Litecoin (virtualna valuta)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Sena, Apr 3, 2013.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Graficke Karte

    kako obrisana kad sam ja stavio link na tu temu u svom prvom postu.... u temi se govorilo generalno o rudarenju, a ne samo u LTC-u, btw. koji smo prvi poceli rudariti pa zato tema i nosi takav naziv.
     
  2. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte

    Znam sta se pisalo u temi ucestovao sam i ja :D
    Ja sam trazio u pogresnom pod forumu zato je nisam ni nasao, a evo vidim da si je ti stavio u prvi post, nema veze malo posla za modove, a mogu i izbrisati temu ako hoce ili samo nek prvi post dodaju u ovu staru temu kako god odluce na njima je ;)
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Graficke Karte

    Koja zbrka od thread-a :D
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Graficke Karte

    Druze lupas ko maksim po diviziji.

    Ja sam rudario kada si za tri dana mogao uzeti 200KM, tako da i ja znam sta pricam, i ono sto kolins kaze tako je.
     
  5. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte

    Cuj lupas sta lupam?
    Ko kaze da se nije moglo zaradit gdje si to procitao kakva je to teza?
    Moglo se zaradit, ali danas je jako tesko ista zaradit tako da ako iko vise rudari ili su mu ostale masine moze da proba.
    Sad ispade samo ti rudario :D :D :D
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Graficke Karte

    Nista ne treba bacati sto je +, ako se dokaze da je +, taman bio 0,01 pf :) , posebno ako se gleda ulozena edukacija, trud, rad itd...

    Vedo/Zeleni i slicni su doktori za neke stvari, ali covjek se educira, pa se pitajte koliko to para kosta da bi danas zaradio na tome !?!

    Ko zna, Litecoin je isao do 20 USD, mozda i ovdje bude neke nafake.

    Pise da ima i CPU miner, a postoje i jeftini procesori sa dobrom iGPU...

    Mnogi su pokusali, rijetki su kao Sena ili kolinsb imali srece napraviti pozitivne rezultate, ljudi su skepticni sa razlogom.

    Predlazem da manje raspravljas, a bolje istrazis dostupne opcije, bacis neku kvalitetnu racunicu (pitaj za pomoc ako treba), izmjeris potrosnju itd...
     
  7. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte

    @Pionir sve sto treba, a budem znao vezano za ovo tu sam da pomognem ko zeli nek oproba ako mu nesto ne bude jasno neka slobodno pita, ima ovde ljudi sigurno koji su iskusni koji su rudarili prija svako misljenje treba uvaziti i saslusati drugog naravno forum i sluzi da se razmjene neke ideje, savjeti itd itd.
    Ne treba odma ovako kao ovaj kolega sto je napisao da se nesto fata u mutnom kako li je napisao, hocu da kazem ne treba nesto osudjivati, a prije toga ne probati.
    Posten da budem kad sam ja za ovo cuo mislio sam da je nesto beze, oprobao sam vidio da se novac moze povuci kroz dogecoin, a dogecoin mjenjam na cryptsy berzi tamo imam jos drugi coina sa kojim trgujem, kad skupim 1BTC od trgovine i kopanja prebacim na bitstamp i povlacim na racun raiffasen banke.
    Mislim ne moze se obogatit covjek na ovome nekad se stvarno moglo zaraditi kao sto @sena kaze, ali danas ne moze, moze ovako nesto sitnije pa ko zeli i ima volje nek proba.
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Re: Graficke Karte

    Meni kao laiku koji apsolutno nema veze sa ovim miningom zarada od 3 KM zvuči mizerno malo. Treba ti računar biti upaljen cijeli dan, tu su troškovi struje, provizija i tzv. oportunitetni troškovi, gdje bi mogao raditi nešto drugo i neku drugu lovu zarađivati. Dakle, nije zarada 3 KM, zarada je = 3 KM - troškovi struje - troškovi struje - ostale sitnice. Zarada je u vrh glave 1,5 KM i to optimistički gledano. Ne isplati se cijeli dan vrtiti računar zbog 1,5 KM ,bez obzira goldi koliko ti dobronamjeran bio i uputio raju na neku zaradu.
     
  9. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte

    Slazem se, ne isplati se ako imas jednu kartu! Ali ovi ljudi sto rudare obicno imaju rig 4 karte i tu se vec nesto zaradi, ali svakako jedna karta se ne isplati to si upravu i slazem se apsolutno ;)
    Ako imas 4 karte zaradi se otprilike nacisto kad se odbije struja oko 10Km na dan lako je sracunati koliko je to mjesecno.
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Graficke Karte

    Drug, opet ti je logika nigdje veze. Taj koji ima npr. 4 x R9 280X sigurno ima toliko dovoljno para da mu je ta zarada koju bi ostvario miningom presmjesna. Zamisli imas kartice na koje si dao skoro dvije milje KM, i ti ih sad trebas handriti da bi zaradio neke sitne pare. Pa to onaj ko ima dvije milje za kartice sebi ne bi dopustio. BTW, koristi coin calculatore da vidis koliku zaradu mozes ostvariti. Upitno je da li je to i 10KM dnevno sa 4 kartice...
     
