Kopiranje i backup zasticenog CDa?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by reuf, Feb 8, 2009.

  1. reuf

    reuf Novi član

    Interesuje me, sada vec informativno, da li je iko pokusavao kopirati "Veliki rjecnik hrvatskoga jezika" autor Vladmir Anic? Dakle da li je iko imao iskustvo sa ovim??

    Zasto?? Ukratko, kupio sam rjecnik, posjedujem ga, i zelim ga koristiti na oba racunara (dakle iskljucivo za licnu upotrebu i ne bavim se piraterijom!!!!!!), a i napraviti backup, jer je vjerovatno da cu ovu kopiju tj. CD jako brzo izgrebati. Poenta je da se CD ne moze kopirati. Uvijek error: "unable to authenticate original disc within time limit." Nakon obimnog googlanja, pomocu softvera "ArayScanner" saznao sam da je CD zasticen protekcijom "SecuROM 4.85.04.0001". Onda sam prelistao sve moguce tutoriale na internetu, pokusao sve moguce i nemoguce, koristio redom programe Nero, Blindwrite, CloneCD, Alcohol120%, IsoBuster, Imgburn, pokusavao praviti bwa fajl sa "BlindWrite 5 BWA Builder", pa pomocu alcoholera patchovati to, pa slicnu stvar sa Blindwrite-om.... da ne nabrajam dalje, manje vise sve sto sam mogao naci.

    I uvijek bezuspjesno!

    S obzirom da je to sada vec stara protekcija, verzija 4 izasla godinama ranije, a vidim sad ima 7, je li ja nesto pogresno radim, ili u cemu je fol? :D Hehe, sad me onako vise interesuje jer sam toliko vremena izgubio, pa me zanima je li neko imao iskustva sa ovim??? Hrvatski CD (uz duzno postovanje, ne mislim nista lose) tako dobro zasticen????? Cudo jedno, cak sam postovao na jednom vecem internacionalnom forumu, i niko nije mogao pomoci... Ajde bas me zanima sta ljudi ovdje imaju reci...


    Pozdrav raja
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    O tim stvarima se ne moze pricati na forumu.
    Ako google ne pomogne onda ništa, kupiš još jedan rječnik :D
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    to je sve stvar srece..... slicnu zastitu ima max payne 2 tj nekom uspije nekom ne

    al et cuvaj taj cd
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija

    reufe imas pm
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ako možeš imiđiraj ga i diži sa daemon toolsima.