Kompjuter se restartuje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sumeir, Aug 8, 2011.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav, kolega ima problem sa gašanjem i restartovanjem komjutera ,dakle podigne se OS sve radi kakao treba ali čim se pokrene npr kopiranje podataka sa jednog diska na drugi ili test ,kompjuter se restarturje,naranvno poslije tog restarat tu su većinom opcije „safe mode ... Nekad se zna podići sistem naked se zaledi,tj ne uđe u windows. OS je friško intsaliran tj win 7 64bit. Ostatak konfuguracije je Asus P8P67 LE, Intel P67 i7 2600K, 16GB rama, PSU silverstone 700w, VGA 460gtx. Tu su i 2 Hd-a .Provjeravao je temperature u biosu ništa ne pokazauje visoko tj oko 40+ dok me buni ovo što Aida i hw monitor prikazuju pod CPU u oba slučaja je 81C dok po jezgrama su niže. Hladnjak uopšte nije vruć na dodir niti toplovodne cijevi blizu procesora niti listići hladnjaka. Hladjak je CM Hyper 212 Plus.

    Ovdje sam čitao o sličnom problemu http://forums.hardwarezone.com.sg/showt ... 305&page=2

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    Hvala
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Šta je sa tim naponima? :shock:
    Da nije napojna prnula?
     
  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

    hd je cini mi se dao vitre!Nek pokusa naci novi firmware za hd,to zna rijesiti problem.U svakom slucaju nek radi backup.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Ne znam sve komponente su nove, može li biti da Aida "pogrešno" očitava,šta je sa onom temperaturom što sam naveo,ima li tu kakavih sumnji tj onaj dio gdje piše 81C.

    Zaboravio sam postaviti šta je kazao HW monitor naponi su drugačiji.

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma HWmonitor je bezze..

    Gledaj ocitanja temperatura jezgri,na tom screenshotu je 41/37/42/44 sto je odlicno..

    Kreni od testiranja RAM-a,preko grafike pa do HDDova..
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Dobro vjerovatno ću danas do njega otići . Znači nema blue screen samo se restartuje,poenta je što iz windowsa nikakav test nemože pokrenuti ondmah se restaruje. Jedino neki bootabilni cd-usb sa nekim alatom da se to proba i ako može neka preporuka za isti.



    Hvala.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Skinuo kuler i ponovo ga montirao ,pokrenuo je test u Aidi i prošao bez restarta, temperature što sam podvukao CPU kada je "idle" stoji 89C a kada pokrene test 48C,vjerovatno ne očitava kako treba a vjerovatno je isti slučaj i sa naponima koje prikazuje.

    Što bi komandir Mugdim kazao "misteriiiii".



    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
    "Idle"

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us

    CPU test
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Imam istu tu plocu & CPU i meni isto Everest ocitava CPU u idleu 80 C a kad ga stavim pod load temperature padnu na 40 C :D Zanemari to, gledaj samo temp jezgri ;)
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Ma ja komandir Mugdim je bio u pravu :) Hvala Vedo, nek si se javio svakako je "gradivo" od tebe prepisano. :)