Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Los primjerak, zna se to desiti kod LCD-ova. Zamjenom se uglavnom rjesava problem.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    haj dokazi da peku oci :D ono, na oko sve fercera, nema mrtvih pixela, nema nista. sumnjam da ce serviser sjedit sat vremena za njim, il' i da osjeti to peckanje evo glava ako ne bi bila prica "takav je to monitor, trebao si to provjerit prije neg si ga uzeo, vidis da mu sve inace radi".
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Imao sam i ja samsunga 225bw i uzas, glupo bi bilo reci radi jednog modela nikad vise samsunga :). Pogotovo sto je u ovom philipsu panel (LG.Display H-IPS (LM240WU4)). Mislis da je philips toliko zeznuo stvar u elektronici pa se ovaj monitor moze porediti sa nekim samsung tn-om, ne bih bas bio siguran!?
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Pozzdrav, posto sam ipak odlucio da uzmem "hibrid" umjesto "čistokrvnog" monitora, tj. mon./TV u jednom uređaju, pa bih zamolio samo da kao neko ima iskustva sa ovim: Samsung 2333HD da iznese svoja iskustva, thx :smt002
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Bas sam bio naletio na neku cesku recenziju upravo black verzije, i sve same pohvale za monitor, vidjet cu sta ce gospoda iz ingela odgovoriti, nadam se da nece biti 1200 KM :D
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa tako bi bilo u ostalim nasim komp. shopovima. Ako ingel moze ista povoljnije to je dobro :mrgreen: Provjeri jos i koliki mu je input lag, posto to nesto nisam upratio, ali ne bi trebao biti veci od 25 ms. Daj link za tu cesku recenziju :D
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hehe dobar! Isti je panel ko kod mog hp 2475 :D. Trebas imati u vidu da je monitor wide gamut. Nekima to pase nekima ne. Znaci dobijes vise zasicene boje. Meni licno malo smeta ali se da rijesiti tako sto se smanji saturacija u catalistu na 85% ili koliko vec zelis. Vidim ti imas nvidiu, a kod nje nema smanjenja saturacije. Meni prvenstveno gode manje zasicene boje jer radim sa fotkama dok u igrama i u svakodnevnom radu vise gode zasicenije boje. Opet stvar je izbora, ali povedi racuna o tome. Najbolje bi bilo da mozes da probas kod nekog ko ima wide gamut monitor. I javi kako prodje sa ingelom, mogu li nabaviti i po kojoj cijeni. Pozz.
     
  9. pac

    pac Komšija

    Zamolio bih za hitnu pomoc pri izboru monitora. Znaci u ingelu sam izabrao PHILIPS LCD 22" 220CW9FB ali ga nema na stanju pa su mi ponudili LG W2242T-YF. Dali mi je bolje cekati dok nabave ponovo ovog Philipsa ili uzeti LG?
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Philips bi kostao 1020 KM sa PDV-om (sto je prihvatljivo), ali je problem se ne moze dobaviti na komad, vec najmanje 8 komada mora biti narudjba, tako sam dobio informaciju. Ono sto bi se moglo naruciti je LG: http://www.lge.com/products/model/detail/w2600hp.jhtml koji takodjer ima S-IPS panel, 26", ne znam jos koja bi mu bila cijena.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    heh. Pa noramalno da ce mu cijena biti niza ako ima vise zainteresovanih, tj. naruci se vise komada. Pitanje je kolika bi mu kod nas bila cijena samo za 1 narucen komad :mrgreen: , a uvjek se moze poruciti samo 1. Probaj kontaktirati jos i genelec. Za taj LG W2600HP vidim u susjedstvu je oko 800€, pa bi to kod nas otislo i do 2000KM, ako ne i preko :mrgreen:
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mozel preporuka LCD-a za gledanje filmova vishe manje. Kablovska se moze gledat na svim tvima

    recimo do max 1300KM


    Jel ima neki model koji bi ono bio kao best-buy, lokacija tuzla. Ako moze i preporuka firme, il bar gdje pogledat.


    hvala lijepa!
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Za filmove trazi plazmu TV a ne monitor :)
     
  14. Jellor

    Jellor Novi član

    Pozz, super je topic, ima svega. Procitao sam 32 strane ovog topica, uglavnom par pitanja:

    @dmr napisao si oko 600km Dell e-IPS 2209WA, iz kodeksa mi javise 800 km (20-25 radnih dana!!!)

    Iskreno razmisljam o T240 vs T260. Medjutim ne mogu da ih nadjem. Tako da me zanima ima li neko www ili e-mail nekog distributera ili pcshopa (moze na PM da nebi ispala reklama) koji ima ove monitore na stanju. Iskreno kad bi nasao 2209WA za 600 KM ne bi razmisljao ni sekunde.

    Eto ako imate neki prijedlog bio bih zahvalan!
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    Cijene monitora su skočile :)
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tako mi rece "cenga" sa foruma, (vidi s njim preko PM-a, cak je cijena bila 585KM :)), koji ga je trazio kod njih prije nekih mjesec dana. Mada mi je zvucalo malo preoptimisticno poznavajuci BiH cijene. I jos jedan detalj moze biti zanimljiv. Nije na kraju kupio monitor jer se sve nesto iskomplikovalo i on odusto od kupovine. A moze biti da su monitori poskupili kao sto looney rece.
     
  17. Jellor

    Jellor Novi član

    Da samo sto eto ovamo 800 km znaci poskupilo preko 20%. Ja mislim da cak i ovi lopovi u federaciji nisu digli gorivo za 20% :D
     
  18. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo nakon potrage za dobrim monitorom ne nadjoh jos nista konkretno, T serija mi se ne svidja, ostalo sto me interesuje niko ne moze dobaviti. Dobio sam jednu ponudu, pa mi recite je li vrijedno razmatranja. U pitanju je EIZO EV2333WH-BK 23" VA panel, display port, dvi, full HD monitor, mogu ga dobaviti za 850 KM + PDV ?? Ima li neko iskustva sa EIZO monitorima, i monitorima sa ovim panelom?

    link:
    http://www.eizo.com/global/products/fle ... index.html

    konkretnih recenzija nisam nasao...
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Fakat malo podataka o monitoru. A sta bi sa dellom 2209wa i kodeksom? Ne mogu nabaviti sad? Ako nista ovaj mi se cini skroz OK, sto se tice kvalitete na eizo ne treba trositi rijeci dzaba :) Jest da je poskup s obzirom da je VA, ali kad neko spomene eizo=preskupo :D.
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Et na oficijelnoj stranici se vodi ko NEW, pa valjda zbog toga nema dovoljno informacija i recenzija :D
    Huh milja za 23" mnogo brate :D
    Ako se ne nadje bolje rjesenje, pazarit cemo Eizo, jos cemo malo cekati :)