Kućište CODEGEN 6097-CA BRIZA 450W

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Pasha, Jan 28, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Pezzaa

    Pezzaa Aktivista

    mozda ja???? ako ponudis dobru cijenu i ako tusnem ovaj shrot od TakeMs-a :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je, bolje je 2x2GB, ali je problem sto je jako malo dobrih memorija sa 2GB modulima. 4x1GB ce u pravilu fino radit, cak i ako nisu isti chipovi. DDR2 po tom pitanju znatno bolje stoji od starog DDR-a. Naravno, maksimalni overclock bi bio nesto manji, ali za 24/7 rad potpuno svejedno.

    Pocinjes flejmat. Lijepo ti je receno, Crucial Ballistix 667/800 ide bez problema na 1200MHz. Corsair Dominator? OMG :lol: :lol: :lol: To je ko Razer podloga od 150KM.

    Morat cu te razocarati, ali moja "veza" iz Zagreba dolazi neplanirano ranije, tako da nece stici kupit balistikse. Sreca pa mi je uzeo 2x512MB jeftinog kingass-a, cisto da nesto ponese. :D
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Oj sta uradih.Sto spomenuh memu? :lol: Moze li meni iko odgovoriti? :?
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ah da, previdio sam. TT kuciste ne kupuj ni za zivu glavu. Za te pare imas Coolermaster Centurion 534 recimo.
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Nema ih vamo.Moze li npr. CHIEFTEC BH-02B-B-B 120 km
    Ima jeftinije CHIEFTEC SG-01B midi,black 80 km
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj Chief je daleko najkvalitetnije kuciste za te pare, ali u njega ne idu dva 120mm ventilatora nego samo jedan (straga). To i smjestaj diskova su jedine mane Chiefteca.
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Znaci biti ce problem hladjenje koliko sam te shvatio?Mogu ga staviti da ispuhuje,mozda?Disk svakako imam samo jedan tako da vjerovatno nece biti problem..Bitno je da se ugura p5k :D
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ama neces ti imati nikakve ultra vruce komponente, tako da bi mogao i bez ventova, ali preporucljivo je da nabavis koji.
     
  9. igor.g

    igor.g Komšija

    hahhaa razer podloga od 150km prava drama :mrgreen:
    Kao sto je Renno napisao za balistix koji koriste Micronove D9GMH od 667-1066 onda je razumno da ce ovi na 1066 najmanje da se klokaju sto je lose a skuplji su ,samo sto su ih fabricki zakljucali na visu frek.Zar nekoriste jos bolje cipove pa da oc na modulu od 1066 bude priblizan oc-u od 667 na 1200 sto je fenomenalno jer je skoro 2x oc
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Niposto ne moze bez ventilatora u kucistu, osim ako ima napajanje koje izbacuje jako puno zraka (citaj: glasno napajanje). Pogotovo ljeti ce se sve zagrijat do ibera u zatvorenom kucistu bez ventilatora.

    @Pasha: bilo bi ti dovoljno stavit samo straga jedan 120mm ventilator, a na bocnim stranicama zatvori rupe, kao i dio prednjih otvora, i to tako da zrak ulazi usmjereno preko diska.
     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

    Ok.Znaci da unutra puse..Thx
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne unutra nego da izbacuje.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

  14. syss

    syss Veteran foruma

    to kao da ne otvaraš-novu-temu-style?

    uzmi što više bilo koje memorije sa što dužom garancijom - univerzalno pravilo koje uvijek pali.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    kod vecine je 5+godina ili dozivotno ,meni je samo bitno koja je od ovih the best jer uzimam za novi racunar,a ionako mi nece biti duze od 4god memorija
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    obično je 2-3 godine kod lokalnih dilera, još par kod ovlaštenog uvoznika, a doživotna znači do eol-a... tako da je sve skupa 5 godina uvrh glave.

    svejedno otvori novu temu, ovdje se radi o kućištu pa ćemo raspravljati o memoriji :wink:
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Uzeh freezera 7 pro i napajanje fortron atx-400pnf.Ostalo je jos kuciste :)

    EDIT: Ostao je jos jedan freezer 7 pro u imtec-u na dobrinji.Cijena sa pdv-om 49 km
     
  18. Pasha

    Pasha Komšija

Thread Status:
Not open for further replies.