Kupovina HD LCD TV Mart 2011

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Tesla, Feb 25, 2011.

  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    Pozdrav, planiram uzeti u martu, odmah poslije 2-og neki LCD TV HD, uspio sam i ostaviti po strani LG 32LD350 za 799 KM.
    Jer su sada poskupjeli :smt002
    Gledao sam i neke SONY modele ali mislim ( mozda griješim ) da za tako malo para ( do 900 KM ) mogu naci zaista kvalitetan SONY. Huh, kvalitetan je svaki ali mislim da ima sve sto mi treba ( FULL HD, USB slot, D SUB, HDMI ofc itd.. ) je tesko naci za klasu do 900 KM.
    Idem na 32" jer sam udaljen 2,4m od uredjaja i mislim da je to optimalno.
    Dobio sam newsletter da imaju neke popuste do 4 marta ja u mobilmediji pa eto pogledajte, neki su snizeni i do 200 KM.
    Ali gledao sam specifikacije i to nije to. TV bih koristio najvise za PS3, a bogami i za sve ostalo.

    Ima li nekih smjernica jer sam naisao na reviewove da je ovaj ipak za ove pare odlican.

    Sumnjam da Sharp ili Philips mogu nahvatati za tako malo para a da je zvijer, svi mi govore nemoj LG-a ali sam imao nijhovih 5 monitora i svi su mi bili odlicni.
    D SUB mi treba nako' ako bas zatreba, ali se vjerovatno nece mnogo koristiti.

    Svaki savjet je dobrodosao, dobar hint bi mi dosao za neki 100Hz ali mislim da je to zaista samo mastanje u ovom cjenovnom rangu a da ne uzmem PS3 a da uzmem TV do 1400 KM ne mogu jednostavno. Toliko sam skupljao ( smrsao 10 Kg da bih mogao ustedjeti za ovo dvoje i nacuo sam da je sada najbolje vrijeme za tehniku zbog izbacivanja novih modela i obaranja cijena proslogodisnjih modela.

    Unaprijed zahvalan na svakom prijedlogu.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako ces iskreno meni je LG bolji, prica o losoj slici preko hdmi ili vga je totalna supla na 350 modelu jer sam probao nvidia i ati sve normala.
    Sony je opcija dok je mobilmedia davala 2+3 godine garancije (ova dodatna vazi samo na elektroniku ne i na panel).

    Sto se tice Samsunga on daje najbolju sliku, ali prateci hdtv forum bar ako je vjerovati pricama iz cro ima dosta modela sa serijskim greskama , ha hu uvoz shrot itd itd, uglavnom i na to treba biti spreman + sto ti je prvi servis Vitez a ovo ostalo imas u Sa, pa i to treba uzet u obzir
     
  3. Tesla

    Tesla Aktivista

    Da i vidio sam tvoj post u jednoj od tema, ako ne grijesim da si uzeo upravo ovaj model, prijatelj mi je rekao da samo gledam da je DVB-T MPEG4, a koliko sam primijetio to upravo ovaj TV i podrzava.

    I kakve veze ima sto posjeduje i DVB-T i DVB-C ( ovo je za model 32LD650 ) da li preko ovih tunera mogu SD kanale gledati preko problema i trebam liplakati sto je odziv 4ms na 60 Hz.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja ti nisam neki power user kad je u pitanju TV, znaci kanali skroz dobro ferceraju i u SD formatu, do prije godinu dana su ti svi lcd ekrani bili na 60Hz i velika vecina i dalje jeste tako da ti 100Hz ne igra neku ulogu, takodje tuneri ti isto nista ne znace jer ces staviti ili kablovsku ili ces nakaciti neki Dreambox ili nesto trece ( sto ide preko scarta ili hdmi-a) tako da ti je bezveze placati te opcije.
    Ajmo rec svi tv-i su puni nekakvih power opcija koje 99,9% ljudi ne koristi, evo npr ja sam kontao otkljucati fw na svoj 32LD350 za usb divx playback, medjutim znas koliko sam puta koristio usb port , 2 puta jednom da probam playback slika, drugi put muzike. Ja na njemu igram F1-2010 preko 10m hdmi-a i nema ni kasnjenja ni ghostanja nit je slika losa.
     
  5. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ma nisam ni ja neki power user, i ne zelim da budem zrtva marketinga ali ipak zelim da nesto kvalitetno uzmem, znam za taj LG USB hack ali cisto sumnjam da ce mi pored PS3 playera biti potrebno ganjati nesto jace od ovog modela.
    Dosta me ljudi uvjeravalo da je 60 i 100 nebo i zemlja, iako sumnjam da su i oni samo primjetili razliku.

