1. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Namjeravam kupiti laptop cijenovnog ranga od 1500-2500 km
    uglavnom bi se koristio za surfanje a ni koja igra nije na odmet..
    do sada sam vidio par modela koji su mi zapali za oko a izdvojio bih

    Gericom Blockbuster Advance AMD 2400+/60Gb/512/Ati 9600 64mb
    za oko 2000 km u Senso-u

    Napisite preporuke i gdje se isti moze kupiti u Bih :)
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Idi na centrino platformu imash LG jeftin znash vec gdje.
     
  3. monK

    monK Komšija

    hehehehehe

    dothan jezgra
    2mb L2 cache

    zloglasna

    ako naidješ na lika koji ga prodaje bez baterije meni ga prijavi, slijedi ti nagrada
     
  4. monK

    monK Komšija

    u sarajevu naravno
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    a vidim da baš nemate neki izbor... gledo sam plus i senso.

    lg bi sigurno bio bolji od geri-kome, ali uglavnom gledaj da je centrino lap (bilo banias ili dothan jezgra).
     
  6. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Imam ja laptop i dobro su mi išle igre

    Intel Pentium 4 2,4 GHz
    512 DDR PC2100
    ATI Radeon Mobility 9000 64 MB
    HDD 40 GB

    Fino mi je išlo većina igara, čak sam Doom 3 mogao igrati glatko (na najnižim opcijama naravno i 640*480) uglavnom dobro je išao


    Imaš u NTCHS-u ovaj HP-ov laptop

    NX 7010
    Centrino 1.8 60GB DVD-RW XP Pro 15.4" Wide Screen 512RAM

    A kao što je rekao i Deloren imaš sa centrino tehnologijom u NTCHS-u

    LG Notebook LM 50
    Intel pentium 4 1,6 GHz
    512 RAM (2x256)
    15" SXGA+ *Wireless LAN 802.11 b/g
    ATI Radeon 9000 64 MB VRAM
    HDD 60 GB
    Combo 9,5
    56kbs v.92 MDC * Win XP pro } Garancija 2 godine :wink:

    Nije loš , ali eto pogledaj još..

    Napomena: Taj LG LM 50 nisam našao na sajtu http://www.nt.ba nego sam vidio u INFO Magazinu da ima u NTCHS-u.. Eto nadam se da sam bio od pomoći..

    Usput ako te interesuju performanse na mom laptopu javi mi se na mail ili ako hoćeš napisati ću ti ovdje! Naravno, ako ti se sviđa taj kao u mene

    Pozdrav,

    Dzahdo 8)
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    od svega ovoga bi uzeo jedino hp 7010 jer sam radio sitno na njemu i lap je strašan, ekran je jedan od boljih šta možeš nać naokolo.

    nemoj se zavaravat sa nekim performansama i sl., ako ti ekran ne valja i ima slabiji vidljivi kut bit ćeš jako nezadovoljan sa kupovinom.

    lg sam imao neki centrino model u rukama i nije mi neko povjerenje ulio.
     
  8. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Pa eto, ja samo dajem savjete... :) Iako se meni ne obraćaš... Ali tom mom laptopu ima i 3 godina ja bih rekao, eto ovo mu je 3 godina, još me fino sluša a nisam ga nijednom formatirao... :) I meni se sviđa taj HP 7010...
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ulit ce mu za cijenu od cca2300 km lako je kupit laptop od 4500km i da uljeva povjerenje (za te pare mora uljevat kako god).
     
  10. monK

    monK Komšija

    tesko da ce Centrina sa 512 rama naci ispod 2500 milje ovdje (o modelu s nekom grafickom unutra nema govora)
     
  11. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ma naći ćemo mu odgovarajući laptop :) :smt001
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    a kolko je 7010 kod vas?

    samo ovaj koji si ti naveo je top model te serije i kod nas košta nekih 1700€, dok je najjeftinij model te serije 1400€.

    nema toshibe kod vas nigdje? ima jeftinijih modela iz m30x serije s koja je stvarno top omjer uloženo/odbiveno (ne zato što je imam, nego što realno puno vrijedi).
     
  13. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

  14. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    cijene na nt.ba su dostupne samo za dilere , odnosno za dalju prodaju .. imaju oni u prizemlju Mercatora neki MPC shop mada nisu jeftini uospte..

