Kupovina Plejke 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by AdoSA, Jan 8, 2010.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pozz...

    Moja prijateljica zeli da kupi malom Plejku 2. Posto zeli samo nov uredjaj molim nekoga, ko zna, da mi kaze gdje je najpovoljnije uzeti istu novu ...
     
  2. Eldorado

    Eldorado Komšija

    da ne otvaram novu temu, i ja razmisljam o kupovini PS2 cak imam opciju da kupim i PS3 al ne daje mi se bas toliko para.

    sto se tice PS2, sta je bolje tanja ili deblja konzola? razmisljam kupit polovnu neku, na sta trebam obratit pažnju pri kupovini ? po vama realna cijene PS 2 do koliko para da idem et npr 2 dojstika i da ima chip naravno?
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    deblja konzola je bolja po meni bez obzira što su tanke novije. kao i kod ps1 i ps2 na debljim konzolama ima bolje hlađenje riješeno i nekako su robusnije i izdržljivije od slima. ps2 polovan sa 2 joysticka polovan vrijedi max 150KM i ni feninga više s obzirom da je nova oko 300KM. pirate možeš igrati i bez mod chipa ali nećemo mnogo oko toga ovdje jer je piraterija zabranjena na ovom forumu, samo ću reći potrebna ti je memory kartica i malo dobre volje. što se tiče ps2 najbitniji ti je laser, očitava li dobro cd ili dvd, ako to radi uredu nemaš brige. a joysticke možeš danas nabavljati i po 20KM nove, platoon made in turkey vrlo solidne za te pare.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PS2 V10 model ("debeli") + Network Adapter + HDD od 60 i vise GB je najbolja opcija, a modchip nije potreban, te se za cijenu i ugradnju istog moze uzeti net. adap. i neki solidan HDD sa ebaya. Sve se to moze uzeti za 200KM otprilike (100KM net. adapter i HDD, 100KM stari PS2 necipovan sa dva kontrolera i mem. karticom bez igara).
    Od ovih novijih najbolji je SCPH-90000 model sa integrisanim napajanjem.
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    druže gdje se može nabaviti network adapter, koja im je cijena i kakav hdd treba za ovaj adapter? ima ih na dx ali čini mi se da su fejk.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema laznih net. adaptera. Ako ima na DX-u, a da nije "sold out" onda odmah uzimaj. Cijena im je oko $50 na ebayu, a na njega se kaci obicni ATA HDD (samo da nije WD ili Seagate jer fizicki ne mogu da se ukljuce, ali inace rade sa malim modifikacijama kucista). Ja sam prije koji dan uspjesno modificirao net. adapter da primi 200GB WD disk, a igre sam instalirao na PC-u jer ide mnogo brze. Kada napunis disk, i zelis da mijenjas igre na disku, onda samo preko mreze instaliras igre da ne trosis PS2 laser. Napravio sam da radi preko routera bez ikakvog dodatnog podesavanja.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Lista kompatibilnih diskova:
    http://ps2drives.x-pec.com/?p=list

    Što se tiče veličine diska, nema nekog ograničenja ali zato ima ograničenje od 255 u HD Loader-u.

    Baha, što si čačkao adapter kada ima tona diskova koji rade bez modifikacija. BTW, i u mene je 200 GB HDD.
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ja eto prvi put da cujem da je moguce imat HDD na PS 2 :) mislio sam da se zezate heh
    nisam to jos vidjeo, kontao sam uzet PS2 na marketu il piku ima dosta pa reko usput da mogu nekad odigrati nesto prije spavanja. i jel PS2 moze samo citat DVD ove (filmove) tj da li moze druge formate divix il slicne ?

    imam opciju 400 km PS3 1 jojstick i standardna oprema.al eto mogao bi uzet al ne uzima mi se previse mi je dati toliko novca, radije PS2, cak eto mislio sam da je slim bolji barem prenosivi. jesu li drastricne razlike debeli i slim ps2 ?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ostao mi jedan WD 200GB disk viska iz prethodne konfiguracije, a nije mi se dalo mijenjati. U svakom slucaju, minimalno sam modificirao adapter bez ikakvog rezanja plastike i lima, samo sam uklonio metalne nosace molex i ata konektora tako da sada slobodno "letaju" unutra. To ogranicenje se odnosi na 24-bitni HDLoader, a 48-bitni podrzava jos i vece diskove, samo se mora formatirati preko WinHIIP-a.