  11. goldi

    goldi Aktivista

    Re: Graficke Karte

    Druze moj de ti procitaj opet svoj post.
    Taj ko ima 4x R9 280X karte on je rudario i prija ( bila bolja zarada), a rudari mozda i sada, mozda je ova zarada koju sam ja napisao za nekoga presmjesna kao sto ti kazes, a mozda i nije pusti druge ljude nek odluce jeli im malo ili nije.
    Da koristim coin kalkulator? ma daj nemoj me nasmijavati ako ti mislis da coin kalkulator daje stvarnu zaradu onda si skroz neiskusan, to nikad ne pokazuje tacnu zaradu.... da ti ne obajsnjavam dalje vidim da duvam plucima protiv vjetrenjace...recu ti samo ovo, ta zarada koju sam iznio je zarada na osnovu iskustva, a ne na osnovu kalkulatora ;)
    Mogu li te zamolit da se ne javljas vise na ovu temu jer mozda bi neko pokusao i mozda bi mu se svidilo, mozda i ne bi, ali sigurno kad u startu procita tvoje komentare odustace.. poenta je pusti druge nek sami odluce :smt006
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Graficke Karte

    E pa ne mozes me to zamoliti, i to upravo da ne bi nekog slucajno navukao na tanak led, a svima je sasvim jasno da to pokusavas (poturajuci svoje referale i sl). Svi mi s foruma koji smo rudarili (Ja, Sena, KingT, AdoSa....) i koji smo dok se moglo zaradili solidne pare, smo prestali rudariti, i vecina nas je prodala AMD kartice. Hoces reci da smo mi svi blentavi, a ti pametan???? Ne izmisljaj toplu vodu. Sasvim je jasno zasto si i kreirao novu temu, iako si 100% gdje se nalazi stara, a samo zato sto smo u staroj temi na nekin nacin konstatovali da rudarenje vise nije isplativo!
    takodjer, opet bih zamolio modere da obrisu ovu temu, jer se ocito vide zle namjere kreatora.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Spojena tema sa starom, izbrisan referal kod i valjda su svi sretni sad :D Uostalom ne znam sto jedan drugog ubijedjujete da li da se to radi ili ne? Nek svako radi sa svojim hardverom sta hoce.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ni na kraj pameti mi nije da ga ubjedjujem da se to radi ili ne, pogotovo zato jer smatram da on uopste ne rudari niti drlja svoj hardware, nego mu je cilj bio da se naivci regaju na sajt koristeci njegov referal, te bi na taj nacin imao koristi. stoga, cilj mi je bio da se ne upeca neki naivac.
     
  15. goldi

    goldi Aktivista

    @zahvaljujem se moderatorima sto su spojili temu sa ovom :smt006
    kao sto sam rekao ko zeli nek oproba ko misli da je tema bila pokrenuta radi referala, moze da misli sta hoce, ali savjetujem nek prelista forume u okruzenju gdje sam istu temu postavio gdje je preko 900 postova vec napisano preko 18 hiljada pregleda zar mislite da ljudi bezveze citaju tu temu...gdje ljudi ne da su zahvalni sto sam otvorio temu nego traze neku od drustveni mreza da se na neki nacin upoznaju zahvale... da ne idem dalje..ko zeli da cita tu temu, a ne mogne je naci moze na pm. ne bi da reklamiram drugi forum ovde.
    Ovo sto kolins pise zaista mislim da je bezobrazno i bez ikakvog razloga izvucen potpuno pogresan zakljucak.
    Hvala jos jednom moderatorima! a mislim da trebaju ovi ruzni i bezobrazni komentari biti izbrisani, ne zelim da se prepirem neka misli sta god ko hoce, ali ovakve zakljucke izvoditi, bez ikakvog povoda ili argumenata mislim da je bezobrazno.
    Edit:
    @selvin tek sad vidim da si ti mod. i vjerovatno si spojio temu svaka cast ;)
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako nekoga zanimaju e-valute nesto detaljnije, popratite Andreasa Antonopoulosa. Jedan od vecih promotora bitkoina. Izdao je knjigu Mastering Bitcoin koja je i za one ne upucene i za one koji se bave programiranjem. Hard coppy je nekih 30$ ali je ima u PDF izdanju poptpuno free.. http://www.onlineprogrammingbooks.com/m ... g-bitcoin/

    Nije piraterija vec lik vjeruje u open source itd. Zanimljiv lik.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Tvoj tekst ...Januar 2015...
    Moj tekst ... Posted: April 2nd, 2014, 9:04 pm
    + ovo sa istog izvora ;
    http://www.economist.com/news/business/ ... ness-magic
     
  19. magic

    magic Guest

    Ja nisam nikad rudario, ali naucio sam da mjenjam kriptovalute, cak se i kladim na e-sportove uz pomoc njih. Ja sam otkrio za neki projekat gdje mogu uporedjivati kriptovalute, a mogu da gledam i predvidjanja kretanja vrijednosti. Interesantna stvar za one koji se bave kriptovalutama ili e-sports bettingom. Vise o Mobile Go mozete pogledati https://toplinecomms.com/insights/t...successful-initial-coin-offering-ico-mobilego