Kompjuter se resetuje!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by enchy_00, Feb 8, 2011.

  1. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    E ovako! Vec duze vrijeme, nakon odredjenog vremena, kompjuter se sam resetuje. Nema uopste odredjeni period, nekad prodje duze vremena prije resetovanja a nekad manje. Sistem obnavljo, i otklonio sam sve sto moze biti povezano sa sistemom.

    Sta bi drugo moglo biti? Koji hardwerski dio bi mogao da prouzrokuje ovakvu pojavu???
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pratiš li temperature?
     
  3. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    jednom sam provjerio i to, mada nikad nisam sumnjao na temperaturu jer se zna desiti da nakon minutu ili dvije rada racunara dodje do restarta... ne bih rekao da se i jedan dio moze za tako mao vremena zagrijati da bi prouzrokovao problem! A i jos da igram neke zahtjevne igrice pa hajd....vec Facebook i sl.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Pa zna se kako ide, driveri, temperature (cpu, graficka), test memorije itd.
     
  5. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    driveri i temperature najvjerovatnije nisu, mada cu opet provjeriti to sa temperaturama..... kao i test memorije...
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Otpoji reset sw sa maticne pa probaj onda. Ja sam imao isti problem, jednostavno prolupo reset sw. na kucistu.
     
  7. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    mislis na dugme za resetovanje, pa vidis moglo bi imati neke veze to, jer mi upravo to dugme ne radi....hvala na zanimljivom savjetu
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, otpoji zice koje idu sa njega na maticnu.
     
  9. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    moguće da je RAM uzrok ,kod frenda isto bilo ,kad je izvadio 2 pločice rama od 4 ,prestalo resetovanje.pločice error su samsungove ove preostale dvije su drugog prozvođača. probaj drugu memoriju ili svoju provjeri u drugom pc u.