    On topic: ako ne planiras koristiti hard disk, onda je najbolja opcija Slim posljednje revizije SCPH-90000, jer su u starijim konzolama laseri vjerovatno u slabijem stanju, a Slim je nesto brzi pri ucitavanju igara i definitivno tisi u radu. Naravno komponentni kabl se podrazumijeva ako imas noviji televizor, u suprotom RGB Scart.
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sta je bolje sad debeli stariji PS2 ili tanki slim PS2 ? (polovni)

    ne planiram koristit HDD kupovat naknadno, tj cisto radi ponekad odigrat koju tekmu sokera il neki dobri igara i pustit DVD il ako moze divix.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ja bi na tvom mjestu uzeo ovaj sta ti je Baha naveo, debeli stari scph 90000.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo sto je Baha rekao "slim posljednje revizije" a to je sve samo ne debeli stari. :wink:
     
  13. GW

    GW Moderator

    Pardon. Zaboravio sam jednu riječ. Mislio sam na ono ograničenje od 255 igara.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I na ovih 200GB stane 60 igara, tako da je 255 i vise nego dovoljno, a bacanje je para i prostora staviti recimo 1TB disk u PS2.

    Sto se tice ove gore kupovine - trazi onda polovan PS2 Slim model SCPH-9000X (ovo X se odnosi na svaku regiju posebno, a za EU ce biti 2 ili 4). Ovaj model ima ugradjeno napajanje i najmanje se grije od svih modela. Originalna periferija je isto tako preporucena. Divx radi, ali dosta muci laser, pa ne bih preporucio PS2 kao Divx player. Ako ti je to najbitnije trazi onda polovan Xbox jer je bolji kao multimedijalna masina.
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    hvala na savjetima, sad kako provjerit tu seriju PS2 Slim model SCPH-9000X, al ajd uglavnom tražit cu slim ps 2 do 150 km vec imam jednog kanidata da mi proda sa chipom.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Model je naznacen na kutiji, kao i na donjoj strani konzole.
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    imam ponudu neki PS2 slim ne znam koja serija, uz njega dobio bi PS 2, 2 josticka i kablovi standardni memory i 40 igara, ja mislim da je to za 150 km dovoljno ?
    nisam jos vidjeo PS2 al vjerovatno je u dobrom stanju.
    Zanima me da li se isplati sad uzet PS 2 ili je to ipak vec ostarilo tj ( Terminator naš) :)
    Proizvode li se igre jos uvijek za PS 2 ili su svi vec presli na PS 3 ?
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Vec je to terminator. Iako, ako nisi prije imao PS2, onda ga slobodno uzmi, toliko ima kvalitetnih naslova da imas sta igrat do izlaska PS 5 ;)
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Isplati se jer je to konzola sa najboljim izborom igara u posljednjih desetak godina, ukljucujuci i aktuelne. Igre se za PS2 skoro pa i ne proizvode, barem dobri naslovi. Izlazi stalno nesto, ali je sto se tice razvoja dobrih igara, PS2 jos od prosle godine mrtav. Mozes u najboljem slucaju ocekivati pokoji PSP i Wii port da se pojave.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    puno mi je nekako dati za PS3 i jos kad dodam da moram uvijek orginale kupovat eh to je vec problem. radije bi npr uzeo jaci stroj i na racunaru igrao igre.

    razmislit cu o PS2 nije nesto ni skupo sad a grafika i nije za baciti ha ya
    150 km kako kome i jest puno nekom i nije, najvise bi uzeo PS 2 da igram sa frendovima PES :D