Konfiguracija do 1500KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by reuf, Apr 15, 2012.

  1. reuf

    reuf Novi član

    Dakle, ako neko moze pomoci, konfiguracija bez monitora, samo centralna, budzet mi je 1500KM, 50KM gore-dole max, nesto bazirano na Intelovom procesoru, i da se moze kupit u Sarajevu :) Imam dosta nekih dilema, pa bi volio cuti preporuke, ako neko moze sastavit nesto fino...

    Ja sam okvirno mislio i5 2500k 3,3ghz procesor, graficku Nvidia 550ti (ili mozda ATI6850, al ne znam mozel mi se uklopit u ovaj budzet), ne znam kakvi su "stock" cooleri na ovim procesorima, koliko je to bucno, jer bih volio tih PC,dosadilo mi zujanje u sobi :)...ne znam mozel se neki kvalitetniji cpu cooler uklopit u to...itd....

    Sve preporuke su dobrodosle, molim dobri narod za pomoc! :)

    EDIT: Zaboravih napisat, HDD mi je dovoljan 500GB, ne trebaju mi nikakvi SSD diskovi i slicno...
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imtec:

    Kingston HyperX 1600MHz 4GB [KHX1600C9D3B1/4G] x 2 = 8GB .... 98KM
    Western Digital 500GB Caviar Blue [WD5000AAKX] ..................... 171KM
    Thermaltake V4 Black Edition ...................................................72KM

    Plus Computers:

    Powercolor HD6850 1GB .........................................................339KM
    Seasonic 520W S12 BRONZE [SS-520GB]...................................164KM
    DVD.....................................................................................36KM

    Terabajt.ba:

    Intel Core i5 2500K ................................................................459KM
    Asus P8P67...........................................................................282KM

    Ukupno: 1621KM
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mora li baš ta napojna? Bilo je fortrona po cca 100KM od 500W i više nego dovoljno za ovu konfu a grafi treba 1 6pinski.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Definitivno ne mora ta napojna al ako treba za jedan fišljivi disk od 500gb da izvali 170km nek vala kupi i superkvalitet napojnu za 160,to je roba koja promjeni 3-4 konfe.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    To stoji ali nije ti fer poređenje to sa HDD radi napuhanih cijena a i fotron ako nije kvalitet dokazan onda ne znam šta jeste? Pominjem to ako baš mora biti do 1500KM da ne probija budžet.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Postujem fortorn,imao sam jedan,i da je dovoljan ovoj konfi i to je tacno,sta vise i prejak al u poredjenju sa ovim seasonicom izgleda isto kinez :D A diska sto se tice,sad stvarno ne znam kako bi otisao u trgovinu i kupio 500gb i dao za njeg 170km,pa ruka bi mi se osusila kad bi pruzao pare :D ima po piku kod provjerenih ljudi diskova po normalnim cijenama i tu bi se rijesilo probijanje budzeta.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Što se diskova tiče isti sam. Nedavno jaranu konfu sastavio puno nešto para 1600KM tako nešto i HDD 500gb ubacio, bio je više od 170KM tačno me duša zaboli... Ja ovaj svoj samsung 1TB nov sa garancijom uzeo za 95KM prošlo ljeto... Sry na off...
     
  8. reuf

    reuf Novi član

    Hard disk nemam, dakle moram ga kupiti. Imam 2 eksterna diska, koji ce mi zadovoljiti storage potrebe, dakle 500GB mi je dovoljno. Jel skupo dat 170KM za HDD? Jeste, slazem se. I ja bi da mu je realna cijena 100KM, ali nije, prema tome ako ko nema kakvu sugestiju, rasprava o tome je bezveze, jer nesto moram kupiti, a na pik.ba mi se neda kockat, ma koliko neko bio pouzdan...

    Iz ovih sugestija, mislim da cu uzeti 4GB RAMa, ne mora biti 8, to ionako mogu poslije lako dodavati, a napojnu svakako nisam mislio toliko platiti, ima npr Fortron SAGA II 500w za 115KM koja je 80+ gurat ce to bez problema, i sto mi puno znaci po specifikaciji je ultra low noise, pa mi to odgovara. Graficku da uzmem 550ti Nvidia, nesto je jeftinija...a volio bih sve (ili bar vecinu uzet u istoj radnji,da ne hodam previse, a i da mi to neko tu sklopi ipak...)

