Kupujem Cooler pa bih molio za savjet

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sumeir, Nov 22, 2007.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Dakle planiram uzeti cooler (van BiH) koji će ići na AM2 4.6GHz što se ti tiče montiranja hoće li se puno "gurati" sa ramom usput da navedem da je ploča Asusov-a M2N nForce430 . Ispod je moj neki izbor budite slobodni da nevedete i neki drugi cooler ali da bude u okviru do 25€...

    1 Arctic Cooling Freezer 64 Pro oko 13€
    [​IMG]

    2 Scythe Katana 2 oko 22€

    [​IMG]

    3 Thermaltake SonicTower oko25€

    [​IMG]



    interesuje me koliko bi ovaj bio efikasan kao "pasivac" mislim i kućušte mijenjati pa bi mu mozda bilo lakše "dihati" ako bi kućšte imalio koji vent na sebi. Eto molio bih za savjet hvala svima unaprijed i pozdrav .
     
  2. Pezzaa

    Pezzaa Aktivista

     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ma mislio je sigurno na 4600+ :mrgreen:

    Freezer je bolji od Katane, a Sonic je bolji od Freezera. Stvar je u tome da ti nista jace od Freezera nece ni trebat :D Dakle Freezer.
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Freezer ako ne kontaš ništa extremno OC-at.

    Ako kontaš baš držati ma malo vecim taktovima onda SonicTower

    Tvoje je da biraš po tvojim potrebama :)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    S tim da kod Sonica treba pazit da je Rev. 2 (samo taj ide na AM2), te treba uracunat i cijenu iole dobrog ventilatora.

    U kucistu svakako treba makar jedan vent straga.
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Eh hvala svima i jah ... do mene je u pitanju je Thermaltake SonicTower Rev. 2

    Opet je do mene :roll: nisam se dobro "odrazio" Stevie je u pravu radi se o
    AMD4600+DualCore
    a ne mislim clockati.

    Dakle "Frizer" :wink:

    Hvala vam na savjetu i pozdrav
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    moze se sa freezerom i postenko klocknut, doduse ja imam ovaj 7 pro za c2d procesore, relativno bezbolno ide do 1.5 V da hladi sve ok :) tops 1.55 V ;)dakle, sasvim OK kuler za tako male pare :). Preporucujem ga svim svojim jaranima, jedno 5 sam vec preporucio i svi kupili :)
     
  8. Ostraq

    Ostraq Guest

    Moze se s freezerom klokati nema govora, ali kako ga je onda slusati???
    Osim te buke koju stvara pri visokim obrtajima, hladnjak je ODLICAN.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nadje se lijepo optimum na cca 1500-2000rpm, za vecinu ljudi je tad tih. A na 1500-2000 hladi jednako dobro kao i na max. Taj proc na defaultu moze hladit i na 1000rpm.
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Boze dragi, pa kakvi se to cooleri prodaju na trzistu :lol:
    Arctic nije problem, ali Scythe Katana, pogotovo Thermaltake SonicTower. Zasto proizvodjaci prave nakaze od coolera?

    i da, Freezer uopste nije bucan, barem ne kod mene. (ne znam da li se puno razlikuje obicni od Pro modela)
     
  11. Ostraq

    Ostraq Guest

    Nije nesnosno bucan a i to kad je na "low-medium" broju obrtaja, dok ga se na maksimumu bar meni nije dalo slusati. Sve dok nisam presao na nesto tise bio je vise no dobar.
    Nikad nisam rekao da je Freezer 7 Pro (64) los. Naprotiv, tvrdim da nema boljeg hladnjaka glede omjera utroseno/dobijeno. Po hladjenju je u rangu sa dosta jacim hladnjacima.

    @Stevie - freezera sam zadnji puta koristio sa Prescottom tako da je nekad morao raditi na max. da bi ga posteno ohladio, a sto se tice uputstava kako ga podesiti... bas ti hvala