Kupovina Xbox 360

Discussion in 'Igre i konzole' started by Lepton, Jun 28, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    Hvala
     
  2. DarGar

    DarGar Aktivista

    Ne nadaj se Fanatecu... em je skup kao dragulj, em ga nema kod nas, a ni u okruzenju za nabaviti...

    ako imas nekog u Njemackoj pa da naruci online i da ti posalje...
     
  3. Tesla

    Tesla Aktivista

    Haj vidjet cu za volan, hvala u svakom slucaju.

    Nego jos da pitam, pokusao sam prikopcati externi HDD na XBOX kako bih otpakovane igre prebacio na isti, medjutim XBOX ne vidi HDD, ili ja ne znam da ga nadjem preko file managera.

    Uspio sam bez problema FTP-ovati se na XBOX sa laptopa pa preko mreze prebaciti, ali naravno router koji imam je 100 Mbps pa ide relativno sporo.

    Interesuje me na koji nacin mogu ovo da ubrzam.

    Moja ideja je da kupim gigabitni switch pa da onda na port routera povezem taj switch pa na switch laptop i XBOX i pitanje je hoce li saobracaj izmedju XBOX-a ici preko routera ili direktno preko switch-a, odnosno ne zelim da kupujem switch bezveze, osim ako nema neki router sa gigabitnim portovima.

    Sumnjam da ovo mogu ovako odraditi a da samo na switch povezem XBOX i PC ne znam gdje mogu manuelno dodijeliti IP adresu da se ugledaju

    XBOX mi takodjer ne hvata wireless mrezu uopste, nije mi jasno zbog cega, valjda mi treba onaj adapter ?

    Eto to me sada brine, kako prebaciti cca 20 igara koje sam skinuo i pripremio da ih sibnem na XBOX.

    Ali sam prezadovoljan XBOX-om moram napomenuti.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dzabe sve to kada sve X360 verzije imaju 10/100 mrezni adapter. PS3 ima gigabitni.

    Moguce da ti ne hvata mrezu zbog vrste autentikacije. Stavi na WEP ili nesto "slabije" pa probaj opet. Slim ima ugradjen WiFi tako da ti ne treba adapter.
     
  5. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ne mogu da vjerujem a ja se zadao da nadjem wireless router sa gigabitnim portovima. Hajde drazumijem, istina je da sam ukopcavao HDD na prednje USB-ove mozda mogu na rear USB portove ukopcati pa onda kopirati preko file managera. Izgleda da mogu pokrenuti sa default.xex svaku igru sa ext HDD-a, ali mi je naravno cilj da kopiram samo igre jer imam disk od 320 GB u XBOX-u. EXT HDD je passport od 1TB i ne znam ima li tu nekih problema sa prepoznavanjem, ali kad mi rece da nema gigabitni port, sta je slijedece pitam se :). TZa sada se nadam samo da se na prednje portove mogu prikljucivati samo periferije a da su straznji portovi za HDD-ove.

    Hvala NEO

    I vidim da znas dobro oko ovoga, mogu ja dalje sam pretpostavljam update vrsiti RGH verzije i DASH-a i ostalog sta bude potrebno ?

    Probat cu to veceras.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    E to ne znam. Dok sam imao Xbox RGH nije ni postojao, vec samo jadni LT. :)

    Probaj napraviti jednu FAT32 particiju od 32GB na tom hdd-u pa vidi hoce li ga tako prepoznati.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisam upućen, šta je RGH? I ja sam koristio LT dok sam box imao.
     
  8. Tesla

    Tesla Aktivista

    Jedino da probam sa USB Stickom od 16GB jer imam vec 500GB podataka na nemu a nemam gdje backup izvrsiti.

    Hvala na hintu
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    Evo ja sada pametan za 2 dana, ali znam osnov e koje ti mogu

    Ali stvarno ostao sam ugodno iznenadjen kad sam kupio XBOX neku noc. Upalim ga, ceka se boot malo duze, oko 20 sekundi mraka (mala cijena je ovo cekanje naspram onoga sto covjek dobije ).

    I kad se upalio imam 28 igara instaliranih i to zaista odlicne igre, svaka cast momku sa PIK-a.