    Dakle koliko vidim u Plusu:
    i5 2500k 464KM
    asus P8P68-M PRO - 268 KM
    RAM Hyper-x Blu 4GB 53KM
    Nvidia 550ti GTX - 274KM
    Thermaltake v4 Black Edition - 76KM
    HDD - 170KM
    CPU cooler - Cooler Master HYPER 412S - 90KM
    DVD 36

    Napojna Ingel:
    fortron saga II - 115KM

    Ako dobro sabrah, 1546KM.


    Sta mislite o ovome?? Jel se cini okej? Maticna ok??
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    pretvori taj jedan externi hdd u interni a kupi bolju graficku.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ta maticna ne postoji, ima P8Z68 M Pro ili P8P67 M Pro. Kako god nije mi bas za K procesora.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Konfa koju sam ja predlozio je svega 75KM skuplja ali je bolja u svakom segmentu,od graficke,napojne,8 GB RAM-a pa do maticne ploce..

    Koliko para toliko muzike.. :p
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ja sam za ovu konfu sto je king preporucio, nesto skuplja ali dosta bolja, najprije zbog maticne i graficke. Obicno kupovina sve na jednom mjestu rezultira skupljom i slabijom opcijom.
     
  13. black

    black Komšija

    Seasonic napajanje nemoj u plusu kupovati jer je kod njih garancija 12 mjeseci
    Radije ga kupi na ekupi.ba jer to najanje i 36 mjeseci garancije
    Sto se tice ploce imas AsRock Z68 Pro3 Gen3 za 220 KM

    Sent from my GT-I5800 using Tapatalk
     
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    KingT je upravu a najvise zbog graficke, malo je bezveze ubaciti 550ti u konfu od preko 1500km a kad vec mozes ici na 6850 koja je ipak koliko toliko bolja od te.
     
  15. reuf

    reuf Novi član

    Ma naso sam je na u Plusu, stoji ovako:

    http://www.plus.ba/proizvodi/opis/?id_pro=1153

    gdje pise:
    MB ASUS P8P68-M Pro, cijena joj je oko 260KM...hmmm...ne znam sad sta bi to moglo biti...

    Ma slazem se drug, ali ta napojna mi je stvarno preskupa, s obzirom da imam kvalitetnih alternativa, a ja sam napravio prostora da ubacim tu i hladjenje za procesor, da ne idem sa "stock" coolerom... RAM mogu poslije ubaciti, Graficku zamijeniti, pa sam zato to tako smislio. Naravno, to sto si ti predlozio, svakako je jace...
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Lakse ti je kasnije ubaciti bolji hladnjak nego graficku karticu jer ces vise love izgubiti..

    Kupis sada GTX 550 TI za cca 280KM, i da je prodajes sutra neces uzeti ni 200KM (to ti je odmah 80KM u gubitku) i moras dodati jos 80 - 100 da bi uzeo bolju grafu (ukupni gubitak 160 - 180 KM)...

    I Asus P8P67 je mnogo bolja maticna od Asus P8P67-M Pro..

    Sto se tice napojne uzmi Fortron 500W 60APN,jeste da nema nesto mnogo konektora ali je 100KM i dobar kvalitet http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=528..
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa vidis na slici kutije da pise P8P67 M PRO. Ta maticna je slaba za OC, u pitanju je micro ATX ploca. Ako si ipak naumio da je uzmes, onda gledaj obicni i5 2500 jer i on se moze malo kloknuti. Ili gledaj ovu sto ti je king preporucio, dosta je bolja.

    @King dzaba mu preporucujes ingel, vidis da je naumio uzeti sve u plusu.
     
  18. reuf

    reuf Novi član

    Ok, onda cu se drzati Kingovih savjeta :) Za graficku svakako, cooler moze kasnije, ali mi je jedini problem sto ove ploce nema u Plusu, zato sam ja pitao za druge maticne, jer mi je puno lakse tako...onda da odem u Ingel po napojnu, Terabajt po plocu, pa da im nosim i kazem sastavite ostalo....

    Hvala za trud i izdvojeno vrijeme, dobri narode! :)
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kupi 2500K i P8P67 u terabajt.ba tu ti je najeftinije.. (mozes ih i zamoliti da ti ugrade procesor i cooler na plocu)

    Napojna u Ingelu..

    RAM,HDD,Kuciste u Imtec.ba

    Graficka i DVD u Plus.ba
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    radi par maraka razlike, treba sve komponente kupiti u 3 ili 4 razlicite trgovine? pa se jebi kod garancije ccccc ovaj svali na ovog, onaj na onog.... cekas dugo itd itd