Malo shopinga :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SamiRX-8, May 22, 2006.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eh posto sljedece sedmice idem u Sarajevo red bi bio da uzmem neke komponenete koje nemam ovdje i da sastavim bratu kompjuter novi.
    Pa da krenemo...
    MB:DFI LP UT nF4-D nForce4 SLI Sck.939
    Memorija:1024MB 400MHz SUPERRAM KINGMAX(2x)
    Eh tu bi jos dosao neki Zalman ili Reserator(samo ne znam gdje ga ima u Sa), i pored toga UV neonke, ali ih nisam vidio u plusu :?
    A što cu kupiti u Tuzli je sljedece...
    CPU ATHLON 64 3500+, soc939
    HDD 250 GB,WD2500JB, 7200, 8MB
    DVD RW ASUS DRW-1608P BLACK 16X8X32X40X12X ili ovo
    DVD RW Pioneer DVR-111D-BK 16X bulk black
    Tastatura MICROSOFT BL. VALUE PACK, tast. i miš
    Eh sad sam za grafu u pravoj neoduomici. Da li da umem ovu
    Club3D G668TVD NV6600GT, PCIeX, 128MB CRT+TV..
    ili ovu
    ASUS EN6600GT/HTD, GeForce 6600GT, PCIeX, 25..
    ili pak neku iz plusa u tom cjenovonom rangu.
    Monitor 17" LCD SAMSUNG SM730BF, 600:1, 300c..

    Kuciste imam(TT Soprano), a zvucnici mu ne trebaju. Eto to bi bilo to, valjda nisam nista zaboravio :)


    edit: I ovo napajanje: Napojna jedinica 450W ASUS A-45GA, Activ PFC..( ili predlozite neko iz PLUS-a)
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Pod jedan sta ce ti sli ploca i to DFI LP koja je skoro 400 maraka, a uzimas 6600gt karticu i to samo jednu. Druga nemas potrebe za 3500+ procesorom kad uparivas s njim 6600gt, da uzimas 6800GS ili seriju 7 to bi bila vec druga prica. Dakle moj ti je prijedlog da uzmes, 3200+ venice jezgra naravno, ne treba ti nikakvo posebno hladjenje, box verzija ti je sasvim dovoljna a overclocking ti nije potreban. Uzmi Asusovu nf4 ultra plocu ili od abita istu, uzmi asusovku 6600gt i od novaca koji ti ostanu uzmes lijepo 19" LCD 930BF. Ovo imas sve u plusu kupiti.
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Plča nek stoji za buducnost, 6600GT ce biti kasnije zamijenjena kasnije. 3500 isto tako nek se nadje za buducnost, a napajanje sam kontao LC 550W 120mm. Hladjenje nek bude onako radi reda jer mi brat dosadjuje oko toga a i ima para za ta sranja. Eh sad ne znam na koju si Asusovku mislio. Ona u Genelecu je ona silencer edition pa mi se nekako čini bolja ona od Club-a 3D. I znate li gdje ima UV neonki a da je na nekom poznatijem mjestu jer ne znam puno Sarajevo.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne znam šta predstavljaš pod budućnosti (1,2,3 god.). Mislim da je SLI matična potpuno nepotrebna uzevši u obzir koju grafičku stavljaš. Boje ti je, npr. da uzmeš non-SLI matičnu, da zamijeniš procesor sa nekim od Venice jezgre i uzmeš 7600GT grafičku. Time si dobio i jeftiniju i jaču konfiguraciju. Za dvije godine će ti ona matična već biti stara, kao i konfiguracija, ali će preko godine sigurno izdurat (ako ne i više).
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    što se tiče napojne, uzimaj samo "zvučna" imena i nećeš pogriješit. Mislim da je neko prije na forumu dao link koje su napojne kvalitetne, pa ako ti nije mrsko malo potraži.
     
  6. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Možda je procesor malo papren? Osim ako nije novac problem ja bi spustio na 3200+ i možda uložio u malo bolju grafičku.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Dobro je nani napisao, konfiguracija nema veze sa zdravim razumom. Zna se da svaki 3200 ide taktom iznad 3500+ verzije. Ploca je preskupa, mozes uzeti plocu do 200 km da radi kako treba. I na kraju šlag na tortu 6600gt :lol: Covjece za ustedu love mozes uzeti neki 7xxx. Neunke ovo ono.........
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Nije važno što je nepotrebna, tu cu uzeti i gotovo, pa nek bude šta bude. Procesor uvijek uzimam najjači koliko mogu a to je 3500 u mom slucaju. Hladjenje cu uzeti onako radi furke :) , a za napajanje cu cuti ostale. Još samo fale UV neonke i da mi pomognete koju tacno od ovih grafickih da uzmem.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ne treba ti pomagat pogledaj samo svoj nastup, kurcis se sta ces kupiti, a fol stavio ''eto ko ima neki savjet'', dobio si od Nanija savjet koji je vrijedan para ali djaba, Bošnjak pravi.
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Kad se ima para svejedno je. Ali oslušaj savjet i upari solidan procesor i jaču grafičku. Imat ćeš više hajra nego obratno.

