Koluma

Discussion in 'Generalna diskusija' started by smith, Apr 23, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. smith

    smith Aktivista

    joj neko jutro mi bilo nesto dosadno pa sam bezze nesto gledao stare kolume i dodem do jedne gdje jedan kreten ovako napisa:

    Autor članka: Edin Pašović (Ville Wilson)

    Igrajući ovu igru sigurno ćete se zapitati zašto li se crnci toliko furaju na sav taj “gangsterizam” i misle da izgledaju opasno. Pravo da vam kažem, nakon što pogledam odlično organizovanu italijansku mafiju, disciplinovane i savršeno strukturirane trijade, ubojite i lude yakuze te posebno ozloglašenu rusku mafiju, ni meni ništa više nije jasno. Mislim, zašto bi nekakav crnac koji stalno uzvikuje “yeah” i “what’s up” dok nosi preveliku bundu, prevelike pantalone, maramu zamotanu oko glave te flaster ispod oka na mjestu gdje ionako svi znaju da nema nikakve ozljede, trebao da izgleda opasno? A šta da tek kažem za hip-hop? Kada bih ga definisao kao “stalno ista monotona muzika samo svaki put drugačiji tekst”, neupućeniji ljudi bi lako iz toga mogli izvući zaključak da se i poznati sarajevski kantautor, “pjevač” i kandidat za najnarandžastije obrve BiH estrade, Zlatan Fazlagić Fazla takođe bavi hip-hopom. Dobro, znate već, to vam je ona muzika za ljude koji repuju jer ne znaju pjevati (kao ni Fazla) i koju niko koga poznajem ne sluša ali opet je iz nekog razloga stalno puštaju na TV-u i na radiju (ove sličnosti sa Fazlom postaju zabrinjavajuće). To je ona muzika koju prave egomanijaci kako bi mogli da putem pjesama ispolje koliko su bogati, puni love, kuća, auta, jahti, manekenki, kako su zeznuti, kako su opasni i kako cijela njihova četvrt zna za njih. Eh, da Fazla, ovdje se ne možeš naći zar ne? Gdje su tebi kuće, auta i manekenke? Jedina jahta koju ćeš ti vidjeti je ona na kojoj ćeš ribati palubu nakon što odeš s Mujom u mornare.

    Ali, da se vratimo temi. Dakle, koliko sam iz ove igre, hip-hop spotova i gangsta-filmova trebao razumjeti, crnci su jako opasni likovi koji se opasno odjevaju, opasno pričaju i slušaju opasnu muziku. I opasno se varaju ako misle da ih ostatak svijeta smatra opasnim. Ali ukoliko vam se ipak javi želja da zaronite dublje u taj svijet gangsta-kriminala, preporučujem vam da obavezno poslušate “Klub Sugahill” i “Nategni pištolj i opali” čuvenog hip-hop dueta iz Žepe “DJ Sakib i Joe”. Ne, ne šalim se, ovi likovi, baš kao i njihove navedene pjesme, zaista postoje. Čak ih možete i besplatno skinuti s njihovog sajta http://www.fmjam.com bez ikakvog kršenja autorskih prava, što je u neku ruku bezveze ako se smatrate pravim gangsta-kršiocem-autorskih-prava. That’s it, I’m outta here.
    -------------------------------------------------------------------------------------

    Prvo ova budala nema pojma sta prica ono vezano za hip-hop,mislim neznam zasto neko prica o stvarima o kojima nema pojma.Mislim....neznam jedino glup je isto kurac!......a ono sto je nesto i spomenuo FMJAM e to mu ne valja i ev upravo cu da posaljem ovau kolumu na njihov e-mail pa da vidimo sta mu oni imaju reci na to.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ajd potrudi se da doticnu osobu vise ne zoves "kretenom", "budalom" i slicnim epitetima buduci da mi je to pravo dobar prijatelj i za razliku od vecine ljudi sa ovdasnjih foruma ipak ima mozga i zna o cemu prica (ne slazem se uvijek, ali eto). To sto se ti furas na taj nizi oblik muzike je druga stvar, i ne prozivaj druge zato sto ne misle ko ti. O neprikladnim rijecima ne bih ovom prilikom i potrudi se da toga jos ne bude buduci da si n00b na forumu...
     
