Maximum

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by antonio, May 11, 2004.

  1. antonio

    antonio Aktivista

    Imam sljedeću konfiguraciju:
    Matsonic 9127C
    P4 2.0GHz (trenutna temp. 21C)
    Zalman 7000 Al-Cu
    256 DDR (neznam koji)
    Ati Radeon 9600pro 128 MB Club 3D
    Napajanje 300W

    Želio bih iz ovoga svega izvući maximum, pa bih vas molio da mi kažete što sve mogu clockati i kako. Procesor znam clockati, ali ga nisam dizao iznad 2400. Neznam jeli treba dignuti voltažu i na koliko je treba dignuti. Molim vas svaki savjet je dobrodošao.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    teško da ćeš moć proc clockat radi loše matične (mislim loše za ikakvo ozbiljnije clockanje), pa onda radi nepoznate brzine memorije (skini aida32 i provjeri koji su to moduli), a isto tako i club3d slovi kao slab clocker.
     
  3. Hells

    Hells Aktivista

    Sto se tice clockanja graficke, skini sebi program Ati tool. Odlican program za clockanje, a usput i probava jeli stabilna na toj i toj frekvenciji.
    Poz.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    nisu ti te provjere vjerodostojne... pokreni 3dmark u loop-u na sat-dva i ak se ne smrzne to je to. no ništa od svega toga ako je u biosu zaključana na default freq.
     
  5. antonio

    antonio Aktivista

    256 MB PC2100 DDR SDRAM

    Informacije o memorijskim modulima
    Serijski broj Nema
    Kapacitet modula 256 MB (2 rows, 4 banks)
    Tip memorijskog modula Unbuffered
    Tip memorije DDR SDRAM
    Brzina modula PC2100 (133 MHz)
    Širina modula (bit) 64 bit
    Napon na modulu SSTL 2.5
    Metoda otkrivanja pogreški Nema
    Brzina osvježavanja Normal (15.625 us), Self-Refresh
    Najviša CAS latencija 2.5 (7.5 ns @ 133 MHz)

    Podržano od strane memorijskog modula
    Early RAS# Precharge Nije podržano
    Auto-Precharge Nije podržano
    Precharge All Nije podržano
    Write1/Read Burst Nije podržano
    Buffered Address/Control Inputs Nije podržano
    Registered Address/Control Inputs Nije podržano
    On-Card PLL (Clock) Nije podržano
    Buffered DQMB Inputs Nije podržano
    Registered DQMB Inputs Nije podržano
    Differential Clock Input Podržano
    Redundant Row Address Nije podržano




    Ovako mi piše.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pa sa ovim ramom bi vjerovatno mogao ić do ~2.6 ak te ploča ne bi zahebavala.
     
  7. antonio

    antonio Aktivista

    Molim te ako možeš pobliže objasniti, jer nisam baš expert. Do 2.6 čega i kako?
     
  8. antonio

    antonio Aktivista

    Grafičku sam clockao 470/380 jeli to dobro?
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    do 2600 MHz bi ga mogao dignut po nekoj mojoj računici (možda i malo više).

    a kolko ti je graf po defaultu? jel ti cijelo vrijeme stoji na ovoj vrijednosti? ak ti se stalno vraća na default, zaključana je.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    nije direktan odgovor na pitanje, ali za izvlacenje maximuma ja bih izvukao tu maticnu i memoriju te uz odredjeno dodavanje novca kupio novu maticnu + ddr400 memoriju.
     
  11. antonio

    antonio Aktivista

    Kako ću ga clockati do 2.6?

    Grafička mi se vratila na default.

    Enise koju matičnu preporučaš?
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    pa kako si ga clockato do 2.4, isto tako digni fsb speed u biosu još malo više... na 133 ili 533, ne znam kako ti tamo piše.

    grafička ti je zaključana i osim flashanja biosa grafičke nemreš previše napravit, ak ne znaš/nisi to nikad radio, nemoj se upuštat u to jer bi mogao lagano bez grafičke ostat... rađe je ostavi na defaultu i baci se u potragu za novim ramom i matičnom... ili fino ti prijeđi na amd/nforce2 sistem i baci ovaj p4 u qrac.
     
  13. antonio

    antonio Aktivista

    Tu ga mogu dignuti na 133 i onda mi radi na 2.66 samo neznam jeli stabilno? Trebam li dizati voltažu?

    U potragu za matičnom i memorijom trenutno ne mogu jer nemam love, a što se tiče amd nforce 2 sistema prvo bi ovo trebao nekome prodati.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa za ovo možeš dobit ok paru jer je p4 još uvijek dosta skup.

    pa stavi na 133 i pokreni neki test u windowsima (3dmark, prime, cpu burn-in...), pa ak se smrzne, znači da je previše... nemre se ništa dogodit procu.
     
  15. antonio

    antonio Aktivista

    Da ali kome prodati?

    Trebam li dizati voltažu?

    Za grafičku sam digao nove softmod catalyst drivere koji omogućavaju clockanje, pa ću vidjeti hoće li opet vratiti na default.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    e ak dižeš voltažu, onda se već može desit da nešto pođe po zlu, gle probaj al na svoju odgovornost, jer vidim da nisi baš vještu svemu tome... nfh naravno
     
  17. antonio

    antonio Aktivista

    OK nego gdje ima nabaviti 3d mark prevelik mi je za download.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    bilo koji cd iz raznih časopisa.
     
  19. antonio

    antonio Aktivista

    Imam pc chip za 4 mjesec i ne mogu ga naći.
     
  20. Shenron

    Shenron Komšija

    O majko mila.
    Pa neces trebati dizati voltazu ako je sve stabilno, dakle ako ti se komp ne smrzava.
    A za taj test nemoras imati 3dmark. Jednostavno pokreni neku zahtjevniju igru i igraj 1-2h. Ili skini Prime95 i pokreni. I ako se nesrusi pri duzem radu onda je sve ok. Ako se pak srusi digni malo voltazu pa ponovo i sve tako dok nebude stabilno. Samo pazi da nedizes previse voltazu.