Krpljenje prekinutih vodova...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ReNNo, Jan 20, 2008.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A nebih rekao.....mislim da je prekinuti vod jedini problem....
    Fizicka ostecenja se ne vide niti na jednom vodu koji ide ka NB-u...osim ako sam NB nije ostecen...ali ne vjerujem jer maticna uredno radi na PCI-e 4X utoru.
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Eh onda nosi nekom sturčnom da ti to završi i ne peglaj se više :D
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kaze mi jaran da odnesem u RS Electronic da bi oni to mozda mogi srediti.
    E sad nevjerujem da se oni time bave...

    Također sutra cu nekako probat saznat da li bi taj lik na skenderiji to mogao uraditi...
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uradit ce sigurno bolji posao od tebe ako rade, a to neces znati dok ne odneses zar ne?
    Mislim evo tri stranice iz supljeg u prazno, odnesi to (polu)profesionalcu.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nakon toliko raspitivanja oko servisa nisam dobio nikakav konkretan odgovor.
    Ili kažu možemo mi to poslat u beograd nekom serviseru (šuplje priče) ili nađu neki odgovor kao nema nam šefa bez njega ne smijemo ništa raditi.
    I sve tako te neke izjave koje mi nisu nimalo pomogle.

    Pokušao sam mjeriti provodnost tečnog srebra kojeg sam kupio......i ne mogu sam sebi da vjerujem....
    Provodnost je jednaka nuli (o)
    Neznam zašto je to tako...moguce da je istekao rok trajanja... uglavnom to srebro nimalo ne provodi struju.

    I jedino što mi je preostalo je da se sam poigram lemilicom te da mjerim provodnost između vodova.

    Radio sam sve i svašta sa ovim srebrom i samo mi je više otežalo rad jer se to srebro nakupilo između vodova.

    [​IMG]



    Aluminijskim limovima sam pokušao izolovati vod te kapnuti kapljicu kalaja....što nije bilo izvodljivo jer se kalaj nikako nije htio zaljepiti... naravno...koristio sam pastu i sve to...ali bez uspjeha.

    [​IMG]

    Nakon toliko pokušaja sa kalajom došao sam na ideju da iskoristim malu tanku bakarnu žicu tako što bi prvo zalemio jedan kraj žice na jedan kraj voda i drugi kraj žice na drugi kraj voda.
    Naravno....sve sam to radio bez ikakvih limova...nisam ništa izolovao...
    Pokušao sam da provjerim kontakt između ta 2 voda i na svu srecu pojavila se provodnost.

    [​IMG]


    Na kraju sam stavio jedan flaster i pokušao da sve to složim i testiram.

    [​IMG]

    Matična je iz prvog pokušaja butala bez ikakvih greški.
    Testirao sam sve 3D markom, raznim igrama i sve radi bez greške.
    Računar je 100% stabilan bez BSOD-a, bez ikakvih defektnosti.

    Hvala svima na preporukama ... dale su mi dosta ideje da nešto sam osmislim.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ha ha, pa sta ti ja pricah!? :mrgreen:
    Samo si ovo mogo bolje odraditi :). I cemu 2 zice, trebo si samo jednu. Al ne diraj nista, vazno je da radi :mrgreen:
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ovo je bilo samo da testiram...
    Spojim ti ja kad vidim ima provodnosti...
    Tako da sam se odmah zatrkao da isprobam.... i radi bez ikakvih problema...još nisam uspio da izazovem ne stabilnost.
    Meni je vazno da radi i da zica ne vjesi pa da gledam kad ce se spoj prekinuti.

    E sad....to je toliko tanko da se jedva vidi pod lupom....a još mi je lemilica ona najeftinija sa pijace od 60W koja prži sve živo.
    Pa kad je ukljucim cekam prvo malo da se ohladi pa tek tada lemim.

    E sad da ja sad ponovo to radim ne da mi se.... nije mi estetika važna...glavno je da radi.

    A ti si mi dao najbolju ideju.... samo što sam ranije probavao samo sa srebrom, a ispostavilo se da ovo srebro ne funkcijoniše.
    Hvala u svakom slucaju :D
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da to srebro ni ja nisam nikada koristio. A to sto kazes da sam ti dao najbolju ideju, mislim da je to bilo i jedino moguce. Kod ovoliko dugih prekida to je jedina solucija. Hajd drago mi je da ti je sve proslo OK. I ne diraj vise nista, nije vazan izgled, smo sam onako prokomentarisao :mrgreen: