MasterBuild

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by heroic, Feb 9, 2018.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Svaka cast.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Hvala svima :)

    Plan za veceras je:
    1. CPU overclock
    2. GPU overclock
    3. Passmark benchmark
    4. Test monitora (G-Sync i OC na 100Hz)
    5. Gaming test sa GTA5
    6. Slike kompletiranog izdanja
    Ovo zadnje ako vas se sjetim, kad upalim GTA5 ne mislim stati do zore :D
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jel to jos nisi igrao peticu ili...?

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jarane kolika je cijena ovog sporta kod tebe?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    [​IMG]
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Beton build! Imam identican

























    ...ćilim :cool:
     
  7. chenta

    chenta Aktivista

    Ekstra build, svaka cast.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni i dalje nije jasno što ljudi kupuju big tower da bi ga stavili na sto. :)
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    @SpookyMoO Nisam :D Bio sam mislim 3 godine bez graficke, ujedno i bez igrica.

    @Alibegovic Bezveze da ti sabiram, mozes i sam otprilike, sve skupa sa monitorom je u rangu 10k.

    @forzamilan Ako zanemarimo kuciste i graficku, sve ostalo je maksuz zbog programiranja vjerovao ili ne :D

    @aNaToMiC ! Cilim glavni :D Bas sam cekao kad ce neko komentarisati okruzenje, nema cega nema, od improvizovanih zavjesa do neopranog sudja...
    @chenta Hvala :)

    @Neo Bahamut Zero Ne moze stati ispod stola :) Visina stola je 72cm, Cosmos je visok 65cm, ali ima metalna sina ispod stola zauzima 10cm visine minimalno. Druga stvar je ovo bocno staklo, lakse cistiti kad je gore i manja sansa da ga udarim stolicom/nogom. Generalno ne volim kad je kuciste na podu zbog izmjena hardvera, ustekavanja u portove, pomjeranja...itd.

    Review (2. dio)

    Overclockao procesor na 5.0GHz na 6C, stabilan je na 1.349V, AI Suite namjesti sve na 4.9GHz osim 5C i 6C koje stavi na 4.8GHz. TDP je tad 170-180W tad, pa sam stavio sve 6C na 4.8GHz da bude nizi napon i stabilnije, nemam bas vremena za neke visesatne testove. RAM radi uredno na XMP.

    Graficku nisam znao OC sa GPU Tweak, namjestim ja tamo nesto na 1735MHz, namjestio onaj graph da ide do 2000MHz, povecao power i napon do max, ide tamo do 1920-1950MHz clock na onom grafu i to je to, probao Furmark sve radi ok nije bilo nikakvih vidljivih problema.

    Monitor OC na 100Hz, G-Sync navodno aktivan, nemam pojma kako provjeriti :D

    Pokrenuo GTA5, prvo sam se mucio sa postavkama, sta god promjenim zaledi settings meni. Nekad iskoci drugi screen kao da li zelis potvrditi i pritisnes yes i sve ok, nekad samo moram alt+tab opet nazad u igru i postavke ostanu spasene i to je to. Stavio sve na najvise sto sam vidio da ima, pokrenuo igru, sve leti nista ne trza nimalo, grafika super izgleda (ko da sam relevantan da kazem sta dobro izgleda). Zavrsio prvu misiju, otisao da se osisam, otvorim mobitel, quick save, prosla ponoc, spavanje...in real life :D

    Veceras cu probati skontati G-Sync da li radi, kakav mi je FPS u GTA5, pokrenuti PassMark...itd.

    Za vikend planiram da testiram neke svoje aplikacije koje su dosta zahtjevne za CPU, RAM i disk (obrada podataka, baze).
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @heroic Ja banje i zivota finog :) Da mi je malo s tobom zamjenu da malo uletis u moju kozu hahahha

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imas u CP da stavis G-Sync logo u 3D aplikacijama. Tako provjeris.
    Iako radi u 99% igara.
     
    Last edited: Jun 26, 2018
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam cemu taj OC grafike, bezveze je siluješ.
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Zbog igrica? Nisam ja nikad bio gamer, vise sam volio caprkati oko igrica, npr praviti scenarije u Civ3 i tako to :D

    @Sena Probat cu to, hvala!

    @Haker To sam samo isprobao, vratio sam na manje postavke/drugi profil za svakodnevnu upotrebu.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @heroic ma jok bolan rahatluka hahah

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Sta ti kvari rahatluk reci evo nas pun forum da odmah bijemo :D
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Znas kako kazu : U ovoj Bosni ni lokum vise nije rahat.Ah kad bi ti samo pricao hahah

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sastavio sam loop, nakon 40 minuta Heaven-a sa GPU ventovima na 1150 rpm, max GPU temp je bila 43C, konstantan Boost clock 1911MHz sa stock settings (PL 100%, Temp limit 83C).

    Sad cu OC da probam ;D

    EDIT.

    Sa +205 MHz Core i + 500MHz na Mem, + 50% Voltage , 120% PL, u Crysis 3
    stabilan boost Clock 2114 MHz,
    memory na 1376 Mhz,
    Max GPU temp 45C,
    Ventovi na 1250 rpm.
     
    Last edited: Jun 29, 2018
    heroic, Sena and Esh like this.
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    ofarbaj lim kucista u crno i sve ce izgledat puno bolja, ako ti je izgled bitan.
     
    Reventon likes this.
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma puno je to posla, ako bih to uradio kako treba onda bih morao da rastavim kuciste a to je bas veliki posao.
    Radije bih uzeo novo kuciste sa crnom unutrasnjoscu kada bi mi izgled bio bas toliko bitan.
    Ovaj HAF 932 sam uzeo 2009 god i zadovoljan sam i dan danas iako naravno ima mnogo boljih kucista na trzistu.
     
    Sena likes this.