Konfiguracija za BF3/Ultra High

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Stryker, Nov 6, 2011.

  1. Stryker

    Stryker Komšija

    Ovaj jedan momak trenutno ima sljedeću konfiguraciju:

    Matična ploča: Gigabyte GA-G41MT-S2, Socket 775, DDR3
    Procesor: Intel Core2Duo E7600 3,0 GHz
    RAM: 2+2 GB DDR3 1333 MHz
    Grafička karta: Ati 5450, 1GB DDR2
    Napojna: Ne zna koja je, vjerovatno ping-pong
    HDD: 300 GB SATA
    Kučište
    DVD-RW SATA
    Monitor: Acer G225HQV - 23", Analogni ulaz, 1920x1080

    On želi igrati Battlefield 3 na Ultra High postavkama sa više od 30-40 fps kao i da mu može većina ostalih igara na high postavkama.

    Da li se isplati nadograđivati ovu konfiguraciju za tu namjenu a ako ne isplati da li sve ovo prodati za 600 KM ?

    Predložite neku konfiguraciju do 1800 KM sa kvalitetnim monitorom (FullHD) a što se može sastaviti u Sarajevu.

    Hvala
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bas sam sinoc gledao neke testove i ustanovilo se da BF3 uopste nije gladna procesora i da se moze gurati i sa dual coreom,najvaznija je naravno grafa a da bi se tu ubacila neka malo bolja treba i napojnu zamjeniti. Od grafa mu treba nesto u rangu GTX560 Ti ili HD6950 ili stara generacija HD5870,GTX470 ili 480

    Znaci da pokrene tu masinu da igra BF3 treba mu 100-150km za napojnu i oko 500km za grafu.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Na 1920 rezi i ultra detaljima Intel 2600K & naclockana 570GTX daju 25-40 fpsa. Za ultra detalje na 1920 rezi treba SLI / CrossFire. Bez AA i na high detaljima@1920 rezi moze 560Ti vrtiti u 60-70 fpsa
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    To što si nabrojao ne vrijedi ni 500 KM zajedno s monitorom.
     
  5. Stryker

    Stryker Komšija

    Uredu je. Ne pitah za procjenu. :p
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tesko da se moze sa dualcem igrati, do skora sam imao E8200 na 3,4 ghz i gtx 460, na medium postavkama je islo oko 35fps. Sa 2600K ide preko 50 na high postavkama, bez AA.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Smio bi se opkladiti je to problem vezan za tu prvu seriju fermija i njihovu kompatibilnost sa 775 socketom,kad sam ja Vedi prodao 460ku koja je kod mene ujedala kod njeg je radila totalno lose sa Q9450 cak slabije od njegove 4870 koju je imao prije 460ke a kad je se prebacio na 2600K proradila je pravo.Bas sam sinoc citao BF3 GPU i CPU scaling i dualac se pokazao dobrim.

    Evo link pa bacite pogled.

    http://www.techspot.com/review/458-batt ... page7.html
     
  8. Stryker

    Stryker Komšija

    Ima li kakav konkretan prijedlog za konfiguraciju s monitorom do nekih 1999 KM ? :mrgreen:

    Potrebno je da "gura" najnovije igre sa što boljim postavkama.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Suti ne govori mi to nabit ces mi crnjak, dao sam 850 KM za novu plocu, procesor i ram da bi bolje islo u BF3. :)
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    CPU - Ci3 2100 - 255KM
    Maticna ploca - Asus P8P67 LE (B3 revision) - 220KM
    RAM - 2 x 4GB DDR3 1600MHz HyperX Blu - 118KM
    Graficka - HD6950 ili GTX560Ti su dobre i kostaju od 550 do 600KM)
    Napojna - Seasonic S12 II BRONZE 620W [SS-620GB]- 176KM
    HDD - WD Caviar BLUE 1TB SATA3 [WD10EALX] - 130KM (sada neznam koja je cijena zbog nestasice HDD-ova)
    Kuciste- Thermaltake V3 Black Edition - 75KM

    UKUPNO - ~1550KM..

    I jos kupis kakav Full HD monitor..
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne mogu vjerovat da se u konfu od 2000KM mora stavit dual core procesor.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Dobar je taj dualac selvine,parira phenomu II 980BE u svim igrama a o BF3 da ne govorim ponovo.



    Definitivno dobra konfa plus sto je dobra podloga za buducnost,kad malo oslabi moze joj se dodati neki 2500/2600K i opet novija grafa i idemo dalje.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Pa znam da je dobar, i da je u rangu najjacih phenoma sto se tice toga, ali opet 2000KM, 2011 godina, a procesor sa 2 jezgre. Ne kazem da nije dobra konfa, ni da je KingT lose sastavio, samo se cudim :D Opet bih ja probao ici na i5 2300/2400.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Žalosno je vidjeti da će za grafu dati duplo više nego za procesor, a morat će je mijenjati znatno ranije nego procesor. Koliko para se da na tu stvarčicu, a koliko puno se izgubi za malo vremena :|
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da definitivno,grafa najprotraceniji novac u citavom kompu,za jednu dobru grafu kupis konzolu i igras se 5 godina,al eto odreci se misa i tastature :D
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da, lako je pametovati kada neko konkretno da neki prijedlog.. :smt005

    Momak zeli konfu sa FullHD monitorom tako da je ovo nesto najblize tome..

    Znaci, 1550KM za centralku i 450KM za fin FullHD monitor..

    Za 130KM vise moze ici na Ci5 2300 Quad (kosta ~385KM)..
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    i3 je mašinka od procesora ali 2k je puno para za dual core ma kakav bio. Ja bi radije uzeo i7 i bio na integraciji ako treba mjesec dva :D ali ako hoće BF3 onda mora odvojiti četvrtinu budžeta samo za grafu a one se stalno mijenjaju :\
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve to stoji,al on sa i7 i integralom ne moze igrati BF3 a sa i3 i grafom moze,moze se igrati godino dana dok BF3 bude aktuelan i skupljati lovu za novi proc i opet novu grafu za BF4,mozda cak i za jos jednu istu pa raspalit CF jer je i napojna dovoljna da to izgura.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Za gaming Quad mu nece nista donijeti naspram ovog Ci3..

    Predje na Quad kada cijene npr 2500K padnu za npr 1 god (sto ovaj Ci3 sigurno moze da iznese)..

    EDIT: Dino mi cita misli.. :eek:
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Naravno to stoji a pogotovo mu se ne isplati iznad i3 ako neće mijenjati komponente kao većina nas ovdje pa godišnje odu 2-3 grafe. Ali ne mogu da vjerujem da i3 dual core šije uzduž i poprijeko gotovo svaki phenom.