Kupovina memorije

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sgtPepper, Nov 5, 2005.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo, skupio sam 140 KM (bajramluk), pa sam odlučio da na svojih jadnih 256 MB dodam još 512 MB DDR RAM da igram COD2, F.E.A.R, Battlefield 2 i sve najnovije igre. Mislim da Plus ima najbolju ponudu što se tiče memorija, te hoću da čujem vaša mišljenja koja je od ovih navedenih najbolja i da li mogu memoriju staviti u Albatron PX865PE Lite Pro :

    DDR 512MB 433MHz SUPERRAM KINGMAX 104.50 KM
    DDR 512MB GoodRAM 400MHz 99.56 KM
    DDR 512MB 400MHz CORSAIR LONG DIMM 101.02 KM
    DDR 512MB 400MHz CORSAIR LONG DIMM 101.02 KM

    Ukoliko ima još nekih memoriju koje su također kvalitetne, navedite ih, pa da i to uzmem u razmatranje. Ako neko prodaje, ponude isto tako uvažavam.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Vidi sta ima na stanju.
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Ne znam, vidi ako mozes otici do TOM Centra u Lukavici,tamo ti je sve jeftinije nekih 20-30 maraka.Koja ti je marka tog rama kojeg imas?Koja mu je frekvencija?Jer ako je DDR333 onda ga izbaci,pa sad uzmi 512 MB i kad skupis love uzmi jos 512,jer bolje ti je pricekati nego ih mjesati.Bar sam ja tako uradio :wink:

    Kingston
     
  4. BoLa

    BoLa Aktivista

    ja uzeo good ram jedino to imali ... za sada fercera jako fino ..
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    pogledaj ponudu u formelu
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    imam 256 MB DDR 333 mhz. Šta mislite o ovj memoriji (formel) :
    RAM Kingmax DDR 512MB PC3200 400Mhz SuperRAM 107,80 KM
    Znam da će mi raditi na frekvenciji od 333mhz, jer procesor mi podržava samo tu frekvenciju.
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Posto ce ti raditi na 333 koju god uzmes sasvim je svejedno, a inace posto se radi o 4-5 maraka izmedju najskuplje i najjeftinije, kupi KINGMAX 433, meni radi savrseno cak i na 495 MHz, eto ako zatreba kad koji MHz isplati se :lol:
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    može li mi ta memorija stati na matičnu ploču. Podaci o matičnoj ovdje[/url]
     
  9. postal dude

    postal dude Aktivista

    ehhehe ima i badram
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ddr je ddr, znaci stat ce i radit ce
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    brin me samo ove oznake DDR 400 (da li podržava i memoriju koja je iznad 400mhz radnog takta)
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    nema veze ako je memorija brza

    radit ce na postavkama koje maticna moze gurati

    inace tvoja ploca ide lijepo i moze se dobro clockati, ali mislim da ce te u tvom slucaju kociti taj stari modul od 256

    ako ti engleski nije problem evo procitaj review
    http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1485