  3. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    zashto ih ova kolumna toliko pogadja?
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    [​IMG] Nek si mu reko [​IMG]

    Kolumna je odlicna, hip-hop smrdi, San Andreas smrdi 8)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    sad i vi vrijedjate... cuj nizi oblik muzike... ne slusam hip hop ali opet ga ne smatram nizim oblikom muzike... onda je rock primitivna muzika... ako gledamo sa stajalista klasicne muzike.. i lik koji je ono pisao jeste papak ili seljak kako hocete jer je koliko sam ja shvatio trebao napisati recenziju neke igre a ne davati svoje subjektivno misljenje o ivodjackim sposobnostima Fazle koji je po meni odlican IZVODJAC i koji pise txtove za 10. Boli mene neka stvar koja je mafija bolja.. koju muziku ON slusa i sta ON misli o Fazli i sta ON misli o svemu tome... a jos samo da mi je vidjeti njegovu jahtu....
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    [​IMG] Sve bolje od boljeg [​IMG]
     
  7. Nuno_Gomes

    Nuno_Gomes Aktivista

  8. Ante

    Ante Aktivista

    dobra kolumna......
    hip hop je nizi oblik glazbe, on nema nikakvu formu strukturu ni muzicnost, to je samo recitiranje uz beatove. Recitiranje gluposti uz beatove. Rock s tim nemozes usporedjivat, ima bendova koji su tehnicki kompleksniji od cijelih klasicnih orkestara. Rock je kreativan, rock zarazliku od hip hopa ima strukturu, za nju treba znat svirat instrumente, poznavat glazbu, imat sluha. Za hip hop moras imat bass od 500W, lanac oko vrata i mercedes sa polugolom zenskom.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    pazi sve je to muzika... neko slusa rock neko pop neko folk.... ali to nije razlog da nekog zoves primitivnim... ja npr volim rock ali volim i Edu Maajku da slusam. i ovo je trebala bitri recenzija igre jel?! ili mozda muzicke obrazovanosti yakuza i fazle?!



    i mercedes sa polugolom zenskom mi treba uvijek :D:D
     
  10. monK

    monK Komšija

    Enise,

    zalijepi mi BAN odmah i poštedi me frustracija...

    U ovoj kolumni ima više predrasuda nego u Manifestu Ku Klux Klana...

    A sa malim pseudopiskaralskim fašistoidnim hitler-wanna-be vaginama koje "pišu" za diletantski informatički magazin s kojim ne možeš ni bulju obrisati nakon što se posereš stvarno nema smisla razgovarati...

    Hell'em, sama kolumna poziva na flame i vrijeđa, a usmrdjeli komentari idu korak dalje...

    Boli me za igru, ali oni vrijeđaju ljude kroz nju...
     
  11. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    aa tako se zovu ovi sto kritiziraju komercijalni(chek out my car) rep i ne vole ga, vidish to nisam znao :roll:
     
  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    rokeri su najignorantnija bica na ovoj planeti, posto se kupaju jednom godisnje smrde na 10 metara, svi se drogijraju i opijaju, a zene su im dlakave i pale se na tokio hotel...

    eto vam malo stereotipova, jer koliko sam shvatio imam mercedes, kajlu, guzlatu zensku (i naravno bass od 500W gdje cu to zaboraviti to je najvaznije) :)

    posto smo se sad svi potrpali fino u ladice samo da kazem da zivim od nade da necu fasovati ban...
     
