Mijenjane MAC adrese

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by forzamilan, Sep 13, 2009.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    kako promijeniti mac adresu na wireless kartici airlive wt-2000pci? os je 7, 7600rtm x64bit. pokušavao sam sve živo, od različitih programa i čak sam probao u registru promijeniti (promijeni u registru adresu tj. piše da je promijenjena ali zapravo mi ostane defaultna mac adresa kad se konektujem) ali sve uzalud.
    da napomenem imao sam prije usb adapter i vrlo sam lako mijenjao mac adresu, sa programom tmac.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    @Mujka probavao sam naravno i taj programčić i nije mi uspjelo. odaberem karticu, ubacim mac adresu koju želim i update mac i ko fol on krene da ga disejbla pa enejbla karticu ali zapravo ništa se ne dešava i ja u to vrijeme uredno surfam netom a mac adresa ostane defaultna.
    o razlozima mijenjanja mac adrese ne bih javno :D ali naravno ne radi se o tome da bih ja nekoga oštetio ili slično, daleko od toga.
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    @Pasha naravno i to sam našao na netu ali nema uopće nigdje Network Address polja gdje bih mogao ubaciti željenu mac adresu. driveri su od viste x64, čini mi se zadnji. ne znam koliko je bitno ali da napomenem, naime u device manageru na sedmici uredno mi je pisalo airlive wt.... imao sam problema sa ovom karticom, problem je čest i riješen je updateom. međutim sada je kartica promijenila naziv u device manageru pa se sad zove ralink, ne znam tačan naziv jer nisam kući.
    EDIT: probao bih i virtuelizaciju ali procesor je ne podržaje c2d e7200 :D
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    I ja na laptopu takodjer nisam mogao promijeniti adresu, a trebalo mi je da se ponovo konektujem na hotspot koji je imao ogranicenje od samo sat koristenja u odredjenim razmacima. Drug je napravio program od kilobajt, tj. obicne komande, i njemu je uspijevalo, a ja pored svih drugih programa nisam mogao nista...Vidjet cu sutra da to nadjem pa da ti posaljem link na PM kad uploadam :)
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ok imenjače jedva čekam da i to isprobam ;)
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Imaš pri kraju stranice software.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    džaba neće već imam taj program instaliran, evo instalirao sam ga opet ali neće pa neće. ko fol ga disejbla pri promjeni mac adrese a zapravo ništa ne radi.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Imam istu karticu i mijenjao sam MAC slicno kao na linku sto je Pasha postavio, method 1. Kad udjes tamo u Advanced, pise ti u property: Local Administration MAC Network Address, negdje na sredini liste.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    podigao sam xp na drugu particiju i bez problema mogu mijenjati mac adresu. izgleda da je do windows 7 ali sad je problem što sam zaboravio da se ne smije instalirati stari preko novog windowsa pa tako pri paljenju računara nemam opciju dualboot da odaberem win 7? imali spasa?
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ima, koristi EasyBCD program da to sredis.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    da googlao sam malo i vidio da postoji riješenje u vidu vistabootpro ili ovaj easybcd koji ću i probati.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    @SamiRX-8 ne može ni sa ovim programom. izgleda da je do sedmice jer sam mijenjao drivere i neće da promijeni mac da si tito. ipak hvala ti na uploadu ;)

    @AhmeT odličan program. uspio sam iz prve da ovo sredim, hvala i tebi naravno 8)

    znači na xp bez problema se mijenja mac tako da ću odsad koristiti dual boot a nekako sam i nostalgičan kad je xp u pitanju, prirastao mi je srcu.