LG MS450H Media Station

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Nov 11, 2009.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Nije dugo prošlo od izlaska popularnog LG BD-390 playera koji je jedan od rijetkih uređaja sa MKV podrškom, LG je izbacio uredjaj koji opasno prijeti drugim multimedijalnim playerima na trzistu. Posjeduje DVB-T (MPEG4) tuner koji hvata terrestrial HD kanale (Promo), radi se o TNT HD (Dolby Digital +) tuneru koji omogucava gledanje jednog kanala dok snima drugi kanal u isto vrijeme, kao i DVD snimac uz HDD kapaciteta 250GB sa mogucnoscu citanja svih popularnih video formata. Naravno tu je i HDMI izlaz kao i DTS podrska.

    [​IMG]

    Radi se o uredjaju imena LG MS450H slijedecih karakteristika;

    Glavna jedinica
    HDD kapacitet 250 GB
    Sustav emitiranja DVB-T (MPEG4 HD)
    Broj tunera 2
    Video kodek MPEG1/2/4, AVI, XviD, WMV9(MP@HL), H.264 / AVC(HD),
    Video rezolucija 1080P
    Audio kodek MP3, WMA, AAC, Ogg, PCM, AC3, M4A, FLAC(2CH), DTS, (Downmixing & Pass through)
    EPG (Elektronski programski vodič) 8 day EPG

    Podržani formati diskova
    Video - Divx 3./4./5./Xvid (SD)
    Video - mpg
    Video - HD-Divx
    Video - WMV9 HD
    Video - MPEG2 ts
    Video - H.264 ts/avi
    Video - mkv
    Video - NE CITA ISO DVD i Blu-ray
    Audio - mp3
    Audio - wma
    Audio - AAC
    Audio - DTS
    Audio - Ogg
    Audio - PCM
    Audio - AC3
    Audio - M4A
    Audio - flac
    Fotografija - JPEG HD
    Fotografija - GIF

    Upravljanje podacima
    Kopiranje (premiještanje) HDD prema (iz) USB
    Kopiranje (premiještanje) HDD prema (iz) Network H
    Brisanje datoteka

    Pogodnosti
    Web info zabava (YouTube, Picasa)
    Dijaprojekcija slika (uz glazbu)
    USB reprodukcija
    Reprodukcija vanjskog HDD
    Snimanje na vanjski HDD
    Progresivno skeniranje
    1080p Upscaling
    HDMI -CEC
    Teletekst
    Uređivanje liste omiljenih kanala
    Roditeljsko zaključavanje

    Zaslon
    Prednji zaslon - Dodatni utor za HDD
    Prednji zaslon - USB 2.0
    Stražnji zaslon - Scart 1 Kompozitni/RGB prespoji
    Stražnji zaslon - Digitalni video izlaz (HDMI)
    Stražnji zaslon - Video izlaz (Kompozitni)
    Stražnji zaslon - Video izlaz (Komponentni)
    Stražnji zaslon - Digital Audio Out (Optički)
    Stražnji zaslon - Digital Audio Out (Koaksijalni)
    Stražnji zaslon - Analogni audio izlaz
    Stražnji zaslon - USB 2.0
    Stražnji zaslon - WLAN
    Stražnji zaslon - LAN utor

    Dakle ovaj uredaj ne samo da je vrhunski multimedijalni player vec je i DVD recorder sa ugradjenim HDD od 250GB.

    Detaljan test mozete procitati na ovom linku.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Za nekih 600-650 maraka [u HR], ovo djeluje kao jako dobro all-in-one rjesenje, cak i za LG :)
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    2500kn u Ronisu, dostava bi bila oko 100kn preko In-time-a. Dobre stvari pravi LG u zadnje vrijeme.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Nani sta mi radis, jos se nisam oporavio (finansiski) od BD390 a ti pravo pa u vugla. :mrgreen:
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Lozionicar ovaj LG postao sa playerima :mrgreen: Padne mu cijena brzo ;)
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Ja od svih stvari koje sam kupio ni sa jednom nisam bio zadovoljan kao sa BD390, sve radi i sa dvd-a, mreze, youtube bas sve nemam zamjerke.
     
  7. Misho

    Misho Guest

    Pozdrav svima!

    Bio sam oduševljen mogućnostima ovog uređaja i kupio sam ga.

    Došao sam doma, i tek tada shvatio da uz gomilu izlaza ima jedan jedini ulaz, i to antenski.

    Dakle satelitski reciver se ne može spojiti na njega preko SCART-a, jer nema scart in. Ne može niti preko chinceva jer nema component niti video in, ostaje jedino antenski ulaz iz... 1975 godine! Za ne povjerovati.
     
  8. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ja koliko vidim u opisu uredaja pise da ima SCART prikljucak...
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Ima izlaz a ne ulaz.
     
  10. Tyger

    Tyger Aktivista

    To je onda malo f**ked up...
     
  11. @no403

    @no403 Novi član

    Nije ni to sve i ja sam ga htio kupiti dok nisam saznao ovo:
    1. nema snimanja sa analognih izvora - moze snimati samo sa DVB-T!!!
    2. snimljeno se ne može editovati na uredjaju - nema izrezivanja reklama.
    Ukratko prije svega media i mrežni player i kao takav mnogo skuplji od Mede8er koji sam na kraju kupio...LG B390 se više isplati od MS450H jer dobiješ i bluray player za nešto nižu cijenu a DVB-T je u BIH za sad beskoristan.
     
  12. Sylar

    Sylar Novi član

    Strasan uredjaj :mrgreen: ; Ima dobrih opcija, npr. snimanje 1 kanala dok se 2 gleda, i to sve u isto vrijeme; kapacitet HDD-a je fin; Momcovi iznad su spomenuli i neke nedostatke, koji su fakat - ; ne svidja mi se sto nema podrsku za Blu-ray diskove; ne znam ni da li je DVB-T ( Digital Video Broadcasting - Terrestrial ) "uspostavljen" kod nas;

    ~ Ovo sto se ne mogu editovati snimljeni video fajlovi na uredjaju, haj' i nekako moze proci, jer uvijek postoji varijanta da se taj poslic obavi na kompu.

    ~ Opcija hvatanja terrestrial HD kanala nije bas i korisna u BiH, barem ja mislim..
    1. Zavisi od tv-a
    2. Zavisi i od signala koji dodje do BiH, tj. da li ce slika biti visoke definicije,
    jer sam cuo da su se neki bakcali i oko toga


    Ovo je bilo neko moje objektivno misljenje (barem sam pokusao XD), a na neki nacin i amatersko (al' ne jos dugo :mrgreen: aBd)
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Kako su postavili digitalne repetitore po HR, rubni dijelovi BiH uz Hrvatsku hvataju DVB-T signal koji je as smooth as milk.
     
  14. Sylar

    Sylar Novi član

    Da li se namjerava da se uspostave i u cijeloj BiH ili u nekim "vaznijim oblastima" ti digitalni repetitori? A ne samo da rubni dijelovi BiH hvataju DVB-t signal..
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Tesko da se namjerava, to je postavljeno u Hr za njihove programe. Sad, drugo je to sto ne mogu ogranicit signal pa mu zabranit da predje preko granice :)