  13. smith

    smith Aktivista

    Slusajte ovo nema veze sa muzikom,neko voli hip-hop,neko rock,neko narodnu i sta ja znam,ali ovo je TREBALA BITI KOLUMNA O IGRIIIIIII.i hajd nije problem neki sto je skrenuo sa teme nego je problem sto je poceo da omalovazava neki stil muzike a samim time i ljude.Za mene je stvarno ispao papak i trebalo bi mu zabraniti da vise uopste pise IKAKVE kolumne.

    A sto se tebe tice Bahamut Zero i ti si stvarno papak jer pricas o stvarima koje o kojima nemas veze,jer pogledaj recimo edo maajku i frenkija,oni su poznati reperi ali nemoju mercedese i zlatne lance oko vrata zato nemoj pricat gluposti i stvari o kojima nemas pojma a puno ih ima i na ovom forumu koji su glupi jer tako pricaju o hip-hop-u,jer nije vazno koju muziku slusas,treba postovati i tudi ukus,isto kao i recimo ne moras biti vjernik neke vjere ali je bar postuj!
     
  14. Ante

    Ante Aktivista

    ja nipošto ne osuđujem crnce. Ni hip hop. Hip hop je prije 10 i vise godina bio pozitivna stvar, svijetlo na kraju tunela za izmucene afroamerikance. Ovo danas komercijalno oprostite mi na izrazu sranje se nemoze nazvat ni glazbom ni hip hopom. To je cisto prenemaganje.
    P.S. I meni je Edo Maajka ok, ima dobrih tekstova tu i tamo, a i legenda je covjek, nemam nist protiv njega.
     
  15. monK

    monK Komšija

    Rekao si što si htio...Možeš editovati do sutra...Ova recenzija "govori o igri", sa igre prelazi na muziku, a naravno da pod svim tim podrazumijeva ljude koji se u njoj pronalaze...

    BOTTOM LINE: Ova recenzija je izrazito RASISTIČKA...Komentari ispod toga su izraz te iste frustracije...

    Hip Hop danas je isti onakav kakav je bio i prije 10 godina, samo što se to ne svira na TV-u više...

    Ako si ozbiljan ljubitelj muzike, ne izgovaraš gluposti kao "niži" i "viši" oblik muzičkog izražavanja...

    Ne postoji takva stvar, ti si govorio o ljudima...

    Ti nisi napravio distinkciju underground-mainstream, ti si rekao Hip Hop, isto kao i ostali...

    Rekao si ono što misliš...Ono što misliš je užas...
     
  16. vnm_

    vnm_ Komšija

    #2

    znate ljudi, nije hiphop samo 50cent i eminem, isto kao sto rock nije samo linkin park i marilyn manson, isto kao sto elektronska muzika nije samo scooter...jel potrebno da nastavim :)
     
  17. smith

    smith Aktivista

    ma upravu si daimmyo ali et vidis sad kad ima stvarno ljudi koji pricaju o stvarima a nemju pojma,isto kad bi ja sad poceo da pametujem kako se razvija pita...nego ova citava kolumna i ovi sto su za nju,e ONI su nizi nivo ljudskog drustva!
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni samo nije jasno sta Fazla radi u svemu ovome :D ovaj Edin je neki lik... tezi...
     
  19. Ante

    Ante Aktivista

    ma dobro mozete vi mene zvat i rasistom i kako ocete.... ja znam kakav sam ja covjek...sta vi mislite o meni mene ne dira
    za razliku od vecine vas(cast iznimkama), ja imam kakvu-takvu glazbenu edukaciju, i kvalificiraniji sam govorit sta je nizi i visi oblik glazbe, jer takav postoji, i u hip-hopu, i jako mnogo u rocku, i u folku, i u technu, i ostalim tipovima glazbe
     
  20. smith

    smith Aktivista

    Ante,jarane,da ti ja nesto kazem,..........nemas ti POJMA u glazbi,jer prvo ne postoji nizi i visi nivo glazbe,a drugo da se primijeiti koliku ti "glazbenu edukaciju" imas :roll:
     
Thread Status:
Not open for further replies.