Kupujem racunar u ponedeljak

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by syss, Jan 6, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    priušti si fino najjači epox ili abit, možda čak i dfi lanparty II (ako ćeš modat kućište), barton 2500+ (koji sa navedenim pločama sigurno ide na 3200/400MHz), ram 2x512 kingmax 433 (može i 2x256 ak ne budeš imao para), cooler uzmi tt 7+ ili nekaj slično, od kućišta imaš sad jeftini chieftec bez napajanja (bar tu u hr, ne znam od kud si), graf ovisno o parama... 9600 xt, 9800 (običan, pa clockaj) ili fx5700... eto ovako malo okvirno
     
  2. Esh

    Esh HWB

    slazem se s ovim sto je syss naveo, a dodao bih jos da sto se tice graficke jednostavno ne ides ispod radeon 9600 pro (ili xt, posto pro povlace s trzista), odnosno fx 5700 ultra (nvidia).. takodjer, ako ti ostane nesto novaca (uzmes manje memorije), obavezno kupi kvalitetan mis / tastaturu (mozda neki ms ili logitech combo pack) te odvoji nesto love i za zvucnu karticu barem u rangu audigy 1 oem (ne bi trebala biti preskupa)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    u vezi tastature i miša... ne ms industrial, nego microsoft.

    ako kupi abit nf7-s, koja ima već soundstorm, mislim da nema potrebe za dodatnom zvučnom. pogotovo ako ima pc speakere 120w pmpo, onda mu definitivno ne treba ništa jače od onih realtekovih 5.1 na slabijim nforce pločama.
     
  4. abasi

    abasi Aktivista

    Eh da se i ja nadovezem oko miseva. Ustvari ja planiram kupiti naredne sedmice mis Logitec MX 500 pa me intresuje sta mislite o njemu.
    Isplati li se dati 90 KM za mis,
    ja imam MS 702 optical ( sranje mis) koji mi u CS-u nakon trzaja zaledi, odleti u nebu i slicno.

    jednom sam igrao CS i bas sam probao trznuti MX 500 kao "konj" ali on je i dalje pratio zeljenu putanju. LOOL

    pozdrav !
     
  5. kenci

    kenci Aktivista

    mx 700 ili 900 ;)
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Logitech S69 :D 20KM. Dobar mis :)
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    imaš i microsoftov intellimouse optical kojem je pala cijena, sad dođe oko 20-ak €
     
  8. Xan

    Xan Aktivista

    sta ima 900?

    daj baci neki link!
     
  9. Esh

    Esh HWB

    imas recenziju na hwb za mx500, a za koji dan bit ce i od mx700.