Kupovina HD LCD TV Mart 2011

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Tesla, Feb 25, 2011.

  1. JVC

    JVC Overclocker

    Merkator u novom sarajevu, ali ne u njemu nego pored njega, samo ti kazem da umjesto sto gledas model 350 pogledas ovaj 550 plus je jeftiniji od panasonica oko 300KM. a slika fantasticna, spojen je i radi tako da mozes i sam da vidis, ali niposto stvarno niposto negledaj Sharp od 46" koji radi u istoj radnji jer ako to vidis ima da se ranis sto ga nemozes kupiti ( ja sam haman zaplako) jer je slika cista perverzija. :smt003
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    I u mobilmediji je 1099 cini mi se. Ja pitao za model 350, odgovorili mi da imaju samo 550, cijena 1099.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Ako nista stanic je zastupnik pa je mozda bolje radi garancije, mada bi iz mobilmedije trebalo da je kod isto stanica garancija, barem nece vidjeti Sharpa i nasekirat se. :D
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Baci oko na TV-P42C3E.
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Kupil ti vise tv, sta si se uhinjio.
     
  6. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Kupovina HD LCD TV AVGUST 2011

    Kupio, kupio "32LD465", srezan budget bio u zadnji cas, nemam zamjerki, odlican display, ali ipak maleno, maleno, nije mi se tako malen cinio ili su se oci prebrzo navikle na dobro. Elem gladne oci, ali doslovno, prodao sam taj i evo sad ganjam nesto vece. Zena trazi 42" ali ja ipak ganjam 37, medjutim volio bih da je plazma ovaj put. Ne mora biti FULL HD. Ali avaj koliko sam vidio tesko da cu je naci. Uglavnom su to 40" i 42" modeli iako ima u robotu jedan sony 37" ali mi suhveli pravo uzimati, cak nisam ni siguran da je plazma u pitanju.

    Ove modele sam zapikao

    1. LG 42PJ350 - 899,00
    2. LG 42PJ550 - 1039,00
    3. TX P42C3E - 999,00
    4. TX P42X20e - 1129,00
    5. TX P42U30E - 1278,00 AdoSA mi je rekao da je predobar.

    Da li sam ove gore modele poredao dobro, slagao sam ih po nekoj mojoj ocjeni.

    Uglavnom, ovaj 32LD465 zadnji sam uzeo na slijepo preko oglasa i da kucnem u drvo nisam se pokajao, radio je savrseno i nije imao niti jednog problema cijelo vrijeme.

    Medjutim, sada cu ipak pravo u radnju pa me interesuje gdje da odem, gdje je najbolji izbor i mogu li pronaci plazmu od 37" negdje. Da li su negdje televizori upaljeni u izlogu. Vrijeme odigravanja ove kupovine je slijedeca sedmica tako da imam jos vremena da se raspitam ovdje na forumu, na HDteleviziji nisam naletio na trazene informacije, mozda moram jos malo da se zarovim.

    Ovaj put je i PS3 spreman pa samo da TV kupim, jer ga nisam uspio prosli put uzeti.

    SD mi je dobar ali imam osjecaj da moze biti i bolji.

    Nisam stigao da istrazim 37 LCD TV opcije pa bih zamolio za neke preporuke u rasponu 37-40", a ako ne bude konstruktivnih prijedloga ipak cu morati pazariti 42" plazmu.
     
  7. Esh

    Esh HWB

    37" plasme se obicno ne proizvode, zato i ne mozes da nadjes. Televizore si posteno poredao, pa je u sustini do tebe koliko zelis da potrosis, mada je vjerovatno da ces biti sasvim zadovoljan i sa prvim modelom sa liste.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nek se i ne ide ispod 42", nema onog efekta velikog ekrana. I ja vjerujem da ces biti zadovoljan sa najjeftinijim LG-jem.
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    Eh, evo i nove informacije, selim se u novi prostor slijedece sedmice a samim tim kauc ce biti udaljen od TV-a 2.6m. Mislim da cu konacno 42" uzeti sa merakom.

    Hvala Enise na feedback-u. Budget je eto do 1200 KM. Ali procitao sam ovdje da nema potrebe da uzimam fullhd na ovolikoj rezoluciji, jedino sam cuo da je God Of War 3 nativno na 1080 pa jedino cu zbog toga i zazaliti vjerovatno ( iako mislim da je malo ko u tolikoj mjeri oko sokolovo da primjeti razliku ). Za plazme sam i ja primjetio da ih nema 37" te od toga i odustajem. Mislim da je sada ipak najbolja ponuda upravo najzastupljenijih modela od 42".

    Vjerujem i ja da cu biti sretan sa prvim modelom alii ipak pannyju dajem malu prednost i 99% cu se odluciti za treci model TX-P42C3E ( preporucio Dog_Father ), koliko sam cuo oni su kupili tehnologiju od Pioneer-a, a svi znamo kakav je Kuro.

    Imat cu jos dvije opcije ispod ruke te cu i tu zatraziti Vasu asistenciju.

    Uglavnom ovaj put necu omanuti cim ga kupim javit cu se da kazem za sta sam se odlucio i koliko sam zadovoljan odabirom.