Microsoft Office 2010

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Alibegovic, May 6, 2010.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kada ovo izlazi? Cujem da ce pro verzija kostat 499USD? Koja su poboljsanja u odnosu na proslu verziju, ima li iko malo vise upucen.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ima ga već... grafički je dotjeraniji, a vjerujem da postoji dosta poboljšanja "ispod haube".

    nisam se previše družio s njim, ali koliko sam vidio outlook je najviše promijenjen koliko mi se čini.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima li ista od starog IU-a umjesto ovog Ribbon-a, ili da ostajem na Office 2003? :)
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kolko vidim isto ribboni opet. Fakat je sranje i meni to.
     
  5. wudu

    wudu Aktivista

    Ribbon je ostao. No, design je po meni malo bolji.
    U 2007 je bio nekako pretrpan.
    U globalu, Office 2010 je neka light verzija 2007.
    Sad sta je "ispod haube" tek treba vidjeti :)
     
  6. efo

    efo Komšija

    Office 2010 light verzija Offica 2003? :smt005
     
  7. wudu

    wudu Aktivista

    ^ Lapsus, mislio sam naravno na 2007. :)
    Editovan je gornji post.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    openoffice zadovoljava sve moje svakodnevne potrebe.
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Isplati li se prelaziti na ovo. Jos jedna stvar koja me zanima jeste ima li izvucen shorcut "save sa 2003" kao u 2007.
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    ima nije los
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Odlican mi je ovaj File meni, konkretno Print opcija, gdje vidis sve, postavke printera, stranice, margine, cak i print preview.

    [​IMG]
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Office 2010 je vec dostupan na Technetu, a od juna ide u retail prodaju.
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Mislim da je vrijeme da naprave neki fol, ako je moguće, ako se otkuca tekst u npr. 2010 wordu da ga bez problema prepozna 2003 ili 2007. Jednom sam dvije strane otkucao u 2007 i morao sam isti dan predati tekst, također morao sam prevaliti velik put da bih isprintao i na kraju ćorak, jer biblioteka nije imala 2007 već 2003 :) Znam da ima nešto što se instalira na 2003 ali hajd' ti to objasni studentskim bibliotekama :)
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zato ja uvijek snimam za trenutno verziju a i za sve starije verzije.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Save as > Word 97-2003 document

    Ne znam šta ti tu nije jasno.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Snimis u pdf i cinis cuda s njim :D Ne mogu ti pokvarit fajl radnici u kopirnicama, bude formatirano kako hoces, mozes otvorit na svakom os-u itd :)
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Naravno da postoji. Prva mogucnost je da snimanje izvrsis u .doc formatu umjesto .docx (default), a druga je da oni koji koriste Office 2003 ili neku raniju verziju, preuzmu nadogradnju i instaliraju podrsku za otvaranje dokumenata u novom formatu.
     
  19. Pasha

    Pasha Komšija

    Hvala. To nisam znao :)
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    A ako imam konstantnu potrebu da saljem mailove kao attachmente direktno iz worda 2007 ili 2010, ima li kakav nacin da defoultno snima sve kao 2003, jer jos uvijek u poslovnom svjetu u BiH vecina koristi 2003 i nemaju pojma niti ih zanima nista iza toga.