    Hvala anyway, mislim da cu iskoristiti ipak ovu varijantu gdje jos mogu da ga uzmem po staroj cijeni.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Vide oni sipak razliku, sve je to u mozgu (misle da vide kao i sto vide razliku izmedju 720p i 1080p. na ekranima manjim od 46"), eventualno u brzim sprtskim dogadjajima da se nesto i vidi, ali definitivno film ubrlja do bola ta budalastina od 100Hz. jer nije to brzina osvjezavanja ekrana kao 50/60Hz. nego ubacivanje izmisljenih slika izmedju postojecih.
    Imam ja na tv-u USB i bilo mi je drago ali kao sto kolega rece probao kako radi i zaboravio na njega, a i sta ce mi pored dva mrezna blu ray playera, tko isto i tebi pored PS3 malo treba (za mkv na PS3 postoji jako jednostavna i brza kobverzija formata u MPEG_TS2 i svaki HD film mozes pogledati).
     
  7. Tesla

    Tesla Aktivista

    A kakav je ovaj 32LD350 model sa prikazom analognih kanala. Kolega sa posla mi rece da je uzeo samsung 42" TV, ne zna da li je LCD ili LED ili plasma ali mi rece da je serija 5000 i da je morao uzeti dodatno digitalni paket Telemacha kako bi i analogni kanali bili ok. Odnosno da mu je bez tog receivera slika bila 5 puta gora nego na starom TV-u ( CRT ). Trebam li reci da nije konsultovao niti jedan review kao sto nije ni potrazio misljenje niti na jednom forumu.
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Nesto ti se kolega zeznuo, nema samsung 42" LCD-e nego 40" davno su prestali proizvoditi 40" LG, Philips i sl. ih imaju.
    Dobra je analogna nije to toliko lose nego treba malo navici oci na LCD, onda tu je 16:9 pa su svi ljudi mali i debeli (pogotovo na dnevnicima, sta ces dobro se zivi u bosni) ali generalno dobra je slika, treba malo podesiti tv a ne sve na 100% i kukati da nesto nevalja a svijetli ko svijetionik.
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    Cek, cek zar se ne mogu 4:5 kanali prebaciti da budu opet 4:5 ali sa crnom trakom sa strane. Mislim inace sam informaticar i kuku njemu kad ga se dohvatim i prozvacem kompletan meni.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    4:3 mogu normalno, ako ti nesmete sto ima dvije crne trake sa strane (meni smeta vise nego debeli ljudi).
    A kompletan meni prozvaces za 10min. nije to PC. :mrgreen:
    PS:
    Otkud ti pobogu pade napamet 4:5 ( monitori su nekada bili 4:3 i 5:4).
     
  11. Tesla

    Tesla Aktivista

    ROFLMAO to myself :smt005

    TX
     
  12. Tesla

    Tesla Aktivista

  13. JVC

    JVC Overclocker

    Meni licno nesto smrdi dok je ovako niska cijena pogotovo sto je ta serija skupa ko sam vrag, radnja je radnja radi garancije, ali tvoje pare tvoj izbor.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  15. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ošlo' heh, a i jes vala bilo prejeftino.
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Mozda sam skeptik, ali meni je tu nesto bilo sumnjivo, ali neka ga, hvataj se ti Stanica u kupi taj TV jer dok se ti nakanis LCD tehnologija ce zavrsiti kao i CRT. :lol:
     
  17. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ha ha ha, ne kanim se cekam platu za par dana. Odlucio sam i sta ali kada ovako nesto naleti 37" :shock:
    ne mogu da ne pomislim kako bi mi stajao na zidu
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

  19. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ma uzeo bih ja i 40 i 42 ali da budem iskren udaljen sam od zida 2,4m i nikako ne mogu povecati tu udaljenost.
    Uzimanje TV-a preko 32" je mozda prese..... iako sam cak razmisljao i o 26" ali brzo odustao....

    Dosta sam citao o ovom 32LD350 i zaista sam naisao na odlicne recenzije a kolega sa foruma mi je preko pp cak preporucio i model 32LD465 ( koji ima i koristi i zadovoljan je ) a koji je takodjer na stanju i nije mnogo skuplji, za nekih 50 KM i cijena mu je 845 KM. Motaju se tu i neki philipsovi iz megatrenda i pokusavam da sebi suzim izbor na tri modela:

    LG ( 32LD350 ili 32LD465 ) - koji bude na stanju
    Philips ( 32PFL5405H + zidni nosac)u plusu je 1050 ali ga ja mogu dobiti preko drugog kanala za 880 KM.
    SONY ( jos uvijek pokusavam naci nesto u ovom cjenovnom rangu do 900 KM )

    Znaci kada dobijem cash uzimam slobodan dan :roll: i idem da uzmem i montiram TV i to ovim gore navedenim redoslijedom ( vjerujem da ce neki od modela b iti na stanju sigurno). Usput na ovaj thread nabacim i neke zanimljive artikle na koje naidjem jer mozda naletim na neki jack pot a da toga nisam ni svjestan a vidim da ovdje mogu dobiti vrijedne hintove povodom kupovine. Mnogo sam paznje i malo manje love posvetio ovom TV-u jer zelim da me sluzi bar 5 godina.

    I da, puno sam citao hdtelevizija.com site. Zaista zlata vrijedi.
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Neće ti ni 50" biti preveliko. Ako uzmeš 32", brzo ćeš se pokajat. 40-42" je odlična opcija za takvu prostoriju.