Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Reventon likes this.
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja zadovoljan sa ovim svojim Hp E243 24 inca...ne treba mi bolji trenutno a i ne igram online fps pa da mi je toliko bitno osvjezavanje i te moderne karafeke.
    Nastimao sam ga sebi po volji,slika mi je odlicna i nema ovih probijanja i glowa kao kod kolega ovdje. Ne vjrujem da cu ga mijenjati u blizoj buducnosti
     
  3. Picoooka

    Picoooka Komšija

    Hvala im na ovim cheap monitorima,ali stvarno ne mogu trpiti vise ovo,a ko moze i ne koristi u mraku ili polumraku moze proci.

    [​IMG]image uploader
     
    Last edited: May 24, 2024
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    [​IMG]
    Evo mog. Samo nije to u zivo tako lose. Bas kao i taj imam gore desno probijanje al vidi se samo ako trazim. U normalnom koristenju nema. Kamera to bas izoblici.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Evo i ja testirao svoj u potpunom mraku i stavio black wallpaper...isto ovako kao i kod vas a uzivo kada se gleda,nema nista od ovog kao na slikama :D
    Kamera dodaje neke specijalne efekte hah

    [​IMG]
     
  6. p4ja

    p4ja Komšija

    mislim da sam ti ja prodao svoj UltraSharp, poslije toga sam jos 3 della promjenio i niti jedan nema sliku kao taj i dan danas, bar ne ovi od 32incha.

    edit, ja sam stavio da se nakon sat vremena ugasi da ne bi morao gledat ovo sarenilo sto izbija.. it is what it is :)

    kod dine bas spectar boja izbija, kod mene je bijelo sa strana po malo, but still odvratno za gledat
     
    Last edited: May 26, 2024
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzmem danas Asus TUF VG27AQ1A, IPS, 1440p, 170Hz, G-Sync, star par mjeseci za 350KM. Lik prodao komplet racunar i presao na konzolu :D

    Za sada prezadovoljan, veliki upgrade sa 24" 1080p 60Hz u svakom pogledu.

    Taj IPS glow ne primjecujem u tamnoj sobi i igrama. Kao sto Dino rece, na mobitelu kamera nekako preuvelica, inace je neprimjetno.

    Inace sam ganjao 32" LG 32GN650-B al me Imel izlevatio tako da sam odustao od njih. Inace niko nista na stanju nema, osim nekih 23-24" 1080p modela.
     
    dino73n and Picoooka like this.
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Super je to kupnja,ja sam bacio 300km više a dobio sam ništa u poredjenju s tim tvojim. U ovoj klasi ispod 1000km sve je to u par deka tako da je pametnije ici na jefiniji model dok se ceka nesto revolucionarno.

    Nek je sa srećom.
     
    p4ja and Reventon like this.
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa tako odprilike, dok oled ne bude pristupacniji. Hvala.
     
    dino73n likes this.
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Super si to odradio, za tu lovu je odlican. Ja sam isto platio svoj LG 2x vise, mada to je bilo prije 3 godine. Gaming monitori su bili mnogo skuplji prije nekoliko godina, isto tako oni prvi 240Hz+ modeli, duplo skuplji od 144/165Hz modela.

    Sumnjam da ce OLED ikad biti povoljan, mozda povoljinji ali ne i povoljan. Zato sto ce LCD biti uvijek jeftinija alternativa. Ja se mentalno spremam da dam lovu za OLED, ali tek kad dodje neka nova generacija panela.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: May 30, 2024
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa nece highend monitor nikad biti povoljan. Uvijek ce trebat dat 1500+ maraka za woow efekat.

    Al treba sacekat pa se jos malo izpoliraju i nek narastu na 30-32" za te pare i to je onda vec nesto vrijedno trosenja vece kolicine para.

    Po meni ne mora biti ni OLED. Nek bude miniLED kvalitete kao moj TV ja bih bio zadovoljan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. Picoooka

    Picoooka Komšija

  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj Dell je bio i jeftiniji, G8 je u zadnjih mjesec dana osjetno pao cijenom, pa je sad cak jeftiniji od Della.

    630 za taj LG nema smisla kad je G8 120EUR vise. Vidio sam noviji GS model po 670EUR, taj ima puno veci brightness, barem po reviewima. Ali se narod uglavnom zali na matt coating, kazu da kvari sliku u dekstop modu (minus igre i multimedija).

    A jos nisam vidio da izadje OLED monitor bez VRR flickera. Zato mislim da bih radije miniLED, ali i oni imaju neke svoje probleme (mimo bloominga).
     
    Picoooka likes this.
  14. Picoooka

    Picoooka Komšija

    Imaju i miniled VRR flicker nazalost tako da treba ovo sve zaobici i cekati sto kazes da rijese probleme.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nesto ne mogu da vjerujem da je svaki monitor sa problemom, nebitno koji je panel. Kad pogledas testove, svaki ima neku falinku.
    Vise ce biti do toga da youtuberi malo pretjeruju, a mi im na slijepo vjerujemo.
    Eto @dmr ima oled i nikakvih problema.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pun qrac tih problema o kojim se prica moras googlat da bi znao da "imas problem".

    Dok ti neko ne skrene paznju na to i ne primjetis.

    Imam solidnih sati igranja na miniLED TVu i meni je to savrsenstvo a sad da nadjes nekog specijalca reviewera da se poigra na njemu nasao bi zilion problema i ja bih shvatio da nemam dobar TV nego neko smece gdje hitno treba da kupujem novi. I tako u krug dok se planeta okrece.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @dino73n bas sam ranije navodio primjer VRR flickera. Vidio bi ti ovo, nema sanse ne vidjet.
     
  18. Picoooka

    Picoooka Komšija

    Ima dosta video klipova gdje pokazuju i evo npr. ako je flickering kao na ovom klipu to je nemoguce ne uociti jer je katastrofalno treperenje.

     
    Stevie_Ray likes this.
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, jedino da lockas fps na neku nizu cifru, za koju znas da nece past nikad ispod. Ali onda definitivno gubis na fluidnosti.
     
    Picoooka likes this.
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma flickering je vezan uz freesync i pad fpsa ispd 30, sto je nikad (ja samo osjetim u meniju rocket league a i nigdje vise al bas nigdje). Modeli sa gdync modulom ne bi trebali imat flickering nikako, meni je i ips bez gsync modula imao flickering u meniju rocket league samo. Meni je veci problem bio osvjetljenje koje je prema rubovima ekrana manje a u centru vece, ali kupio sam onaj servisni daljinski od lga pa to iskljucio :). Asus model sa istom matricom ko kod mene ima gsync modul i moze se iskljuciti ovo nejednoliko osvjetljenje ekrana al je cini mi se oko 3000 KM kod nas :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro