Kupovina Xbox 360

Discussion in 'Igre i konzole' started by Lepton, Jun 28, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Lepton

    Lepton Novi član

    Pozdrav,

    Planiram kupiti Xbox 360, pa imam par pitanja:

    - Citajuci po forumu, izgleda da je najbolje uzeti Xbox sa Jasper plocom. Kako mogu prepoznati taj model, je li po napajanju koje koristi?
    - Flashovan ili ne? Htio bih ponekad igrati online, kolika je sansa da me banuju. Naravno, igrao bih online sa original igrom.
    - Ukoliko ne planiram na Xbox-u cuvati filmove i muziku, isplati li se uzimati 250Gb model. Za sta se jos koristi HD osim za save fajlove?
    - Kontao sam spojiti Xbox na LCD i zvucnike, pa mi za to treba AV kabal, moze li se to kod nas uzeti?
    - Gledao sam na piku, cijene se krenu od 250KM pa navise, je to realna cijena? U BBI sam gledao, ali je 700KM sto je previse.
    - Ukoliko znate nekoga (na piku ili negdje drugo) da je pouzdan i da prodaje polovne Xbox-ove, mozete li mi dati kontakt?

    Zahvaljujem.
     
  2. DarGar

    DarGar Aktivista


    na pik.ba se javi clanu ps3games. momak ima robu prva liga, i korektan je maskimalno.

    sa njim sam imao transakcija, nikada problema
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    ne kupuj jasper vec trazi X360 Slim model.
    sto se tice bana sa piratima, vise faktora igra ulogu - lose sprzena kopija, igras igru prije ofishl release datuma itd. ako igras online origi igru a flashovan ti Xbox opet te mogu banovati, jer sistem zabiljezi npr. lose sprzenu kopiju (flaguje te), pa kad Microsoft opali ban wave moze i tebe pokositi. potrebno je da pratis scenu tj. forume na kojima se pise o tome, jer MS zna svako malo neku fintu odraditi. Ako ces online - radije ga ne flashuj.

    HDD se koristi i igre da instaliras, dobijas brzi loading a i laser se manje trosi (konzola na pocetku igre malo cita sa DVDa a ostatak podataka cita direkt sa HDDa).

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  4. Lepton

    Lepton Novi član

    Kupljena je konzola :D

    Eh sad imam pitanje oko Live, uspio sam se registrovati, i logovati na konzoli na account. Pa sam probao skinuti neku demo igru, cisto da vidim kako funkcionise, i izbaci mi "this item is not available from your current location" (Halo Reach je bio u pitanju). Je li ima ovo veze sa regionom koji je postavljen na accountu?

    EDIT:
    Hmm, kada sam preko weba "kupio" demo za Halo Wars, prihvatilo je, i sad vidim da se upravo skida na konzolu, ali kada sam pokusao direktno sa konzole bila je gore navedena greska. Sad kad sam probao Halo Reach na isti fazon, izbaci "Your purchase cannot be completed at this time. Please try again.". Probat cu kasnije, mozda uspije.
     
  5. DarGar

    DarGar Aktivista


    to ti je usrani region lock koji fura Microsoft... neki sadrzaju su regijski zakljucani, pa moras preko VPN-A da pravis konekciju i da je sheras na box, uglavnom pizdarija.

    proguglaj malo, naci ces postupak...

    u kratkim crtama, preko VPN-a na laptopu pravis konekciju da ti IP adresa bude u nekoj podrzanoj zemlji od strane M-a, laptop spajas sa boxom kablom za net i sheras konekciju da ti konzola dobije ip adresu iz podrzane zemlje, skines sadrzaj koji te zanima i to je to.

    sreca pa nema puno sadrzaja zakljucanih
     
  6. Lepton

    Lepton Novi član

    Koju je drzavu najbolje izabrati za PAL region, UK, DE, neka treca?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  8. DarGar

    DarGar Aktivista

    izaberi UK, adresu nadji na netu, recimo ja sam stavljao adresu stadiona manchester uniteda, hehe

    za LOCALE, stavi Njemacku, Austriju, Madjarsku... zato sto kada igras online, spaja te po tome... a te zemlje su nam najblize i najmanji je ping
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ovo je bas tema koja mi je trebala. Koliko vidim SLIM 250 GB je najbolji izbor sa L.T.3.0 i cijena je 600 KM.

    Pitam se da li je to mnogo ili je rega cijena

    Evo PS3 games kaze da ima samo 4 GB verziju ali ima neku bijelu sa RGH ili sl. Sta je bolje, da li je online toliko bitan

    Hvala
     
  10. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma brate kako nije puno kad su nove konzole pred vratima, zaganjaj Jasper verziju polovnu sto jeftiniju. Odigras par naslova i ne izgubis puno para. Pa jebo te zivot ja ga 600km platio prije 2 godine bukvalno, doduse nije bio slim nego elite 120gb jasper.
     
  11. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ja ali evo kaze da je 4 GB verzija 550 KM. Jasper se vise ne preporucuje koliko vidim.

    Ovaj ce sigurno ostati dugo ovdje i nece ici u prodaju zadugo.

    I jos jedna dilema RGH ili L.T. Znam da toga ima na hiljadu strana ali kod nas mozda ipak ima preferirana verzija, jos ne znam ni sta je jtag i jasper :)
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne treba ti LT, samo RGH.
     
  13. Tesla

    Tesla Aktivista

    Hvala, narucujem RGH right away.
     
  14. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    RGH i igras igre sa HDD, ko na PSP nekad. Dok sa LT igre moras rezati na Dual layer diskove.
     
  15. Tesla

    Tesla Aktivista

    Razlog vise za RGH.

    Hvala ljudi mnogo. Za 5 minuta sam dobio sve odgovore

    KUPIO PUN IGARA

    GOD BLESS RGH i Vase savjete.
     
  16. Tesla

    Tesla Aktivista

    Isplati li se kinect uzeti ?
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    isplati ako imas sina od max 5 godina ;)


    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  18. Tesla

    Tesla Aktivista

    Kcerkica ima 5 godina, hmmmm, haj vidjet cu, vjerovatno necu bacati lovu na to. Jos samo da skontam kako se ubacuju ove igre i ostalo, bit ce ovo duga noc.

    Ali nisam se pokajao, kad sam vidio 28 igara na disku a tek pola diska zauzeto :O)
     
  19. Tesla

    Tesla Aktivista

    Au, opasno volim voznje a ovdje vidim ne mogu Logitech volani il imogu ?

    Valja li sta onaj bezicni microsoft controller ?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    ne mogu MOMO/G25/G27

    jedina prava opcija ti je nesto od Fanatec-a ili ako nadjes Microsoft wired wheel (izasao kad i prvi Xboxovi, ima force feedback). bez FF efekta - sve su to samo igracke.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
Thread Status:
Not open for further replies.