Ljetovanje...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by mobsterc, Jun 7, 2016.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Drug je isao pretprosle sedmice i usao samo na kopiju vlasnickog. Mada ja kad krenem na svoju vikendicu planiram i da mi mater napravi punomoc gdje ce navesti razlog sto idem jer je na njoj vikendica. Kad idem na vikendicu idem na GP Cepikuce dole, a dole po raspolozenju, ili te i ne pita nista, ili te full pretrkelja. Doduse ja ne planiram prije sredine 8. a vjerujem da ce se do tad malo stabilizovati stvari.

    A prije 2 sedmice sam bio u Tucepima preko vikenda, bez problema, s tim sto su trazili da im pokazem rezervaciju gdje se vidi da je uplata izvrsena. Znaci ko bude isao nek radije uplati unaprijed s karticom jer sam bas na Klixu citao taj vikend kad sam se ja vratio da su masu raje vracali koji su imali samo rezervaciju ali ne i uplatu.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Joj kakve gluposti svaka cast ja se ne bi peglao oko toga ko ga jebe. Jos je sve ovo mila majka kad HR udje u Sengen u roku od 2-10god tek tada ce biti veselo.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ne bih ni ja više da nemam dedu tamo. Radije grčka ili turska za istu lovu.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    @Haker Nema neka opcija garantnog pisma?
    Čovječe kao da je '92
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    @nFare ne znam mate. Kažem, nema broj koji da nazoveš i nema, nego ova pitanja i odgovori na mail. A informacije po medijima kontradiktorne i nejasne u smislu da čitaš naslov otvorena granica a evo ima milion kvakica, ko ne ispita i zaleti se može bezveze otići.
    I ovo što su otvorili, otvorili su radi izbora da Hercegovina može glasati.
    Da smo pametan narod pa ih fino i u buduće zaobilaziti u širokom luku pa da vidi koliki gube kad nema 'pqradajiz turista'

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    nFare and aNaToMiC ! like this.
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne govorim ovo kao Hrvat (neko ce zamjerit da nisam dovoljno objektivan), ali nema mora do Jadrana, i to istocne strane. :)

    U Grckoj bio jednom, u Turskoj nisam ali kao da jesam, od toliko sam ljudi cuo dojmove...

    Ono sto je za mene “more” nije samo slana voda, pijesak i sunce (Grcka), ili krkanje u bazenu (Turska).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma nema ti što ko zamjeriti, meni je mama i njeni rođeni u HR sve je to naš Balkan :)
    Sjeverni dio HR je stvarno top, ovo sam i više mislio na dole Makarsku i jug, tu više ne bih nikad
    A i ova arogancija, goni ih.
    A za Grčku i Tursku jedino obići pa sam zaključiti, nekome je predobro nekom odron, samo kažem da za tu lovu se mogu proširiti malo vidici i da je najljepše na svijetu valja nekad malo otići dalje.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa pokazes im dedin vlasnicki list, to sam ja uradio :)
     
    Haker likes this.
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Bio sam u Grckoj samo jednom ali u regiji Halkdiki sva 3 "prstena" kidaju bilo koje kupanje u Hrvatskoj. Od boje mora do pjescanih plaza i 1000 mini plazica na koje odes sa quadom i kupas se ko gospodin sa jos 20 ljudi ukupno na plazi. Da ne pricam o tome da je gdje god odes policy platis pice koje je cca 2 il 3 eura i mozes koristiti lezaljke, suncobran i wifi po citav dan. A i cijene generalno nize nego u Hrvatskoj.

    Hrvatsku gledam po paroli - dobro je, ko ne zna za bolje.

    Taj vikend sto sam bio u Tucepima prije 2 sedmice izlomio se na plazi i kamenjaru. I ovo sam otisao impulsivno samo da pobjegnem za vikend je me je ovaj karantin psihicki ubio. A "full" ljetovanje u Hrvatskoj od 10-15 dana ne bi nikad uplatio niti sam bio vec 7-8 godina turisticki. Plaze su prosjecne, ako ima dio u nekom gradu da je pjescani to isto k'o da je zlato moras u 4 ujutro doci peskir staviti da se mozes kupati tu. Na otocima je jedino drugacija prica. A da ne pricam o cijenama. :D Da se vratim opet na ove Tucepe koje spominjem, flasiranu pivu sam platio 26kn u baru na plazi... kontam jesam li u Hrvatskoj ili u Spaniji. :D