    Obratno: pogledaj suluov komentar.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jbg. ljudi i kada sam ovaj uzimao onda sam uzimao što sam mogao bolje. Ali eto razmislit cu o svemu tome, iako to brat sve hoce a ne ja :roll:

    edit.: sta mislite o A8N Sli Deluxe?
     
  12. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Evo konacne odluke za pojedine komponente :)
    MB:DFI LP UT nF4-D nForce4 SLI Sck.939
    Memorija:1024MB 400MHz SUPERRAM KINGMAX(2x)
    CPU ATHLON 64 3500+, soc939
    HDD 250 GB,WD2500JB, 7200, 8MB
    DVD RW ASUS DRW-1608P BLACK 16X8X32X40X12X
    Tastatura MICROSOFT BL. VALUE PACK, tast. i miš
    Napojna jedinica 450W ASUS A-45GA, Activ PFC..
    Monitor 17" LCD SAMSUNG SM730BF, 600:1, 300c..
    Sve zajedno ispadne 2160 sa PDV-om bez graficke. Znaci moglo bi se dati do jedno 2600 za ovu konfiguraciju.

    I na kraju neodoumica oko ove 3 stvari

    VGA Point Of View GF 7600 GS, 256MB, PCI-E, TV-out, DVI

    ASUS EN6600GT/HTD, GeForce 6600GT, PCIeX, 25..

    Club3D G668TVD NV6600GT, PCIeX, 128MB CRT+TV..

    Pozdrav :)
     
  13. Ante

    Ante Aktivista

    MBO DFI, s. 939, Infinity NF4 Ultra, nForce 4 Ultra, BUS 2000 MHz, serial ATA, RAID, 5.1 zvuk, DDR 400, 1Gbps, Firewire, ATX 2

    moja ploca, beton, nebi trebala bit vise od 200marona
    moj proc(venice 3200+), ako ces u buducnost mozes taj single core odma bacit u smece :)
    i uzmes si 7600GT-a, ili 7600GS-a a bolji 19" monitor....
    u svakom slucaju radje 7600GS od 6600GT'a
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hvala, samo tu plocu ne vidim u Plusu. Onda uzimam 3200+ a sad ne znam kakva je ova:VGA Point Of View GF 7600 GS, 256MB, PCI-E, TV-out, DVI

    Buni me samo ovo point of view ili da uzmem neku drugu :|
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    dobro ti ante kaže... infinity nf4 ultra, 3500+ je oke - san diego jezgra. sli zaboravi u startu i uzmi 7600gt.

    izbaci brata ti ovaj asus i uzmi nec. isto tako uzmi hitachi disk, ako ništa drugo što možeš puuuno stvari na njemu mijenjati na "low level" postavkama + osobno držim da su vrlo kvalitetni.

    daj šta si zapeo za taj asus... asus napojna?! daj nešto normalno uzmi - seasonic ili sl.

    za sve što si uštedio uloži u veći monitor, jer će ti i grafička i cpu za godinu-dvije biti stara krama, a ti ćeš i dalje to sve gledati na 17" lcd-u :wink:
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne znam ni ja sam više :? , 7600Gt nemaju u Plus-u, kao i tu ploču a Abitove koje sam gledao mi se ne čine nesto posebnim. Pri WD-u ostajem, onda Pioneer optika a za napajanje cu vidjeti. Kad budem imao vremena moram to sve ponovo sračunati pa cu vidjeti :wink:
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Kupi 6600 :lol: , dajgle ovo http://www.pcekspert.com/articles/427-6.html

    Idemo dalje, ASSus optika :lol: ovo nisam vidija prvi put.


    I samo cekam da se neko javi i kaze ''jajane sedam i šesto je sto-dvajes-osam bitna'' :lol:
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Neko kupuje određene stvari, mene Asusova optika nije uznevjerila iako kod druga stalno sere CD-RW
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Pa pregledaj samo na forumu sta ima help topica oko ASSus optike.

    Eto i jaranu kenja, sad zamisli ti kupis kad ono isto ko kod jarana.
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Heh, pa dobro. Ja ovu nisam ni planirao mijenjati dok ne bude nesto, a onda cu uzeti Pioneer ili Nec