Konfiguracija oko 1000 KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by GV, Aug 8, 2012.

  1. GV

    GV Komšija

    Prijatelji su me zamolili da im sastavim konfu oko 1000 KM. Namjena porodični kompjuter, korištenje svega po malo (HTPC,web, office, igrice...) . Gledao sam u IMTECU slijedeće (sve na jednom mjestu zbog garancije, dobrih iskustava...):

    Intel Core i3-2120 3.3GHz LGA1155 BOX 283 KM
    GIGABYTE MB GA-H77-DS3H 209 KM
    WD Caviar Green 1,5TB; WD15EARX; 64 MB, SATA3 239 KM
    Kingston 2048MB 1333MHz DDRIII PC10666 X 2 50 KM
    Fortron PSU HEXA 400W, HE-400 81 KM
    ThermalTake V3 ili V4 72 KM
    DVD 40 KM
    Ukupno 974 KM

    ili sve isto kao i gore samo drugi procesor i dodana grafička

    Intel Pentium G860 3.0GHz LGA1155 BOX 198 KM
    GIGABYTE VGA 6670 1GB DDR3; GV-R667D3-1GI, Radeon HD 159 KM
    Ukupno 1050 KM

    Do pedesetak maraka ukupno bi se dalo uštediti na kućištu i HD-u ali mislim da nije realno/ekonomski opravdano posebno na HD-u jer je razlika u cijeni između 1 TB i 1,5 TB nekih 25 KM, a i ovo je kućište je gotivno. Ono što mene realno interesuje je i3 VS G860&6670. Nikakvo klokanje ne dolazi u obzir, već samo da sve fercera uredno, da kada se prikopča komp na LED TV (neki novi model LG 3D) preko HDMI-ja slika i zvuk uredno rade bez nekih dodatnih kablova, adaptera i ostalih zezalica jer sam negdje pročitao da zna s ovim biti problema kod nekih kartica. Sigurno će htjeti da pogledaju i kakav 3D film (ovo mi je jako važno inače sam najeb... ako ovo ne bude radilo)

    Otvoren sam za savjete ali u okviru budžeta
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kad već spominješ HD, s obzirom na koji se tip korisnika odnosi, sumnjam da bi njima bilo malo 500GB a kamo li TB, tako da tu možeš komotno uštediti, iako te logika tjera da tu ne uštediš :) Ima li potrebe za brendiranim kućištem? Mogao bi i tu uštediti. Ta karta je odlična za njihovu namjenu. Kad bi nju uklopio sa i3, bilo bi super, međutim, teško s tim budžetom.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ja mislim da se ne isplati uzimati taj disk sada. Zasto ne uzeti 500GB ako se vec mora uzeti nov, lahko je kasnije ubaciti jos jedan, kad cijene jos padnu. Ima za 140-150 da se kupi 500GB, i tu se ustedi 90-100KM, ili za 160KM ima 750GB u plusu cini mi se.
    A ostatak novca prebaciti za i3 cpu. Naravno ako ikakve igre zele da igraju onda da se uzme neka diskretna graficka. Ne znam sta je sad najbolje u tom low segmentu, nisam bas upratio je li ta 6670 trenutno najbolji izbor.
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pogledaj jos neku Asusovu H67 plocu,mozes ustediti,pogledaj WD Caviar Black od 500Gb vise se isplati,i ja sam za opciju i3..mislim da je bolje nego G860 i 6670 , i uzmi jednu plocicu od 4gb za 50km :D
     
