M5a97 R2.0 problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by bojler, Oct 25, 2013.

  1. bojler

    bojler Aktivista

    Molim vas pomozite, kupio danas novu m5a97 ploču i sve priključim i kad upalim samo se kuleri vrte i lampe svjetle a nema slike. Također miš i tastatura ne rade. Probo sam sve živo od restarta biosa, do promjene slota grafičke.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    vjerovatno je falericna ploca..zamijeni je jednostavno sa drugom..
     
  3. bojler

    bojler Aktivista

    može li update biosa šta pomoći?
    Neznam kako ide onaj usb bios flashback?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Probaj s memorijom, s jednim keksom u svim utorima. Ako nema slike, onda ne moze ni update BIOS-a. Usput, jesi li siguran da ti je procesor kompatibilan? Svi kablovi s napajanja spojeni?
     
  5. bojler

    bojler Aktivista

    Ma jašta neg je kompatibilan fx 8350, probo sam i x4 20 također ne radi, probao update biosa, probao i sa jednim ramom, svi kablovi uredno spojeni. Neznam što da radim :(
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako si kupio polovnu, neko te izradio.
     
  7. DarGar

    DarGar Aktivista

    mislim da ta ploca nema integraciju...

    jel spajas na gpu ili integraciju?
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa s obzirom da nema intergraciju nema bas nekog izbora nego da se spoji na GPU.
     
  9. DarGar

    DarGar Aktivista


    hehe, glupost pitam, a ne citam do kraja...
     
  10. bojler

    bojler Aktivista

    Novu sam kupio, nema integraciju, spojim na grafičku, ali kad sve stavim na m4a89gtd pro sve uredno radi. Jesu problem možda pin konektori kod procesora, da li treba 8 ili 4 pin?
     
  11. bojler

    bojler Aktivista

    Sad mi je uspilo ali sa starim x3 procesorom, dok vratim fx 8350 odma neradi.
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    Ako na stranici proizvodjaca pise da podrzava fx procesor odradi update biosa sa tim x3 pa probaj hoce li proraditi, ak ne proradi nema ti druge nego pokusati vratiti i zamjeniti za drugu plocu.
     
  13. bojler

    bojler Aktivista

    Ako mi tko pomogne da rješim problem ide mu nadoplata od cenera.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  15. bojler

    bojler Aktivista

    Ma stavio sam i najnoviji bios opet neide. :(
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakvo napajanje imas?
     
  17. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Imao sam istu MB I FX8350 , sve radi OK. Ako radi sa X3 ploca da nije sta do tog FX8350?
     
  18. bojler

    bojler Aktivista

    Ja mislim da me lik pravo izradio, kaže cpu dobio nov iz njemačke, samo isproban i isravan. Evo sad sam pokušavo i sa bios restartom ali neide. Dok stavim x3 odmah ide. Znači da je 100% procesor neispravan ili...?
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    probaj taj cpu na drugoj nekoj ploci pa ces saznati..
     
  20. bojler

    bojler Aktivista

    To i ja kontam, da odem negdje u servis pa da probaju.