Cooler je lagan, izuzetno lako se montira, jako je tih i okrece se na 3690.
     
  18. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Što jest jest. Temperature su ti OK.

    Ali gje držiš kućište. Meni je računar u regalu koji ima stol za računar ali i nije najbolje rješenje. Ima on i onu ladicu za tastaturu ( ne mislim na pravu ladici nego znate već koju) koja se izvlači i sve to ali mi je zato odmah 20 cm iza kućišta zid regala tako da se toplota koja izlazi iz napojne odbija pa je onda vruće. A plus što strujanje ventilatora se odbija od avkustiku i onda dobiješ vašar za uši.

    Moram nabaviti stol za računar ali ga nemam gdje smjestiti. Puna mi soba.
     
  19. jeretik

    jeretik Komšija

    Kod mene je kuciste na stolu u cosku, 15-20cm od zida, pa napojna puse u zid, ali sam skinuo onaj dio lima gdje vire konektori (USB, PS2 i sl.), pa to dodatno snizava temperaturu u kucistu.
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    Slobodno uzmi Zalman 7000!!!
    Tko vam je kriv pa drzite kucista otvorena a stanove cistite jednom godisnje pa imate prasine na podu i za izvoz :D .