    @syss .. znam da si u zadnje vrijeme bio zatrpan istrazivanjem oko laptopa , pa ako mi mozes reci sta fali Gericom-u odnosno modelima :
    Cinema XXL , i Ego .. obadva imaju ATi Mobility M11 9700 samo sto je prvi sa 128mb a drugi sa 64mb ... Toshiba je kod nas jako slabo zastupljena , i skoro nigdje nisam naisao na M30X seriju , HP/Compaq mi se nesto ne svidja mada u PLUS-u ima HP nx9105 model ( 2800+M , 256ddr , GeForce4 Go420 32mb) za 1800km = 9000eura nije nesto poseban ali je poprilicno jeftin
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ma gledaj šta je sa tim gerikomom... dolazi do takvih apsurdnih situacija da glavni uvoznik ne zna u dućanu reć šta se nalazi u lapu jer svako malo dođe pod istim imenom drukčija konfiguracija, ali top je bio kad je čovjek upalio lap i shvatio da nazivna rezolucija ekrana ne odgovara specifikacijama :D

    druga stvar je što se u prosjeku više kavare i povlače po forumima nego zvučniji brandovi... mislim rulja više kupuje jer su jeftinjak, ali opet meni je 1000-2000€ jako jako puno i rađe malo nadodaj para i uzmi si poštenu stvar.

    cinema xxl je OGROMNA, teška užasno se grije i to ti zapravo radi clevo... recimo najjači končarev lap ti je isti taj model.

    moraš na puno stvari pazit kod kupovine lapa jer tu jednostavno nema mijenjanja komponenata... znam da ti je na prvom mjestu snaga, rami i grafa (tak je i meni bilo), ali kad prođeš 10-20 različitih model i vidiš šta znači stvarno LOŠ ekran i LOŠA tastatura, vrlo brzo zaboraviš na performanse. hp 9020 je jedan od najlošijih na kojem sam radio u svim pogledima (ima jedino odličan touchpad), "jeftini" ibm-ovi su dosta spori i imaju loše ekrane, fujitsu nije tako loš ali ga isto ekran ubija, končar iliti svi ti default imaju lošu završnu obradu, redom loše tastature i sl., asus recimo firme neke ne drže jer kad krepaju banalne stvari tipa ventilator zamjena ih košta ko novi lap (mislim ne toliko, ali narudžba iz tamo kine, pa onda transport).

    support ti je jako bitan!! matična u prosječnom lapu košta oko 1000km, ekrani još i više (makar samo pozadinsko osvjetljenje krepalo), da ti ne nabrajam dalje.

    mislim eto može bit da će ti duže trajat od mojega (dao bog), ali isto tako je tu previše para u igri da se tako kockaš.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Apple anyone? :mrgreen:
     
  17. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    nije sve tako crno , ne kvari se to tako lahko , i guess :D ma vidjet cu imam jos 5-6 dana vremena .. mislim da je ovaj nx7010 sa ati9200 skup u ntchs-u , pa cu ga najvjerovatnije zaobici , LG-ovi su skupi , osim onih sa intel extreme grafikom :D neznam stvarno , i'm tottaly confused :?
     
  18. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Macintosh laptopi su najbolji, kao u našoj školi, mi ih šaramo da kad budu u muzejima budu naša imena! (Ako budu, naravno).

    Šta fali uzeti Mac?? Ima i njih dobrih, ali ne mogu se igre sa win platforme pokretat, ima taj nekakav wipe ja mislim :mrgreen:
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    ništa ne fali mac-u... ima on i viška, vidim da ne znaš njihove cijene.

    feyza nije crno, ali bi moglo bit... ja sam te upozorio i rekao favorite, a ti se sad sam sa sobom dogovori.

    mislim nisam ni ja lap-guru, ali definitivno znam prepoznati loš lap i ovo sve je više-manje to, osim 7010.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Toshibini laptopi su klasa to se zna al treba kupit laptop i nek ti ostane nekih 600 do 700 km u djepu. A dobijesh istu stvar.

    Imao sam priliku radit na Toshibama Satelite M30 i A50 seriji stvarno dobri a da su neso pretjerano bolji od Lg-a.