    Dishonored, Halo 4, BATMAN AC, Assasins III, Burnout revenge. Ima ih jos naravno ali ne mogu da nabrajam.

    Onda sam ja skinuo FC3 i instalirao ga na konzolu za 5 minuta, peace of cake. Svaka igra je teska kao 2 DVD-a pojedine su i vece ( Fallout New Vegas i Battlefield 3 ).

    Ne mozes ici online, mislim mozes ali ako nastavis sam da je dalje hakujes ima opcija jedna moram je prouciti.

    Uglavnom mislim da grafika i mogucnosti nisu kao kod PS3 ( nema bluray, ne znam kakav je media player, mreza ima samo 100Mbps propusnosti ) ali jedna veoma respektabilna konzola. meni npr moze na ovaj disk od 320 GB stati pa mozda 40 igara ako ne i vise, upravo ga punim sa najzanimljivijim.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Skracenica od "Reset Glitch Hack". Ukratko, ugradi se modchip koji "uspori" neke CPU funkcije i omogucava da se pokrene nepotpisani bootloader, a nakon toga bilo sta. Najveci nedostatak ovog rjesenja je sto nekada konzoli treba i par minuta da se upali, ali uglavnom je to oko 60 sekundi.
     
  11. Tesla

    Tesla Aktivista

    Zar jeste toliko, moguce da nisam pazljivo pratio, ono upalim je i prebacim signal tek nakon par minuta :) nervira me cekanje.

    Zahvaljujem se Leptonu na gostoprimstvu na ovoj temi. Nadam se da nece zamjeriti

    Ne mogu da vjerujem, podrzava samo FAT32 :) :) :) :) :)

    http://answers.yahoo.com/question/index ... 125AA5GCWX
     
  12. Tesla

    Tesla Aktivista

    Procitao sam da je 20 sekundi i kod mene je zaista 20 sekundi, sad sam mjerio.
     
  13. DarGar

    DarGar Aktivista

    da, to je sjeb, sto moras da napravis particiju do 32GB...

    sto se tice online, zaboravi, jedan krivi klik i belaj...

    dovoljno je da ti oznace konzolu, i kada bude ban hammer, banaju ti acc...

    sada je dobro, u pocetku xbox-a, kada bi te uhvatili, sjebu hdd u konzoli i to je to.

    sada samo dobijes bananu sa live-a
     
  14. Tesla

    Tesla Aktivista

    Mogu se praviti i vece particije ali nije preporucljivo radi cluster size-a i ostalih sitnica.

    Ma ne interesuje me online igranje i tako i tako.
     
  15. Tesla

    Tesla Aktivista

    Drugovi, evo tek malo ucim i tako to oko konzole, jos se nisam zadao previse, samo skinuo oko 50 Igara, preko 500 GB hahahaha, ali ne mogu da pokrenem "originalne igre" za XBOX, iako nisam siguran sta ovo znaci mislim da se radi o Igrama starijeg datuma koje su izasle mozda za prve verzije konzola. Zelim da za kcerkicu instaliram Barbie Horse nešto i Hello Kitty Roller Rescue, strumfove 2 igra i jos neke djecje ali ove likove naravno vise voli od svega.

    Hvala za odgovore unaprijed
     
  16. Pasha

    Pasha Komšija

    Ne shvatam navodnike u ovom tvom ''originalne igre'' i da li su to igre za Xbox kako kažeš ili su za X360 ? U svakom slučaju ako imaš RGH kako kažeš to ne bi trebao biti problem.
     
  17. Tesla

    Tesla Aktivista

    Kada raspakujem igru i prebacim na XBOX, prepozna je ali kaze da ne mogu igrati originalne igre, sam xbox mi posalje tu poruku pa pretpostavljam da misli na stare igre koje iz nekih razloga zovu i originalne. Ova stara igra ima default.xeg ili xeb ekstenziju ja mislim a ove nove imaju xex ekstenziju.

    Ima ovdje more stvari za istraziti i zadovoljan sam sa konzolom ali mislim da moze biti malo vremenski prezahtjevno.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Ovaj topic je otišao off-topic i u warez vode, pa se zbog toga zaključava.
     
Thread Status:
Not open for further replies.