kupovina NOVOG stampaca...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by neko, Dec 21, 2008.

  1. neko

    neko Aktivista

    pozdrav...
    da ne gnjavim puno...potreban mi je stampac..kao i svima, u cilju mi je jeftiniji toner, sa mogucnoscu printanja sto vishe listova...kvalitet ne treba biti nesto pretjerano dobar...malo sam gledao okolo, ali bi mi trebalo mjesec dana da skontam "best buy", pa ako neko od vas ima za pohvaliti koji(a da nije preskup)...bujrum... (btw, najvishe radi faxa, jer moram stalno printati neke materijale, u pitanju je FIT)


    i da jos nesto, OT, sa firefoxom imam jedan problem, naime, kad god hocu da pristupim nekoj stranici uvijek mi iznova trazi da unesem pass i user name iako ja uvijek kliknem na "remember password"...ima li neko savjet, sta da uradim? hvala...
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ako ces stampati kako kazes vise stranica onda samo kakav lase dolazi u obzir (HP, samsung, Xerox itd) svi su ti sada u toj jeftinijoj klasi dosta slicni.
     
  3. neko

    neko Aktivista

    pa evo, primjer ti je da su mi u "stampariji" uzeli 35 KM na printanje...doduse...na tabli pishe o,o3 KM po str. a onaj debil se kune da je o.10...i tako nastradah...kontao sam hp 1005 ili 1006 pa sad ne znam...da li je to dobra investicija? toneri su oko 100 KM i mogu isprintati (koliko sam ja upucen 1500 strana)
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Mozes puniti tonere za oko 50KM. a nije ti skoro nista losija kvaliteta od novog, obicno kad kupis printer lopine stave tonera za oko 500 stranica a kasnije kad kupis novi toner on bude za 1500-3000 stranica zavisno od proizvodaca printera.
     
  5. neko

    neko Aktivista

    eh super...onda cu otici i uzeti ovaj 1005...mislim ne daju mi se nesto velike pare na ove gluposti...ali eto...sta cu kad moram...
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Ja sam sebi punim toner vec dvije godine, sta ces imao samsrece da naletim u teleopticu na rasprodaju tonera za panasonic laser po 1KM. pa kupio 5 komada sebi i jos bruku raji i sada punim kada mi treba.
     
  7. neko

    neko Aktivista

    hehehe...cool ...ma izgleda da ih nije tesko puniti...nego ne znam gdje mogu nabaviti tu tintu...

    i sta ti radis? presipas iz jednog u drugi? :D jao, pa ti si kralj ocam' (nisam saner, ali mi je simpa ovo)
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Imam xerox 3116 koji ima cep na toneru kao piva, i lijepo uzmem lijevak i prespem iz panasonic ketrida (tako je kod njih prah je u ketridu kojim se puni originalni bubanj) u ovaj bubanj i gotovo. :D
     
  9. Code-R

    Code-R Aktivista

    Ja radim u servisu biro opreme i dnevno punim 10-ak HP-ovih kaseta, i mogu ti reci da se isplati kupiti njihov laserski printer. Ako ne znas nista o ovome, bolje plati servisu da ti napune i miran si. A ako budes sam sebi punio toner da ti skrenem paznju na par stvari:
    1. Ne diraj fotosenzitivni valjak,i gledaj da ga ne izlazes svjetlosti. Nemoj ga cistiti deterdzentom ili alkoholom. Ako nemas posebni sprej za OPC valjak, obrisi ga suvom krpom i umotaj u naki papir dok ne zavrsis sa ostatkom posla.
    2. Ocisti onaj gumeni valjak koji skida visak tonera nekim blagim sredstvom
    3. Isprazni skart stanicu, nalazi se iza cistaca, vidjeces lim sa gumenim nozem pricvrscen sa dva sarafa. Toner iza njega najbolje istresi jer ga nije preporucljivo usisavati ako nemas usisivac koji je predvidjen za to, eventualno neki kucni usisivac sa vodenim filterom.
    4. Kao sto rece JVC potrazi cep iza koga se sipa toner. Na nekim HP kasetama nema cepa, pa se one pune tako sto se skine magnetni valjak i toner se tu sipa. Vidjeces, ima jedan saraf koji drzi plastiku sa strane i ispod nje se nalazi cep.
    5. Nakon punjenja ne bi bilo lose da stavis malo pudera na cistac da bi se foto-valjak lakse okrenuo prvi put, a nakon toga mu toner olaksava okretanje.
     
  10. neko

    neko Aktivista

    hvala...o tome cemo kad aBd kupim stampac..pa cu da vas peglam "kako se sta radi"...
    nego reci mi koliko kosta to punjenje kod vas? recimo za model HP 1005 ili 1006...
     
  11. Code-R

    Code-R Aktivista

    Kod nas je punjenje HP-ovih tonera 50KM, medjutim u vecinu novijih HP-a ide 80g tonera (npr. LJ 1010, koji je slican tom 1005) a mi stavljamo 140g jer skart jedinica to moze primiti.
     
  12. Almir

    Almir Komšija

    Aj jedan vs hp 1005 i samsung ml-1640, interesujem me ko vodi :) malo je samsung skuplji ali ako je vrijedan tih para što da ne, i koji je kasnije bolji za punjene i tak to...
     
  13. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    e i mene to interesuje. i koliko se moze listova isprintati sa ovim samsungom*
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Samsungov toner MLT-D1082S za 1640/2240 deklarisan je za 1500 stranica
     
  15. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    kad punite te tonere. koliko priblizno moze da isprinta taj Hp 1005 kad vi punite i koliko moze da isprinta pocetni toner koji dode pri kupovini stampaca?
     
  16. Code-R

    Code-R Aktivista

    Obicno kad ga kupis u kaseti bude dovoljno za nekih 800-900 listova. A kod mene jos niko ne kupuje 1005, pa ih nisam punio. Ali trebao bi oko 2000.
     
  17. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    pa ako se toliko printa onda je ok. a sad svi hvale hp a ti kazes da ga gotovo niko ne kupuje.
    kako sad to=?
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa valjda mu niko nije kupio model 1005.
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    Toner CB435A, HP P1005/P1006, crni 1500 strana
    U orginalu dodje za 1500 stranica sa 5% pokrivenosti stranice sto se normativno uzima za stranicu standardnog teksta, sto hoce reci da u inicijalnom toneru sa istom prekrivenosti od 5% daj boze da predjes 500-600 stranica +/- nekih 10% tolerancije.
     
  20. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    Ti si sad zbunio i mene a sigurno i ostale.
    Svi hvale HP 1005 da je dobar i sve to a ti kazes da sam punjenjem mozes isprintati samo 500 listova.
    a sa pocetnim tonerom 1500.
    a evo citam za Samsung ML-2010PR da sa tonerom moze da isprinta 3000 str @5%
    znaci duplo vise od Hp.
    pa sta je sad tu fazon koji je bolji.
    posto je toner za ovaj samsung a posto za HP?