Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    ako se moze nazvati problemom, kada je black screen ili neka extra tamna boja preko cijelog ekrana, onda dolazi do izrazaja (ne toliko) probijanje bijele svjetlosti sa donje i gornje strane. Nije sada toliko izrazeno da se "gadi" gledati, sve u svemu meni je super monitor i ne smeta mi probijanje ;)

    *Kako kome :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kod mene je probijalo sa svih strana, i to neravnomjerno, tako da je utisak bio jako los, cak i nakon podesavanja.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    koliko znam T220 je klasa iznad 2232BW. A ja primjetim to probijanje samo kad je totalno crn ekran. Il je Bahu zapao kakav los primjerak il si super-osjetljiv :)
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    svak ima svoj ukus/okus ;)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To drugo. :wink:
    2232 je ispodprosjecan monitor. Ovaj 2443 za koji se on raspituje bi trebao biti nesto bolji.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Pozzdrav, posto sam i ja konacno odlucio da predjem na taj famozni LCD, i nakon malo duze i detaljnije "potrage", uspio sam izbor "suziti" na 2 modela, naime:

    1. LCD SAMSUNG SM T220 22" 5ms DVI black/red ------ 498,95 KM (plus.ba)

    2. LCD ACER H233H Abmid 23" 16:9 1920X1080 40.000:1 DVI HDMI FullHD!! ------ 462,21 KM (plus.ba)

    Da se ja, koji sam totalni "laik" za LCD monitore, pitam - uzeo bih bez razmišljanja ovaj drugi, ali upravo zbog te neupucenosti u materiju, ne zelim da se zalijecem nego cu vas lijepo zamoliti da mi date savjet a po mogucnosti i ako neko posjeduje koji od navedenih monitora - da iznese svoja iskustva, thx :smt003

    PS. Monitor ce sluziti, prije svega, za filmove i igre (zbog cega me iskreno vise privlaci acer) a onda pomalo i za photoshop, flash, itd., nista ozbiljno, samo da je "pouzdan" i "neuništiv" kao ovaj moj stari LG-ev CRT :mrgreen:
     
  7. pac

    pac Komšija

    Mozeli mi neko reci koliko je razlika izmedju 2032BW i 2033SW. SW je noviji i ima veci dinamicni kontrast od BW. Ili ako nijedan od ova dva navedena nevalja mozeli neka preporuka do 350KM i da je sto vecih dimenzija!
     
  8. pac

    pac Komšija

    Dali je kontrast od 1000:1 malo za 22" monitor ako jeste ispod koje vrijednosti se nebi trebalo ici?
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  10. Vedo

    Vedo Moderator

    ja sam prije jedno pola godine u Baricu uzeo rodici 22" Samsung za 300 KM, solidan monitor skroz, nema DVI, probijanje svjetlosti se primjeti u bas mracnim igrama (u GRIDu i Tomb Raideru nije bilo primjetno), al je skroz ok za rad u Autocadu & surfanje, nije imao mrtvih pixela itd. Al ne mogu se sjetit koji je model tacno bio xD
     
  11. oxygenn

    oxygenn Novi član

    Molim za komentar vlasnika SamT220 - mislio sam da je ovo best buy monitor u ovom cjenovnom razredu, uskoro bih trebao mjenjati compic i sad mi ovi bacise bubu u uho da se to pozadinsko osjetljenje jako primjeti :(

    - da li je zaista to probijanje pozadinskog osvijetljenja toliko primjetno,
    - da li je ipak bolje rijeseno nego na modelima 22'' monitora cjenovnog razreda oko 350KM
    - i za kraj da li model T220 glossy ili mat

    Unaprijed hvala na konstruktivnim komentarima
     
  12. JaLa

    JaLa Komšija

    kod mene je glossy T220, ne znam ima li mat. "Šminka" je izgledom, nema sta. Eh sada to pozadinsko, kod mene se primjeti samo kada je jaako tamna slika, znaci crna il tak nest. Inace se ne primjeti, ustvari ja nisam primjetio na drugim bojama...
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    E ovako, kroz neke dvije sedmice bih trebao oci pocastiti s novim LCD-om :D
    Interesuje me vasa preporuka monitora 24"-26". Malo sam guglao, i sto se tice dobavljivosti monitora kod nas izbor se uglavnom svodi na T240 i T260, ima li neko drugi prijedlog, licna iskustva isl. ?
    Da li veca dijagonala kod 26" opravdava cijenu s obzirom da uglavnom ima istu (HD) rezoluciju kao i 24"?
    Monitor ce sluziti uglavnom za igranje, AutoCAD, surfanje netom...
     
  14. GW

    GW Moderator

    Ja bih išao na 26" ako cijena nije problem. Više je bolje. :D
    Što se tiče konkretno ta dva modela, neka ti neko drugi da savjet.
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Trebala bi biti "milja" na raspolaganju, al ne bih da sve bacim na monitor :D

    Kakva je situacija sa Samsung 2433BW ?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja bih prije isao na 22" dell 2209wa sa ips matricom, cijena oko 600KM. 24" ili 26" tn monitor ti ne bih preporucio, mislim da tn-i polako postaj stvar proslosti. Ako vec imas 1000KM na raspolaganju pokusaj saznati je li dobavljiv i po kojoj cijeni Philips 240PW9ES 24" S-IPS, u hr je oko 950KM http://www.nabava.com/Search/query-Phil ... /save-true
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    22" mi je premalo, razmislit cu o tom Philipsu, vidim ingel nesto ima u ponudi od philipsa, pa cemo vidjeti za kolko love bi mogli nabaviti taj model, ako cjena bude ok moglo bi se pazariti.
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    24" sa nativnom rezolucijom od 1920x1200 je tip-top.
    A i 26" nije za odbaciti ako ti je dobavljivo.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    ako vec budes trazio da ti nabave onda obavezno trazi 240PW9EB (ovo b na kraju za black verziju :)) http://www.pcworld.idg.com.au/review/mo ... /277784#cb
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    imao jednog Philipsa, radio na jos njih par i ne bi ga opet uzeo. Peku oci nakon sat vremena, bukvalno pocne nesto da te ujeda :? Ne znam do cega je i sto, al tako je. Ista stvar bila i kod drugova koji su sjedili za tim philipsom.