1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Evo i prvi Nokia tablet - Lumia 2520. https://hardwarebase.net/vijesti/14343/n ... ows-tablet

    [​IMG]

    -Snapdragon 800 2.2GHz
    -2GB RAM, 32GB + microSD
    -10,1-inch AHIPS 1080p
    -GSM, 4G LTE
    -6,7MP + 2MP kamere
    -NFC, A-GPS+GLONASS, WLAN 802.11 a/b/g/n, microUSB 3.0, BT 4.0 LE, 3.5mm audio
    -8.000mAh baterija

     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Bio je vakat, ako nista, dosta ljepse izgleda od svih trenutnih :)
    Nadam se da ce cijena biti kako treba, taman da zamjenim laptop sa ovim :)
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    499$ i RT je, nije Pro tako da nije neka zamjena za laptop...
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Na prvi pogled vidim ovdje izuzetno kvalitetan uredjaj i kako smo i do sad od NOKIA-e naucili sa strasno kvalitetnim kamerama i ekranom.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je interesantniji phablet 1520. Ono je stvarno zvijer od uredjaja.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Haj ekran al koji još levat uzima tablet radi kamere :D

    Fkt ste Nokia i Windows fanboyevi :|
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    PA ne uzima se radi kamere al kad budem kupovao tablet hocu da je sve tip top,od kvaliteta izrade sto je kod nokia-e sigurno na viskokom nivou pa preko ekrana i kamere pa do baterije.Protiv windowsa nemam nista,korstim ga godinama na racunaru i ne vidim problem da ga dalje koristim i na tabletu.
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kad stavljaju kameru neka bar valja, a sta znas, nekad moze iskociti neki moment koji moras uslikati tabletom
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Na ovom vivotabu je kamera ocajna. Par puta pokusao dijete uslikati onako na brzinu, katastofa...
     
  10. metallac

    metallac Aktivista

    Bas se pitam kako radi Windows na tabletima ? Da li isto tako fluidno i dobro kao na telefonima - imam lumiu 820 ? Sve sam više u dilemi da prodam ovaj šugavi samsung p5110 koji me strašno nervira koliko je spor, a ništa nema instalirano i uzmem neki windows tablet ?
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sta da ti kazem. Brz je pravo, stvarno nema laga. OS radi dobro, velika prednost je office paket, ali nema bas puno aplikacija. Primjetio sam, da je do ovog asusa, IE nekad ne primi na prvu kad kliknem na npr na forumu da mi otvori zadnji tab. U glavnom, ja sam stvarno zadovoljan. Cackam cesto i ipad i mogu ti reci da i win rt ima finih prednosti...
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvi Surface Pro se na rasprodajama moze naci za samo $100 vise, a onda sve ove krasote padaju u vodu. :D
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ali prvi surface pro ima manji ppi :)
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    A za Metro je to jako bitno :D
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Za sve je bitno :)
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bas si "kul" i duhovit, pristaje ti nadimak. Radije istakni onu plavo bijelu "handicap" naljepnicu zbog loseg vida na sofersajbi nego sto pises gluposti.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sa posebnim natpisom "Ne vidim pixele na mobitelima sa fullHD rezolucijom"
     
  18. heroic

    heroic Komšija

  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sljedece sto bi trebali napraviti je 1520 ali sa ekranom od 5", to je jos i nekako telefon, 6" je bas phablet.
     
  20. heroic

    heroic Komšija

    Pa jeste phablet, zato kazem da je bolji izbor od ovog 2520, cak i sa 6" velicinom, bolji je od ovog 10" :D.