Malo shopinga :)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SamiRX-8, May 22, 2006.

  1. Ante

    Ante Aktivista

    point of view je ok
    WD hard beton... ja ga imam i jos nisam cuo glasa od njega....
    NEC kolko cuo dobar...
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Znaci ide ta 7600GS, a za optiku cu vijdeti Nec ili Pioneer
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    nisam ti nec bezveze rekao, jako su dobri i pouzdani... ma daleko da wd ne valja, ali ako si vidio hitachi feature tool, onda znaš zašto ti baš njega preporučam :wink:
     
  4. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne znam, sad se dvoumim izmedju diska. Cuo sam da Hitachi diskovi "cvile" ,sad ne znam jesu li to ispravili. A evo ako može ova optika DVD RW Pioneer DVR-111D-BK 16X bulk black
    ili da zbavim neki NEC u Sarajevu, samo ne znam koji model :?
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma kakvo cviljenje... prošla su ta doba, rade novi bez greške... uzmi nec bilo koji.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uzmi nec kako su i ostali rekli. Sto se tice diska, ja imam wd i mogu reci samo pohvale. Kao sto rece ante, nikad ga nisam cuo. A hladan totalno.
     
  7. Chem

    Chem Komšija

    cuo sam da je poslije 1110 D sve "smece"
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Poslije modela 108 su loshi. Imali smo vec na forumu diskusiju na tu temu.
     
  9. Chem

    Chem Komšija

    nemoj me tuci :D
    ma sta ja znam samo sam reko momku,jbg :smt003
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Legendo evo i Sulu ce se sloziti sa mnom, uzmi ti 4400+ X2, uzmi 256 rama dosta ti je ne treba ti vise, uzmi quad sli plocu, i x300 atijevku, kakvu petnestku lcd jer je lcd sminkaaaaaa i na konju si imas dual core 8)

    Evo imas u Imtecu http://www.imtec.ba 7600gt.
    Ovo ti je gratis sto sam ti sastavio a ako si coek cenerom castis:
    amd 64 3200+ venice core box mpc 356
    asus k8n-e nf4 ultra mpc 219
    asus 7600GT mpc 499
    Kingston 512MB DDR 400 mpc 98 (2 modula ovakva) ili 2 po gigu-memorija je uvjek nadogradiva.
    WD 250GB SATa 2 mpc 186
    Nec 3550 DVD RW mpc 94
    Samsung 193P+ mpc 772 Grand prix VIDI
    Sto se tice prenemaganja oko napojne moj cijeli sistem je na Codegen 420W napajanju.
    Ostalo kontaj sam al neces sklopit bolje za te pare, kako sam racunao ovo sto sma ti sklopio otprilike ulazi u cijenu i komponente koje si ti sklopio. Nadalje ja sam u imtecu kupio proc, plocu i grafulju, ljudi su za 10. Meni su nabavili graficku za dan! Sve u svemu imaju 2 put veci izbor nego plusovci i jeftiniji su, pogledaj cjenovnik pa ces se uvjerit! Ako imas ove pare sto sam sracunao, ne pametuj mnogo nego kupi to i uzivaj!
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Hvala, mogao bih dati jedno 2500-2600 KM, tu ce jos uci napojna i ostala periferija :) , jedino možda da uzmem 930BF, za mrvicu je skuplji :?
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    930BF ne uzimaj za zivu glavu, ne zbog performansi vec zbog hardwerskoig problema za koji malo ljudu zna, radi se o pojavljivanju vertikalnih linija preko monitora, uglavnom crvene boje. Samsung nije izdao zvanicnu obavijest zbog cega se to deshava ali dosta se korisnika zalilo na taj problem. 193P+ em je ljepsi 2 puta slika je 5 puta bolja jer koristi pva matricu + algoritamske akceleratore TNT-a za dobijanje brzine odzive matrice tako da nema uopste nikakvog ghostinga u igrama ili filmovima. Pa rekao sma ti osvojio je GRAND PRIX nagradu u Vidiu 2 godine zaredom od 60 LCD-ova na testu a daleko od toga da je bio najskuplji.
     
  13. Ante

    Ante Aktivista

    hah Nani prvo mu kazes uzmi si 930BF(1 reply) a sad ne uzimaj ni za zivu glavu :roll:
     
  14. qwerty

    qwerty Novi član

    sto se tice optike uzmi benq. imas i na vise mjesta u sarajevu... a bolji su i od asusa i od nec-a. model DW1655 bi bio optimalno rjesenje.
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    930BF je odlican monitor za gamere i u zavisno od dobavljaca relativno jeftin, pa sam isao sa logikom da iz tih cinjenica kupi taj monitor, takodjer postoji sansa dobra da ce monitor biti ispravan. Jako puno ljudi ce se javiti i reci ce da nema problema sa monitorom. Medjutim kako sam rekao sa tim monitorom se dogadja sta se dogadja i bolje je pored cinjenica koje sam nabrojao da se ne kocka sa monitorom nego da ocekuje hoce li mu za mjesec ili pola godinae otici maticna ploca od monitora.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    a ako ti kažem da sam neki dan imao 19" p seriju isto sa crvenim crtama preko ekrana? šta onda vidi grand prix kaže? :wink:
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne znam ljudi, ja bih ipak 930BF, a i poznam se sa ljudima dobro pa ne bi mi bila frak zamijeniti ili nesto slicno :)
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Onda ako se pojavilo na p seriji zaobic kompletnu samsung seriju i zdravo!
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Heh, bit ce 930BF pa šta bude :)
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    ma o tome pričam... svatko ima svojih defektnih modela i što se tiče pouzdanosti nitko ne može reć "e sad je ovaj pouzdan" ako mu nije prošlo 100-ak komada dotičnog hardveraja kroz ruke i vidio je koliko od toga je škart.

    daleko od toga da je loš samsung, ali ovako pričati "na sitno" tipa "meni je od brata bratić znao susjeda koji je imao defektan xxxxx i sad ti to ne valja" -> bljuv :wink: