League of Legends Dominion

Discussion in 'Igre i konzole' started by HamziBeg, Aug 16, 2011.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma


    Inače casual igre nisu popularne među širim narodnim masama, tako da je LoL totalno HC ;)
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Znaci dok je SC2 bio najpopularniji bio je casual? :lol: Znam ja tako dosta ljudi slusaju nepoznate bendove i cim se probiju na scenu oni ih prestanu slusati jer to vise nije to, u ovom slucaju hardcore ;) Da igra nema dubinu, ne bi bila popularan e-sport, onda bi samo bila popularna igra. CoD je mega-popularan zbog online igranja, a uz to i pristupacan, a kao esport igra je veoma mala iliti popularnost nema veze sa vrijednoscu igre kao esporta. LoL nije nista vise casual od dote, samo sto je LoL dizajniran tako da ne odbije pocetnike.
     
  3. rama

    rama Aktivista

    Moj ti je savjet da odmah počneš igrat PvP. Igra će te upariti sa ljudima koji su otprilike nivo kao i ti.

    Najvažniji koncept u igri je zapravo koordinacija tima. Bez obzira koliko je neki tim loš, ako ima dobru koordinaciju i timsku igru, pobjediće bolje igrače ukoliko nemaju timske igre. S botovima toga nema. Nije ni sa pravim igračima puno bolje, ali ipak se potrefi u svakoj desetoj partiji da imaš dobar tim. :D

    Plus, kada igraš PvP lagano se učiš toleranciji pogrešaka drugih glupih igrača, koje ćeš susretati naveliko tokom igranja. A ko izgradi toleranciju na tuđu glupost u ovoj igri, taj je na konju. :mrgreen:
    Pogotovo što igra zna bit dooobro frustrirajuća u momentima.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Igram ja PvP.. mozda 3-4 sa botovima odigrao nego reko samo da vidim kakvi su nabrojani championsi ali se ne mogu uzeti.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Evo ja ode raspaliti koju pa ako ima jos koji ~10lvl da me ne baca gore s jacim :)

    nick: MuratKurat
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Jos nesto.. koja pomagala kupovati na startu igre ? Kod onog lika. Uzemm za energiju one crvene boćice i sta jos da praktikujem posto ima masa toga.
     
  7. rama

    rama Aktivista

    Za kojeg lika? :mrgreen:

    Imaš nekoliko tih početnih startova. Možeš uzeti čizme i 3 health potiona, doran's blade (ako si Attack Damage), doran's ring (ako si Ability power) ili doran's shield (ako si tenk). Eventualno vampiric scepter ako ideš jungle ili armor clothes i 5 health potionsa.
    Ako si početnik, ja ti preporučujem ove doran's iteme. Obično su oni i ko defaultni predloženi za kupovinu.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Sa Varusom igram. Pogledoa sam par stvari kod drugih i vidim da su prilicno mocne samo se ocito ne mugu sve kupiti i ako imam golda.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Jel' ovo jos jedna u nizu pay to win igara ?? lik je hladno imao K/D 44/3.. kako me naljuti aaaaaaaaaaaaaaaaaaa.............
     
  10. extibo

    extibo Komšija

    Ne. Mozes kupiti skinove i jos neke sitnice, nista sto konkretno utice na gameplay.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma citam da je 100% free ali nas je ovaj posteno ownao..
     
  12. nenadjebivi

    nenadjebivi Aktivista

    Nije mogo "parama" kupit nista sto ce utice na gameplay,mozda je samo igro premade sa nekim manjim lvlom pa je imo prednost veceg levela odnosno Runesa i Masterija...

    Sto se tice itema i gameplaya za svakog heroja imas guidove www.mobafire.com (preferiram tu stranicu) i imas www.solomid.net,uvjek procitam sta isksniji igraci misle i kako igraju i razvijaju odrejdene heroje,tako posto si pocetnik preporucujem ti da bacis pogled tu
     
  13. rama

    rama Aktivista

    Igra jeste džaba. Jedino čemu ti novac služi jeste kupovanje skinova i ubrzavanje određenih aspekata igre, npr brže napredovanje što se lvl tiče.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok ako je tako onda.. hvala za linkove jos jednom ali cu za sada malo solo testirati. Inace kupih Annie. Trenutno se cini super. Medo brundo razvaljuje.. hehe. Primjetio sam da joj je spell reload prilicno brz.. ona 4 sto su defaultna za champion.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To sto vas neko razvalio, moguce da je neko ko vec dugo igra napravio novi acc da se izivljava na pocetnicima, naletit ces na takve s vremena na vrijeme :)
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Predpostavljao sam ali odakle mi onoliko golda ..mal osam bacio pogled sta je imao. Gdje ih sakupi onako brzo.

    Sta je Runes ? Nemam predstave o cemu se radi.

    EDIT: Nasao sam.. sta je Mana ?
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad zadnjim udarcem ubijes miniona, dobijes gold, to je last hitting. Takodjer ima i nekoliko itema koji daju dodatni gold. Rune kupujes ip-om i mogu ti dati dodatni ability power, attack damage, zavisi sta otkljucas. Takodjer imas i masteries, to je kao talent tree u MMO igrama, takodjer daje defense, offense ili utility, zavisno u sta stavis poene. Na pocetku rune i masteries gotovo nista i ne znace, to je vise za iskusnije igrace i ranked igre gdje sitnice donose prednost u lane-u. Time se zabavljaj kad naguras 30 level, sad ti je IMO prilicno nebitno.

    edit, ti haman nisi bas puno RPG-ova igrao :) Mana je to plavo ispod Healtha. Koristis je za izvodjenje skillova/spellova.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala na detaljima a mislim da u zivotu RPG igru nisam upalio osim ove. Tree mi je jasan. Mana je znaci "kolicina poena" koja je potrebna da se napuni odredjeni spell da ga mogu "ispaliti" ?
     
  19. vnm_

    vnm_ Komšija

    nije ovo RPG nego MOBA.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako prodati championse ?