  5. chivas

    chivas Novi član

    KOŠARICA
    Procesor Intel Core i3 2120
    Intel Core procesori pružaju pametno PC multitasking iskustvo. Poboljšane performasne olakšavaju...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 262,00 KM
    Matična ploča Asus P8H77-M LE/SI
    P8H77-M LE/SI, 1155, Intel® H77, DDR3, Broj utora 2, 1333,1600 MHz, Integrated Graphics Processor, PCI...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 180,00 KM
    Tvrdi Disk WD Caviar Green 1TB SATA 3
    Dostupan u kapacitetima do 3 TB, WD Caviar Green ® ™ SATA diskovi smanjuju potrošnju energije i do 40% i...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 187,00 KM
    Memorija Kingston DDR3 4GB 1333MHz, KVR1333D3N9/4G
    DDR3 4GB 1333MHz, Latencija CL9, ValueRAM
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 47,00 KM
    Kućište Thermaltake Commander MS-I USB3.0x1
    Kućište Thermaltake Commander MS-I sa USB 3.0Midi tower;Podržani formati matične ploče: ATX,µATX;Ladice...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 84,00 KM
    Napajanje Cooler Master Elite Power 460W, 460W
    Pouzdana, učinkovita i pristupačna Elite linija napajanja je idealan izbor za vaš računar. Izgrađena s...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 96,00 KM
    Optički uređaj Samsung SH-222BB SATA Bulk Crni
    Crni DVD snimač dobrih performansi kako kod snimanja jednoslojnih, tako i kod dvoslojnih DVD medija...
    Smanji količinu1Povećaj količinu Cijena: 33,00 KM

    Ukupna cijena:889,00 KM
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako ce imalo za igre, trebala bi mu barem neka diskretna grafa. Eto neko rece gore HD 6670 je ok izbor.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj disk bih zaobisao ako ce biti sistemski jer je 5400rpm.
     
  8. GV

    GV Komšija

    Onda ovako

    next.ba

    Intel Core i3 2120 Cijena: 262,00 KM
    Asus P8H77-M LE/SI Cijena: 180,00 KM
    WD Caviar Green 1TB SATA 3 Cijena: 187,00 KM
    Kingston DDR3 4GB 1333MHz, KVR1333D3N9/4G Cijena: 47,00 KM
    Cooler Master Elite Power 460W, 460W Cijena: 96,00 KM
    Samsung SH-222BB SATA Bulk Crni Cijena: 33,00 KM
    Asus EAH6670/G/DI/1GD3 156,00 KM
    Thermaltake Commander MS-I 84,00 KM

    Ukupna cijena:1045KM

    Jel' ovaj next.ba živ čovjek?
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Mislim da jeste imao sam par prepiski sa likom preko PM-a. :)
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ako imaju pogledaj ASUS P8H67 da bi mozda ustedio da uzmes HDD koji je WD Caviar Black.
     
  11. GV

    GV Komšija

    Imaju Asus P8H67-M LX BULK; skuplja 7 KM.
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Iskreno,PLUS.ba ti je puno jeftiniji,pogledaj kod njih ponudu..najjeftiniji su od svih ..
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisu oni najjeftiniji, ali eto haj....
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nego ko ?
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Eto taj i3 u plusu 20KM skuplji, HDD taj od 1TB 30KM skuplji tako da ti priča ne drži vodu. Ionako im je garancija slaba u plusu pa već kad uzima nek uzme od čovjeka u next.ba proći će bar stoju jeftinije. Dobra je ta konfa što mu je čovjek sastavio. Proći će čitavu Bosnu neće naći bolje za te pare.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni je licno genelec bio najpovoljniji za ove high tier komponente, jos dok sam ja komponente u nas uzimao, sada i ne pratim to vise jer vise ne kupujem u nas, sem kucista i napojnih. :mrgreen:
    Inace gara sucka u plus.ba, sve je samo jedna godina, bio ti obicni citac od 50KM, ili grafa od 1000KM.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jeste skuplje ako se plaća karticom,ja kada sam trazio komponente za drugu konfu,jeftinije su sve komponente bile u PLUSu nego u ostalim(placano gotovinom)
     
  18. GV

    GV Komšija

    Skuplji cca 20 KM po komponenti (procesor, matična, HD, napojna) kućište,grafička, memorija i optika uporedive, a i stranica im je stvarno odron vrijeme je da je srede kako bog zapovijeda...
    Prestigoše me ostali dok sam pisao odgovor
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Čime plaća prijatelj ? Ako je keš,onda je jeftinije :)
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    U mene je uvijek bio kes, iako Genelec nudi maji popust za kes, u startu imaju manju cijenu, HD 5970 je bila oko 100KM jeftinija u Genelecu, jos je u Genelecu bio Sapphire OC model sa Dirt 2 igrom, dok su mi u plusu nudili Giga model bez ikakvog extrasa.
    Onako favoriziram Genelec, valjda jer sam u njih najvise hardwera kupio.