Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Sa kupovinom je sve to kocka. Kako se samo neki dan BC srusio sa nekih 266$ na ..koliko ? 60$ ? Zanimljivo opazanje gdje se kaze da je uticala kriza na Kipru na skok BC sa nekih 40 na 266$.

    Mozda se isplati sada kockati sa LC jer je friško ali poslije mozda vrijedi samo rudariti a kupovina i prodaja izadje kao kladionica.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kocka naravno, lako je sad reci da je bilo dobro uzeti ltc-ove dok su bili jeftini pa sad prodavati. Ja sam par puta kupovao/prodavao dok su bile oscilacije od 1.5 do 2.5.
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Samo krampaaaa!!!
    Kolinse ja svoju krampu nedajem tek tako :smt003 .
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Stevie_Ray Ma da samo su variranja strasna. Dionice variraju ispod jednog procenta itd a ovjde 300% padne/skoci.

    Samo je zaniljivo da i dalje niko ne spominje (ne na ovom forumu) sta se zapravo rudari. Dok opet neki navode da je ovakav vid valute dobar za pranje para.. mislim, nije mi jasno ko daje pokriće necemu. Vlada neka sigurno ne jer je "konkurencija" njihovim valutama osim ako nije teorija zavjere pa da se i oni sluze E valutom.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    niko ne spominje, jer niko i ne zna haha :) :)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ali ko stoji iza tih stajtova sa bazenima itd.. nekako mi sve to prihvačeno zdravo za gotovo. Odnosno, raju generalno nije briga sta "razbija".
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i ja se to isto pitam ;)
    zanima me, da li iko od vas koristi Litecoin Wallet? Imam 2 PC-a koja NISU na netu (tako da slanje coina direktno u neki pool otpada), i htio bih da ono sto izrudarim posaljem direktno u svoj Litecoin Wallet. PC gdje je instaliran Wallet je NA netu, i blockovi su se sinhronizovali. Dobijem ovakvu situaciju:

    http://upload.slike.com/?v=EWZ3.jpg

    Client na ta dva PC-a pokrecem s ovom komandom:

    Code:
    "D:\D Disk\LtcMiner\minerd.exe" -a scrypt -r 1 -t 8 -s 6 -o http://192.168.7.2:9332 -O kole:kole1
    
    Gdje je ta navedena ip adresa zapravo adresa gdje je instaliran Litecoin Wallet.

    a litecoin.config za Litecoin Wallet ima ovaj sadrzaj:

    Code:
    rpcuser=kole
    rpcpassword=kole1
    rpcallowip=127.0.0.1
    rpcallowip=192.168.7.*
    rpcport=9332
    
    deamon=1
    server=1
    gen=0
    
    block_nTime=1317972665
    block_nNonce=2084524493
    
    CPU mi se zakuca na 100% na oba PC-a, ali ne vidim da je ista od blockova accepted, sto se vidi na screenshotu. Takodjer, Litecoin Wallet je prazan :(
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pool operatori su obicni korisnici, mozes i ti pool otvoriti, tj. mozes ti rudariti i bez bazena i nadati se da ces naletiti na blok sa 50 coina u sebi. Iskreno me i ne zanima ko je, i sta je iza.

    litecoin wallet ne sluzi za rudaranje, cpu ti je 100% opterecen je prima sve "rjesenje" blokove do sada, i meni ja tako bilo.
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    cekaj cekaj ba. pa zasto se sinhronizuje? ja sam mislio da kupi nerjesene blockove, i da ih salje mom clientu, i na taj nacin se u litecoin walletu stvaraju coini :roll: je li moguce da mi se moraju izlistati svi blockovi, da bih dobio novi?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne, wallet ti sluzi samo da primas coine, on nista ne generise, međutim svaki blok i svaka transakcija je zabiljezena na mrezi i da bi mogao da primas pare, mora ti se wallet sa mrezom da sinkronizira.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa sta je onda solo mining? Hmmmm koliko sam ja skontao ltc wallet pokupi odredjen broj blokova s neta i onda moji clienti nakaceni na ltc wallet kupe te blokove, rade ih i vracaju ltc u wallet.
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nope, ltc wallet je kao sto ime kaze tvoja lisnica za cuvanje coina, nema druge svrhe, odatke mozes slati coine na druge adrese.

    Solo mining je malo teze namjestiti, i ne bih se tim peglao bez barem 2-3 HD 7900 grafe.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ebi ga, ja sam mislio nakaciti solo par PC-ova u LAN-u. Neise, ko ga sljivi :) evo LTC skocio na 4,26$ :) jucer sam kupio 10 komada za 3,45$ (34$ zarada), a danas ih prodao za za 42,6$ (42$ zarada kad se odbije provizija). Znaci, profitirao sam 42-34=8$ :) pored rudarenja, pracenjem berze i trgovanjem moze se zaraditi pokoji dolarcic :smt003 btw, planiram kupiti jednu Sapphire HD 7950 Flex 3 GB (pored ove 7870). Sta mislite koliko Kh bih mogao ocekivati? Bi li mogao izgurati na 1000Kh?
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja kontam da se kockam malo, ali opet ja imam malo vece sume, pa ako propadne kocka, cupat cu kosu sebi. :mrgreen:

    Bi, HD 7950 sa configom dobri izbaci oko 650 khash/s.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa dobro je to. sa 2 cpu-a i sa jednom 7870 imam 450-500Kh. Kad dodam jos tih 650KH. bit ce to u prosjeku nekih 1100Kh :)
    ja nikad ne prodam sve LTC-ove, niti kupim LTC-ove za sve para sto imam na accountu. Uvijek koristim pola raspolozivog :D
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da tako nekako, ja imam oko 1100 sa jednom hd 7950 na max intesity i druga na 13 intesity, a ako su obje na max to bi bilo oko 1300-1350 hashova.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja ne mogu ovu 7870 staviti na 20 intesity. Rusi se drajver odmah. doduse, nije ni sistem cist. na 19 radi bez ikakvih problema. Ne vjerujem da je izmedju intesity 19 i 20 neka velika razlika.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Oko 20-30 hashova zanemerivo, inace sa cgminerom koji meni nikako nece da proradi, mogao bi i 700 k/hashova sa pristojnim frekvama da probijes, sa guiminerom ja tek na 1280/1750 probijam 700 hashova.
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jbt ovdje niko ne trguje, ili cuvaju svoje poslovne tajne :smt003 :p
     
  20. Neroner

    Neroner Novi član

    Cime vi rudarite ? ja nikako da natjeram ovu guiminer skriptu da radi...