    Ovo sto idem, odem jer eto imam vikendicu dole, a inace mene ne bi vidjeli. I ovo odem svake druge ili trece godine a ove godine idem iskljucivo jer ne mogu nigdje na odmor u EU pa daj sta das.
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    U Turskoj ima strasnih ponuda, ne znam sto bi nekome sada palo na pamet da ode u Hrvatsku.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    I ja sam bas Halkidiki krake (prste ili prstenove?) obisao u Grckoj i kad usporedim npr sa Istrom meni je Istra daleko ljepsa i voda i pojedine plaze. Vjerovatno stvar ukusa i gdje se ko kupao, siguran sam da ima vrh plazi i na Halkidikiju isto kao i u Istri koje mozda jesam/nisam obisao tako da ne mogu biti full objektivan. Ali, samo kad usporedis Istru sa Dalmacijom vidis drasticnu razliku u kvaliteti vode npr. Rt Istre prelijepo mjesto, ko nije bio neka ide nece se pokajati.

    Eh sad, posljednjih godina su cijene u Hr ekstremne. Mi imamo stan na raspolaganju u Valbandonu tako da ne trebam placati smjestaj ali sve ostalo mi je kao i u Swe. Navodno samo Lidl od svih trgovackih lanaca obecava iste cijene u svim prodavnicama (to im je moto) dok ostali napucavaju drasticno.

    Ljetovali smo i na mnostvo drugih lokacija ali se nekako uvijek vracamo u Pulu. Vjerovatno zbog te slobode a i zbog velikog broja kolega koji iz godine u godinu ljetuju bas tu.

    Dzaba sve ponude kad se bosanci osjecaju kao domaci kad odu u Hrvatsku i to ce vecini biti prva alternativa. Pogotovo generaciji koja ne prica druge strane jezike pa im je samim tim i teze otici negdje drugdje.
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ja upravio za Hrv napravio rezervaciju.Ruskamen, all inclusive bungalov 2+2, 5 noci ko mu hebe m.Do 24h je gratis otkazivanje.A nesto i cijena nije pretjerana.Bitno je da ne kontam dje cu i sta za dorucak rucak veceru i pice.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Hvala drug, nisam upratio, učinilo mi se mamin.

    Tetkin čovjek oduševljen turskom a čovjek nema gdje nije bio, svake godine ide, kaže gostoprimstvo i hrana vrhunska. On je Belgijanac kaže šta se desi Turcima kada dođu u Belgiju nikako mu nije jasno :D
    Isto prijatelji bili u grčkoj predobro im bilo a cijene kao kod nas samo u eurima

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    hurmash1ca likes this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Jest dobro u Hrvatskoj i 'njihovo more' je super, ali ako nisi nigdje drugo bio. Govorim za Dalmaciju, Istra je 3x bolja.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Haker like this.
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jbt ko god ode u Tursku samo prica kako se najeo, nigdje slike iz nekog grada, da je nesto vidio, obisao, samo u hotel i oko hotela. Pa ja bih se propucao za 3 dana od dosade.
     
  16. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Za nekoga je ljetovanje da lezi, jede i pije po vazda na plazi, mozak na pasu. Nekome je to penzionerski, daj diskoteku. Neko voli obilaziti znamenitosti.
     
    donjapa likes this.
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel ima neko preporuku za kakav smještaj Jajce?

    Mislio otici koji dan na Plivsko jezero :)

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  18. p4ja

    p4ja Komšija

    Obisao sam ja sa bivsom ribom, od italijanske do francuske rivijere, i odgovorno tvrdim da rvastka ima najljepsu obalu. Italija je doduse bila spica prava, vozanje i taj explore na prvu te opere.. ali ne treba nikad podcijeniti susjede.
    Realno gdje god da odes, nadjes svoj mir, i komad plaze gdje nema puno insana, boca vina, pa mozda i travka neka da se zadimi i nema fule.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam neki 6 osjecaj da ce opet proglasiti neku vrstu vanrednog stanja pa se pripremite vi koji idete van granica.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pređoh granicu mamicu im. Predam im imovinski list od mame hrvatski rodni list, moj rodni list, od starog rodni list i eto problem stari jer nije predao i vjenčani da oni budu sigurni da su muž i žena :D. Ja popizdio, rekoh daj papire da idem kući i onda ko govori eto ok ali drugi put pazi.
    Još ispunio ono na netu i to pogledali u detalj.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk