Krpljenje prekinutih vodova...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ReNNo, Jan 20, 2008.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zanima me kome se obratiti kada se desi da na nekoj komponenti prekinete vod koji je tanji od milimetra.
    Mjenjanje komponente zbog jednog prekinutog voda nema smisla...a znam da je moguce to popraviti pa me zanima da li kod nas ima gdje neko specijaliziran za to?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne radi to nitko, barem ja nisam cuo da radi. Zaleti se na benzinsku i kupi onu tecnost za popravljanje grijaca sajbe na autu. Samo naneses cackalicom i to je to. Alternativa ti je neka mekana grafitna olovka.
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Probao sam grafitom ali nije upalilo...

    A za tu tecnost nisam....neznam bas koliko je to ucinkovito...
    Od cega se ona sastoji?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemam pojma, neki su metali. Uglavnom ona sluzi za popravljanje vodova, samo nekih drugih vodova, i garantovano je dovoljno provodljiva.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    s tom tecnoscu su se mogli otkljucavati K7 Athloni, sto znaci da vrlo vjerovatno moze i u tu svrhu koja tebi treba da posluzi...
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    moj ti je savjet da postavis licnu predjes preko dijela bojom (za makete)
    nakon toga predjes kalajom i zracnom lemilicom nakon, covjek koji na skenderiji popravlja mobilne ima oko i ruku za te stvari pa vidi da ti on uz neku minimalnu nadoknadu rijesi
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    u biti nemaš puno izbora... ili licnu kako je stihi reko ili popravljač grijača (iliti tekuće srebro se još zove).
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ma ovo za grijace je previse debelo, ima pola ploce da provodi kontakt.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da sulu :D
    Gledao sam na PCE članak o popravljanju vodova....pa mi se cini da bi se moglo nekako srediti i pomocu te tekucine...
    Mislio sam okolinu izolirat nekim materijalom a samo da u sredini gdje je taj vod ostavim prostora manje od milimetar (da supljina bude tacno na vodu)

    Nego.... kako sipati tu tekucinu u neku komponentu....nadam se da nije previse tecna ko mlijeko te se valda zgrušnjava nakon nekog vremena, zar ne?

    @stihoklepac - Da li taj njegov servis ima kakav naziv ?
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma to s cackalicom naneses. I nije bas tekucina, vise je kao pasta ili gusta boja.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    OK hvala dog na preporuci....idem to nabaviti pa probati....javim da li je fercalo.. :)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    tanki selotejp + cackalica. ne mozes pogrijesiti...
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Išao sam na par benzinskih pumpi....niko nema pojma šta je ta tekucina za popravljanje grijaca sajbe. :smt003

    Gdje sad pronac ?
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vidi robot ili merkator. Ima abro to, samo ne znam ima li kod njih.
     
  16. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Interex ili autodijelov avanti.
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Dok ne nađem neko bolje rjesenje interesuje me nesto.

    Da li bi vako mogao izolovat okolinu

    [​IMG]

    A da kako probam lemiti u tom djelu sa kalajem ?
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A s cim bi izolovao? Dok budes lemio spalit ce bilo koju od ovih klasicnih traka (izolir, selotejp itd.)
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    možda staviti 2 lima tanka umjesto te trake ....
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onda ce ti se kalaj uhvatiti na limove. :mrgreen: