Konf. do 1000KM ( i7/Phenom II X4 965)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by NAILS, May 11, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. selvin

    selvin Moderator

    Ja nisam spominjao graficku, jer nisam ni ja gamer, tako da ti to nisam ni preporucivao, jer vidim da nisi ni ti. Vjerovatno bi ti i integrisana bila dovoljna, dzaba bacas pare na tu 8400. Ali govorim ti da si mogao proci dosta bolje da si smanjio performanse cpu-a za 5%, a dobio bi na ram-u 100% :D Spast ce cijena ram-a, nekad kasnije, ali opet nece toliko koliko si vise dao za taj cpu. Uglavnom, bilo i proslo :)
     
  2. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Nails ti kao aktivni clan moro si bolje znati kako stvari idu na hwb a to je da slusas savjete ukoliko si vec trazio pomoc. Ovako si za razliku u cijeni izmedju procesora koji si ti kupio a koje su ti ljudi predlozili bacio 2gb rama koje si mogo uzet samo da si posluso forumase.

    p.s Skola za ubuduce. :wink:
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    To preusmjeravanje sam ocekivao, "Nemoj taj CPU. Nepotrebna visoka cijena u odnosu na obaj drugi". Integrisanu nisam uzeo zato sto moze zezati sa driverima pri pokretanju nekih igara/proigrama. Neka me neko ispravi ako pravim gresku ali je meni nesto poznata ta informacija. I ako nisu toliko lose za odredjene igre/programe, jednostavno ne rade.

    Modza ja nisam svatio iz ponudjenih konf. da treba izbjegavati 965 zato sto je nepotrebno skup. Ako tako stvari stoje, onda je greška u komunikaciji ali koliko vidim, niko nije rekao da je 965 preskup.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Koliko KM-ova je maticna tu gdje kupujes?
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    GA 775TA UD3 košta 220KM. U Plusu 209KM - 225KM, a pogledam u Ingelu..

    EDIT:

    ..ne vidim je u Ingelu ali ni Ingel ni Plus nemaju 785G/790GX.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=5&cid=16100 206KM + pdv = oko 240KM, + integrisana koja dodje na njoj je bolja vjerovatno od 8400 :) Naravno ima podrsku i za x6.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, sa tim se slažem i to sma naveo još u prvom postu:
    I inace nisam uzeo 8400 vec neku ATI HD.. takodjer slabiju. Trazio samo da ima S-Video posto mi treba za TV-a. Ima i aktivno hladjenje.. hehe..
     
  8. GW

    GW Moderator

    Koju si napojnu uzeo?
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    "No name". Znam znam.. kontao sma sinoc sta da radim ali bi morao više iskešat i za napojnu i za kućište. A to bi mi prešlo i preko 1200-1300KM. Pitao sam lika par puta i rekao mi je da ce biti ok sve dok ne uzmem jacu grafičku. Ne sjecam se sad koje je kućište u pitanju, odnosno.. koja napojna ide. Znam samo da je 450W.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ti haman pa nista nisi poslusao, tako da predlazem da se tema zakljuca.

    Neko je tebe debelo "nafilovao" netacnim informacijama i zaebo samim time.
     
Thread Status:
Not open for further replies.