LG BD370 Blu-ray i WD TV HD Media player

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Feb 24, 2009.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    jebeš ga, zaboravio na mkv :D
     
  2. bluegene

    bluegene Novi član

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    Na LGjevim stranicama sam našao full specke. Nice 8)
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    Kosta 1800kn, do sad je najjeftiniji player na trzistu, plus je 2.0 profile. Potpune specifikacije su impresivne.

    Jedino je steta sto je limitiran na mkv file-ove od 4GB.
     
  4. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    koliko bi to bilo u KM-ovima i kako mislis da je ograniceno na 4GB? to ne bi moglo da ocita 4,37GB koliko je pun DVD?
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    Radi na FAT32 sistemu ne na NTFS-u pa ti skontaj koje je ogranicenje.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    I nemoze se koristiti eksterni hard disk, totalna fula obicni poluproizvod.
    Ja sam jucer kupio WD HD Media Player i fantasticna sprava, cita sve bitne formate, ima hdmi i moguce podesavanje do 1080p, opticki izlaz, vrti sve sto sam probao i ima jako dobro rijesen meni, moguce spojit 2 diska, jedina mana koja moze nekome smetati je to sto necita nasa slova tj. suskavce.
     
  7. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    hajde nam nabaci koju sliku i svoje utiske o WD-u i usput da ti predlozim da probas mux-irati titlove u mkv file pa tako play-ati i vidi hoce li biti slova sa kvacicama posto je kod mene na EHP-606 tako bilo tj nije pokazivalo č i ć dok ih nisam mux-irao u mkv i onda je htjelo
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    Kojim si softwerom spajao titl i mkv, ja dosada nisam stim nista radio pa da se nezezam, nekada sam to radio sa divixima i pravio ih 5.1 ali sa mkv nisam.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/

    U tom paketu se nalazi i mkvmerge program, koji radi to dijeljenje. I prilicno je jednostavno, samo se na listu fajlova doda film i titl, te muxiranje moze poceti. A plus, isto tako veoma jednostavno se moze i podijeliti film (npr na 4.37GB+ostalo) da bi stao na obicni DVD i sl. (titl se isto automatski podijeli, tako da nema potrebe dijeliti titl u subworkshopu ili nekom drugom programu).

    (i apokalipso radi sa ovim programom :D)
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    Meni taj softwer nece nesto na visti da radi.
    Player je odlican, cita i play liste, ima premotavanje od 2x do 16x, lijep graficki osd i sto mi je dosta bitno brzo reaguje na komande, isto je lijepo izvedeno kad preskaces sa pjesme na pjesmu nema udara nego blagi fade efekat isti takav je i sa videom.

    Evo par brzinskih slika (nisam pritiska pauzu pa su mrljave ali se vidi otprilike kako to radi, a slika se moze samo uzivo vidjeti kako treba.
    http://pce.hostili.com/images/D012136so1.jpg, http://pce.hostili.com/images/D0121463wn.jpg, http://pce.hostili.com/images/D012167fc.jpg, http://pce.hostili.com/images/D01218ozd4.jpg, http://pce.hostili.com/images/D01219nwi6.jpg
     
  11. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    cudi me da nece jer pise da radi i na visti, a fino to izgleda, jos da ga mogu malo isprobati da vidim kako radi bilo bi jos bolje
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    Nemas sta vidjeti mala kutijica ima sve sto treb a sto je najvaznije slika kao zilet jos sam zaboravio da napomenem da se velicina fonta za subtitl moze podesavati od 18 -40.

    proradio je softwer ali nevidim potrebu za njim jer je ovo samo za konverziju video formata a ja necu hd mkv de pretvaram u drugi format avi, dvd ili sl. gubim kvalitetu.
    Ostaje nani da mi kaze cime da ljepim subtitl na mkv, hajde razbudi se javi mi to.
     
  13. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    ma kakva te crna konverzija snadje, pa mkvmerge-om sam u svaki had film koji sam skinuo ubacio nase titlove i radilo je uvijek kako treba bez ikakvih problema
    ako budes imao kakvih problema samo javi jer mora raditi a ako ne mozes sa mkvmerge-om onda probaj tsMuxeR
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    Uz ovaj wd nedode vise taj softwer nego arcsoft media converter zato se nismo razumjeli. :D
    Evo skinuo sa neta i radi ok.
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    MKV merge naravno, pored toga mozes koristiti i MKV mkvtoolnix + Time Adjuster 3.1 (Ispravlja titlove za mkv)
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    Nepomaze nazalost, spojio sam titlove sa mkvtoolnix ali opet se naplayeru nevide nasa slova cak je gore umjesto simbola nema tih slova nikako, sada sam sa subtitle toolom skinuo sve kvacice pa je ok. bolje nego neki divlji simboli, sreca pa moze sve da skida odjednom pa ide brzo inace bih pobudalio, izacice vjerovatno firmware sa podrskom za nasa slova jer u ovom zaddnjem ima 5-6 vrsta ali fali istocna evropa zato ima cirilica jeb..... ih ona.
     
  17. korg22

    korg22 Guest

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    Nije sve tako bajno kao što se čini.

    Neke stvari koje sam uočio u radu:

    1. Kod gledanja .mkv uvjek upozorava da nemože jamčiti da će ona biti ispravno prikazana i to nemožete nikako isključiti

    2. Sa stika uopče neče vrtjeti filmove mada piše da je to podržano

    3. Kod .mkv neče prenositi zvuk.



    Nadam se da če to uspjeti srediti sa nadogradnjama jer ovako se to neisplati kupovat.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    Poluproizvod koji nevrijedi pola love koliko kosta.
     
  19. Novak

    Novak Novi član

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    WD Media Player je odlična stvarčica. Tu i tamo ima po koji nedostatak, ali sve u svemu je OK.
    Još jedna od stvari koja iritira (pored izostanka podrške za naše subtitlove) je i to što DTS zvuk zna da 'preskače'.
    Bez obzira na to, toplo preporučujem.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Re: LG BD370 više od Blu-ray-a

    Rijeseno novim firmwareom podrska za nasa slova a i dts nepravi vise probleme, barem na par filmova koji su brljali sada rade ok.