LG 42LA660S

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Benq, Aug 7, 2013.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Imam navedeni model Smart TV-a , vise na linku http://www.lg.com/hr/televizori/lg-42LA660S-smart-3d-tv

    Zanima me par stvari u vezi ovog tv-a :

    1. Koji sistem koristi s obzirom da kad sam ga prikljucio na wifi uradio je update softvera od 508MB , da li je Linux ili neki Android ili nesto trece?

    2.Kako vidjeti koliko je prostora zauzeto posto ima opciju snimanja video sadrzaja do 3h (ako ima neki ugradjeni HDD ili nesto slicno), mozda je malo glupo pitanje ali novi sam u ovome pa bih volio da mi to neko pojasni ?

    3.Njegov defaultni browser mi je relativno spor pogotovo kad je u pitanju Youtube , pa bih volio koristiti Google Chrome ili Firefox ako je ikako moguce ili postoji neko drugo rjesenje ?

    4.Posto TV ima DVB ugradjen , moze li se preko njega gledati digitalna kablovska da ne moram koristiti resiver ili ipak moram (u tom slucaju bolje da mi ubace CI modul posto sam na HS-u) ?

    To je za sad toliko , unaprijed hvala na odgovorima , ako mi jos sta zatreba javim se :)
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Nekako sam nasao i skontao sve sto mi treba iz prethodnog posta, sad jedno pitanje koje vjerovatno neko zna da mi odgovori tj pomogne , na svom racunaru imam instaliran DLNA server i preko mreze (wireless router) pustam filmove na TV , problem nastaje kad pustim 3D film kroz mrezu , znaci ide moj komp > wifi router > tv nakacen na router preko wifi , tako film sjecka tj svako malo stane i ispise "Ucitava se" kao na youtube kad se buffering puni pa onda pusti pa sve tako , dok npr obicni film kad pustim ide super bez zastajkivanja , pitanje bi bilo , da li je moguce da u svoj komp ugradim jos jednu LAN karticu i da tv povezem direktno kablom na tu lan karticu i preko nje da pustam filmove umjesto preko rutera a preko druge lan kartice da idem normalno na net ?

    Napravljeno je tako da film ubacim u folder koji je sherovan preko DLNA servera i na tv-u samo udjem u taj folder i pustim film i on vuce sa mog racunara.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Preko kabla bi trebalo raditi bez stekanja. Ocito da te bandwidth zeza.
     
  4. Benq

    Benq Komšija

    Znam to drug upravo zbog toga hocu da i rijesim taj problem , zamisli sjednes da gledas 3D film a on svako malo izbaci "Ucitava se" , mislim da bi ga razbio :D , nego koja bi bila tvoja preporuka , da stavim jos jednu lan karticu kako sam i zamislio pa da preko nje spojim direktno tv na komp (ako tako uopste moze) ili da spojim tv sa ruterom preko kabla , da ne bude takvih smetnji ?

    Mislio sam ako moze ova prva opcija koju sam naveo da bi to bolje bilo , jer bi onda ta kartica odradjivala posao samo za tv , a druga lan kartica bi sluzila za normalno koristenje neta.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma samo kablom spoji router i tv i rijesen problem :)
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A da nije ruter kakva stara raga sto ne podrzava N protokol,mene je moj stari WR543G zezao kad gledam HD filmove na laptopu koji su inace na HDD-u na desktopu i onda si kupim WR743N i nikad vise problema.
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    probat cu to prvo , pa ako ne bude ok onda dalje rjesavat

    Ruter je Linksys WRT54GL
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa eto gdje je problem,slab je bandwidth sto taj router moze obezbjediti,on je 802.11b/g 54Mbps i to preko kabla a wireless je jos slabiji,zavisi od signala.

    Tebi treba nesto 802.11b/g/n sa 150 ili 300Mbps i bit ces zadovoljan.
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Koji bi mi ruter preporucio da nije skup a da obavlja posao kako treba ?
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imas li ogranicen budzet ? Ja preporucujem WR740N ,oko 30/40km je ..super router !
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo vec si dobio preporuku za jeftin OK ruter,imam ga i sam i radi mi ko sat,mada bih ja sad kad bi kupovao isao na nesto sa 300Mbps,ono nek ima za rezerve :D
     
  12. Benq

    Benq Komšija

    Hvala vam i mislio sam tako nesto do 50ak KM :) , ovaj moj onda ide na prodaju taman imam musteriju i za iste pare kupim bolji :)
     
  13. DSA

    DSA Aktivista

    Uzmi 841n tp link, kosta 59 KM a sljaka bez ikakvih problema..300 mbps
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    b/g standard podrzava 54Mbps, ali teoretski pola od toga, a u praksi, u idealnim uslovima nekih 20tak Mbps. 802.1a podrzava do 108Mbps,u praksi nekih 60tak Mbps. Tih 300Mbps nije toliko, nego nekih130Mbps realno,ali 802.1n moraju podrzavati obje strane
     
  15. Benq

    Benq Komšija

    Sta kazete za ovaj ruter , jel ok ?

    TP-Link TL-WR841N Wireless N Router (300Mbps)
     
  16. techton

    techton Aktivista

    Covjek ti preporucuje taj router 2 posta iznad...
     
  17. Benq

    Benq Komšija

    Tek sam sad to vidio kad sam postavio link :) , hvala na preporuci , uzet cu taj :)