Lego 6285 BLACK SEAS BARRACUDA

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ming, Apr 8, 2008.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja ne mogu da vjerujem da ima neko ko se ne igra. :mrgreen:
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    bolje se igrati lego kockicama nego igricama :lol:
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma sulu inace voli da se igra ovim igrackama za odrasle :D:D


    ja od ovih "djecijih" poroka jedino imam da i danas volim pogledati dobar crtani :D ovo ostalo jbg. ono rat folovi pa su me nekako zaobisle lego kocke, mada mi je pravo zao.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    mene su u ratu bas spasile. Znam da sam u podrumu satima gledao onaj katalog sto dobijes uz njih, i slinio nad onim velikim castle-om :smt007 :D
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    http://mindstorms.lego.com/ s ovima bi se poigrao i prije 10 godina i za 50 godina, tako da ne lupetaj.
     
  6. riki69

    riki69 Novi član

    Pozz svima od novog kolacica
    Sulu, svaka cast na dobroj volji da restauriras ovaj model, a evo i par linkova da ti pripomognu, a radi se o najvecoj neoficijelnoj lego fun stranici na netu
    http://www.bricklink.com/
    http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=6285-1,
    a na slijedecoj stranici mozes downloadat u pdf-u par hiljada uputstava lego setova
    http://www.peeron.com/

    BTW SYSS imam mindstorms NXT :smt003 i bijesan je, mada se jos nisam u potpunosti posvetio doticnom kog zbavih nedavno.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    hoćemo pics!!! :D
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Riki, hvala na linkovima. Brickove uzimam preko Baya i sve ide ok, uglavnom sve ima sto mi treba. Samo je malo sugavo za topove.


    Evo malo novih slika sta je sve zbavljeno;

    [​IMG]
    [​IMG]

    :smt007 :smt007
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Evo upravio sam pobjedio na bidanju za komplet posadu barakude;
     

    Attached Files:

  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Tvoja gruba procjena, koliko ce te izaci love sve skupa, ako nije tajna? :)
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Puno :lol:

    Sama posada je 17km, da sam uzmao figurice posebno izaslo bi me 50km. Sreca pa sam naletio na kompet.

    Nije mi žao, vrijedi više nego što uložim. Mada je ovo uber geekstvo, posudim dogu da se igra u kadi kada završim.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Mojne zaboraviti mu podati i patkicu :D

    A hoce li na kraju ici na prodaju na e-bay ili ostaje kod tebe?
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma kakvi, ovo se pravi za svoju dusu.
    Ja nemam te neke "ekskluzivne" setove poput ovog, ali imam nekih svojih i niposto ih ne bih dao, nose lijepe uspomene. :)
     
  14. Loki

    Loki Komšija

    17KM ne zvuči uopšte puno za komplet posadu. Nego koliko je poštarina za nešto takvo i odakle ti dolazi to ako smijem pitat'?
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Item location: FELIXSTOWE, Suffolk, United Kingdom


    Mada je ovaj malo zarezao na postarini, airmail posta ide 1.50£

    Sve stvari uzimam preko eBaya, stigne u roku sedam dana.
     
  16. Loki

    Loki Komšija

    Ok, htio sam uzimat' neke stvari iz US pa su ispadale neke velike cifre (oko $30) za poštarinu. Doduše jesu preko bare, al' opet za neku stvar od 50-100 grama to je stvarno...

    UK je ok. Kad uzimam nešto sa amazon.co.uk, brzo dođe i poštarina bude u rangu ovih gore koje si ti naveo.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    [​IMG]
    Ova slika je nastala da pokažem suletu koje kocke imam pa ako mu šta fali. Naravdo i da HDZ-u pokažem da se i ja igram sa kockicama :D
    Nisam krevet pospremio :p
     
  18. sumeir

    sumeir Komšija

    @Haker niiiiiice! samo... ili mi se cini ili ti je ostao " slinak" na tocku. :p
     
  19. GW

    GW Moderator

    Izgleda da ga je vozio malo off-road. :)
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma komšinice koje imaju oko sedam god. su se igrale malo s njim, ali sam se iznenadio jer zapravo ne fali nijedna kocka, može se fino složit ponovo.