Kvalitetan zrak

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Stihoklepac, Feb 21, 2019.

?

Da li mislite da će se u vašoj sredini popraviti kvaliteta vazduha u narednih 24 mjeseca?

  1. Da

    3 vote(s)
    7.3%
  2. Ne

    36 vote(s)
    87.8%
  3. Nisam siguran

    2 vote(s)
    4.9%
  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma glupost, valjda naša dijaspora kupuje masovno, *ebo te, pa da radim vani kupio bi stan dole negdje u CRO pored obale i rahat, dođeš u penziju ili na odmor u čist zrak.

    Druga stvar, ovi puriferi mogu čistiti samo pm čestice, šta je sa opasnim SO2 i dr gasovima koji pojedoše pluća.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Imam prijatelje u Konjicu, tačnije Tuleg. Bas sam bio sad čitav vikend. Konjic je vazdusna banja, kao da mi je neko kisik priključio. Neretva i planine, imate pravo blago dole da živite u čistoj sredini i pijete čistu vodu.

    Kontam gdje je Haker da kafu pijemo pored ćuprije.
     
    Last edited: Oct 4, 2021
    Haker likes this.
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sa Majevice se tek vidi u kakvom oblaku mi živimo :), prije par god. odem u Frankfurt u špicu zimske sezone i jedva prožvakam da nema zagađenja dok se kod nas maske nose.
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ka iskreno planiram kupiti stan u Konjicu nekad kad ovaj otplatim :) valjda do tad završe auto put do tamo. I onda nema smisla više u Sarajevu živjeti. Djeca neka budu ovdje a ja i žena dole.

    Sent from my S21 Ultra using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Treba poll u temi preimenovati u "Da li mislite da će se u vašoj sredini popraviti kvaliteta vazduha u narednih 24 godine?"
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako planiraš kupuj sada, dok se ti skontaš biće skuplji kvadrat nego u Sarajevu :)

    Inače u zadnjih par godina grad je preplavljen Sarajlijama vikendom.
    Samo naše budale to ne znaju iskoristiti, treba vam i zrak naplaćivati :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Najlakse je preko nasih ledja :D
     
    Haker likes this.
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pozdrav raja, mozel neko misljenje sta je sad najbolje uzet do 500KM za nekih cca 50m2.

    Gledam ove Levoit, ono dosta jeftiniji a uopste prema perfomansama nisu losi.
    tnx
     
    Last edited: Feb 12, 2022
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Sta sad preporucujete od ovih preciscivaca zraka od xiaomija?Do 60m2?Mogu i dva za manje da jedan ide u djeciju a drugi da pokriva ostalo veci.Ne znam sta sad valja?
    Je li sta novo izaslo?
    Ne pratim odavno ovaj domen

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    moje mišljenje je da to neće riješit problem, tako da nemoj se tim opterećavati, možeš uzet ova 2 i stavit ih na automatsko, eventualno kad se primjeti preko xxx zagadjenje moze se programirat da ide fan na manual 5-10min.. sve unutra app
    ja imam ovakav Xiaomi MI Pročiščivač zraka 3C - Osvježivači zraka - OLX.ba
    nije loš
    možeš takva 2 uzet
    nakupi se dosta prašine
    skoro sam usisao filter bilo je sigurno po centa prašine, i pošto mu je treća sezona bukvalno sam oprao filter bio je dosta prljav
    i opet sve radi fajn tip top
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam svoj 3C poklonio.
    Moje zapazanje da je ukupan efekat ovih prociscivaca poprilicno diskutabilan.
    7 dana sam drzao stalno upaljen Xiaomi i redovno brisao podove.
    7 dana sam brisao podove bez upaljenog Xiaomi prociscivaca.
    Kolicina prasine je bila ista.

    Mislm filtrira on cestice 2.5 i sl, ali veliko ali. Te cestice na kraju same isceznu iz zraka ako je dovoljno vlazan zrak. Samo se taj proces odvija 15-20 min umjesto 5 min sa Xiaomiem na maxu.
     
    Mujka likes this.
  13. Mujka

    Mujka Komšija

    ma jašta je diskutabilno
    možda bi imalo nekog efekta da radi non stop 50+% fan
    ali to niko ne zeli
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    O cemu vi, pa nije to usisivac... :D
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma